Implant mamar

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

inca ceva.....dupa ce termin cu alaptatul o sa mai scada???si o sa se mai lase??ca si asa mie frica sa nu-mi caut buricul printre tate.??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Lizzy parca la Iasi se fac implanturile astea de anul trecut.

Costyhunny, depinde de cat de mari ai sanii. Daca sunt deja mari si lasati sigur o sa se mai lase. Gravitatia deh...

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Se fac transferuri de grasime dar cred ca sunt foarte scumpe. Am vazut la TV ca, de exemplu, pentru grasime pusa in fese se facea liposuctie pe tot corpul (celei din emisiune ii facusera inclusiv liposuctie sub barbie), dupa care se strecoara grasimea aia de nu stiu cate ori si abia apoi se injecteaza. Daca faci o socoteala cat costa, spre exemplu, o liposuctie la solduri si multiplici cam pentru peste tot cred ca iese un cost enorm. Plus ca medicul munceste foarte mult pana pregateste grasimea ca sa fie buna de injectat, deci cred ca onorariul lui este mare. Si nici nu ramane toata cantitatea acolo, o parte din grasime se resoarbe, deci nu-i pentru totdeauna. Si impactul asupra corpului este foarte mare caci il operezi cam pe toata suprafata. Eu nu cred ca merita. Cred ca daca se trece peste prejudecatile legate de "silicoane", implantul ramane cea mai buna solutie. Sau, unde natura a fost mai mult decat generoasa, se poate face doar lifting cu rezultate foarte frumoase. Dar lifting pe o cupa B nu iese, pentru ca ramai cu cupa A si nu cred ca vrea cineva, daca tot se opereaza, sa ramana cu ei mai mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Blueiris, operatia costa 5000/9000 euro parca. este mai scumpa dar mi se pare mai putin invaziva. tu vorbesti de grasime pusa in fese, iar eu de grasime pusa in sani.diferenta de cantitate este foarte mare. ideea de a sta cu plasticul ala in corp nu/mi place. plus ca se deplaseaza, dor, etc. dar fiecare alege ce i se potriveste.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Nu cred ca vreuna dintre cele doua alternative este cea mai buna. Cred ca fiecare are avantajele si dezavantajele ei si fiecare comporta riscuri specifice. Pentru mine implanturile inseamna cost mult mai mic, stres al corpului infinit mai mic si efecte mai indelungate.
Ca sa umpli golurile lasate in san dupa, sa zicem doua alaptari, cred ca trebuie destula grasime. Si iti trebuie o mare cantitate de grasime scoasa din corp ca sa ramana, dupa selectia grasimii bune, destula pentru injectare. Asta strict din ce cred eu. Nu am fost la doctor sa intreb. Si nu cred ca de pe o persoana cu greutate relativ normala, cum sunt eu, ajunge sa ia cateva sute de grame de pe solduri, unde am in plus. Si liposuctia mi se pare mai riscanta decat taieturile mici care sunt necesare pentru introducerea implanturilor sau pentru lifting. Citisem ca este mai riscanta din cauza celulelor grase care pot ajunge in sange, sau nu mai stiu. Cazurile sunt rare, intr-adevar dar citisem ca, dintre operatiile estetice, asta este cea mai riscanta din punctul de vedere al aparitiei trombozelor si emboliilor grase.
Adica de ce sa ma zapacesc pe tot corpul cand pot sa pun implant si gata? Plus ca daca efectul dureaza de la 6 luni la 8 ani, fiecare cu norocul sau. Grasimea se poate resorbi mai mult intr-un san si mai putin in altul, si iar alta distractie.
Si mai am o problema cu asta. Prefer sa umblu sub muschi si sa las sanul in pace - care este si-asa sensibil.
Dar nu spun toate astea ca sa starnesc o polemica anti sau pro "silicoane". Dar chiar m-a interesat subiectul foarte tare si m-am interesat. Asta este parerea mea personala.
JD, unde se face asta? Chiar s-a inceput si la noi? Brazilian butt fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Blueiris, stai linistita ca daca esti un om de greutate normala care nu face sport de performanta sau semi (adica sa stai serios la antrenamente), are de unde sa ia.
Ce povestesti tu este un caz, asa a vrut femeia respectiva.
Operatia asta se face cu grasimea de pe solduri&abdomen, sau picioare, sau fese, dor daca tu vrei te aspira de tot.



**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Blueiris, parca la Iasi se face. Drept sa/ti spun nu m/am uitat la clinicile din ro sa vad care ofera asa ceva.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

mi-am facut programare la cluj :p la o clinica privata de chirurgie estetica si reparatorie. miercurea viitoare
ma duc sa discut, sa vad, sa pipai - si eu si sotul meu

amu sa vedem, sper sa nu vin dezamagita.

am citit deja cate ceva despre implant. paradoxal, cea mai ciudata intrebare pe care mi-o pun este cum voi reactiona cand toti cei care ma cunosc vor vedea diferenta - pt ca de la cupa -A la o cupa plina B e o diferenta foarte vizibila... un soi de 'stresul societatii' sa-i spun... adica cercul de colegi/colege din firma - si-s multi a naibii, de aia mi-e groaza, nu de prieteni da, stiu, nu tre sa-mi pese, dar efectiv se vor holba si vor intreba! nu-s pregatita psihic sa raspund cu zambetul pe buze 'mi-am tras silicoane! si??!! vrei sa pipai?! "

ma intelegeti cumva, chiar daca n-ati trecut prin asta?

blueiris, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

pai ai putea sa le spui celor care se holbeaza ca, asa cum femeile isi vopsesc parul, se fardeaza, isi pun bijuterii/accesorii, unele chiar isi fac tatuaje permanente, etc., tu ai ales sa investesti in tine, intr-un accesoriu permanent, care te face sa te simti foarte bine in pielea ta.

colegii stiu ca iti vei pune implanturi ? sau ii vei anunta dupa ?

eu cunosc o doamna (clienta a institutiei in care lucrez), trecuta de prima tinerete, dar care se ingrijeste si isi face toate poftele/capriciile (haine de firma, bijuterii si parfumuri, masaje, sedinte la spa, etc.); acum 2 ani si-a pus silicoane si era atat de incantata de modul in care arata si se simtea, incat le spunea colegelor mele ca pot pune mana sa-i pipaie implanturile. insa, ca sa fiu cinstita pana la capat, doamna aceasta e de felul ei mai "nebunatica", mai zapacita, expansiva si vorbareata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Dar daca vrei poti sa scoti tot sanul si sa bagi doar implantul? Mie mi-e frica de cancer, si as prefera metoda asta, ati auzit de ea?Macar asa stiu ca acolo nu voi face cancer niciodata...nu?

Mergi la inceput