Implant mamar

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Imi pare rau ca am raspuns asa de tarziu dar era plecata din tara.
Prietena mea si-a facut implantul pe dorobanti la dr Valcu si a costato 2700 euro. Acum 4 ani cand erau inca o noutate, ma gandesc ca au mai scazut preturile de atunci. Habar nu am insa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ela, oarecum off-topic : prietena ta a fost multumita de dr. Valcu, ca om ? pentru ca a aparut in mai multe emisiuni (frumusete pe muchie de cutit) si mi-a lasat impresia ca este un pic cam...necioplit, sa zicem, in relatia cu pacientele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Da Corina. Era super multumita si azi dupa atata timp. Adica imi spunea despre el ca si cum ...."cum naiba nu ai auzit de el diii"... dar eu nu am facut nici o operatie ca imi e teama asa ca habar nu am cine e asta.
Am vrut sa imi scot "aripioarele" acum cativa ani si o doctora nebuna mi-a spus ca daca raman gravida si ma ingras rau poate plezni pielea. Nu stiu daca e adevarat sau nu ca nu mi-a mai trebuit. Si acum ma gandesc cu groaza ce faceam ca eu am luat 30kg in sarcina..
Am uitat sa o intreb cat a costat sa le scoata macar asa ca fapt divers...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Buna fetele, sunt curioasa sa aflu daca vreuna dintre cele care au implant mamar au apelat la dl dr ivan de la clinica Artis din Cluj? Va multumesc.

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

http://www.redetv.com.br/drhollywood/galeria_fotos.aspx?3774,dr-hollywood-150112-julie-e-selena#8

material de studiu...este in portugheza, dar puteti intelege cate ceva sunt sigura, in dreapta aveti istoricul pacientelor, foto innainte-dupa.

Eu urmaresc saptamanal Dr. Hollywood, e un fel de Dr.Oz al chirurgiei estetice...sper sa va fie cat de cat de ajutor, mie mi-a fost in sensul ca m-am razgandit , mi-e fricaaaaade anestezie:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

aveti mare grija cu aceste implanturi. Aici e un mare scandal legat de asta, 40.000 de femei in UK trebuie sa-si scoata implanturile pentru ca s-a dovedit ca sint defecte si ca pot supura iar odata substanta aceea ajunsa in organism poate da cancer. Ceva de genul asta.

uite un articol dar sint multe legate de acest subiect:

http://www.huffingtonpost.co.uk/2011/12/22/women-to-sue-over-faulty-breast-implants_n_1164690.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaAngel spune:

Nikole, lasa frica asta la o parte si alaturate clubului!Si eu am fost super speriata,vorba aia nu vroiam sa imi pun viata in pericol pentru o operatie dar nu ma puteam stapanii din cautat informatii pe site-uri si asa am gasit ce cautam pe clinica-metamorphosis.ro.Dupa ce am mers la o consultatie si am discutat cu doamna dr.Silvia Stanculescu m-am decis sa fac pasul final!Important e sa ai un doctor de incredere care are experienta si iti ofera detaliile necesare. Eu n-am regretat o clipa dupa operatie si ma simt grozav acum ca sunt o mamica "moderna"!
Foarte fain materialul pe care l-ai postat si sa stii ca si eu sunt mare fan Dr.Hollywood!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

http://susanuclinic.ro/servicii/chirurgia-sanului/

Mergi la inceput