Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

vreau sa spun ca eu am cateva zile de cand ma tin cumintica de treaba(sper sa nu ma dezamageasca ,cantarul)...singura greseala ce am facut de cand am inceput dieta a fost ca in zilele de fructe/legume am mai mancat seara cate un biscuite digestiv,insa imi era deja rau de la atatea fructe si legume...
senz_benz tu care varianta a reg. disociat tii?
puuuu

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

ma bucur ca te-ai hotarat sa continui aici si as vrea sa te rog sa imi spui si mie ce mananci de obicei...ca sa am si eu de unde sa ma inspir.pup

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

si eu tin tot 3-3-3.adik o sa incep de maine

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Pai eu am inceput cu zilele de fructe si legume si am mancat in acele zile mere, cativa struguri insa foarte putini pt ca sunt interzisi, pepene verde, nectarine,salata verde cu rosii sau salata de rosii si castraveti cu ceapa, ciuperci la cuptor sau la gratar, salata de varza,supa de varza,mai sunt niste legume ce se cumpara la punga,congelate(mexicane cred ca se numesc) pe care le-am facut la punga knorr,am mai facut un fel de mancare cu putin orez, ciuperci, ceapa si ardei rosu sau verde, se prepara astefel: am pus 100 g orez la fiert, in timp ce se fierbea am tocat curatat si tocat ceapa si ardeii iar ciupercile le-am curatat si le-am taiat in 2,am pus la calit cu 5 LG APA toate ingredientele(ceapa, ardei si ciuperci) iar cand a scazut de tot apa si zeama ce a lasat legumele le luam de pe foc, Cand a fiert orezul,l-am adaugat peste toate ingredientele, am adaugat si bulion,sare si piper si...voila...a iesit super bun,chiar nu ziceai ca e dietetic...asa,daca imi mai aduc aminte de mancaruri cu legume sau fructe iti mai scriu
La lactate am mancat: branzica dulce de vaci cu putin indulcitor praf,goala asa nu o pot manca, am mai mancat branza topita light dar nu chiar multa, crema de branza light, lapte degresat, lapte batut, cas proaspat,un pic de branza feta, iaurt degresat cu putina branza de vaci si un pic de sare, e ca si branza cu smantana, sunt o gramada de posibilitati insa fara SMANTANA SI CASCAVAL CA AU MULTA GRASIME
LA carne mi-am cumparat sunca de pui, pulpe de curcan si pui pe care am sa le fac in punga knorr, am mai luat niste ficatei de pui cu inima si pipote,cred ca am sa le fac la gratar sau cu ceapa si bulion,am mai luat cremwuersti de pui si niste peste, eu abia de duminica incep cu carne asa ca mai ai timp sa ma mai aprovizionez cu ceva, daca mai am nevoie...Am luat din toate cate un pic ca sa nu imi vina rau mancand numai un singur lucru...
Daca imi mai amintesc ceva mancaruri, iti scriu
Astept de maine sa incepi IN FORTA!!!
te pup

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

aa,si am uitat sa-ti zic, mi-am luat pt zilele de carne niste scoici in conserva,doar cu ulei de masline..eu nu am mancat niociodata,habar nu am cum sunt dar mi-am luat de pofta

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

stiam eu ca am uitat ceva, in zilele de legume, fructe am mai mancat fasole verde(pastai) fierte si cu mujdei de usturoi sau bulion (mie imi place mult bulionul, l-as manca cu orice mancare)
Daca nu mai scrii pana maine iti zic nb si usor

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

ms mult pt raspunsuri.azi incep si eu cu fructe si legume,inca nu stiu ce o sa mananc dar o sa-ti spun diseara cand ajung acasa.din cate stiu in zilele de carne sunt interzise mezelurile,cremvurstii...acum nu stiu,poate nu ma pricep eu prea bine.si inca ceva,eu prefer sa mananc alimentele mai mult crude pt ca nu am timp sa gatesc...cu exceptia carnii bineinteles.pup si vb diseara

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

te rog frumos dak poti sa modifici in tabel la mine....56 kg am,m-am cantarit de dimineata si vreau sa ajung la 50

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

sigur ca modific, chiar acuma...eu citisem ca e permis sa se consume mezeluri numai ca nu grase si am auzit de multe fete care au papat si cateva alimente interzise si tot au slabit, acuma depinde ff mult si de organism...oricum, multe mezeluri nu am sa mananc nici eu, doar de pofta, sa nu mi se "acreasca" de atata carne, te pup si o zi frumoasa iti doresc!!

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

uuufff sunt la ultima zi de lactate, abia astept sa trec maine la carne numai ca...nu stiu cum am sa reusesc sa o pap goala, fara paine...in fine, vad eu...nu-mi vine sa cred cat de cuminte am fost pana acuma,nu am mai fost niciodata asa cuminte referitor la dieta...sper sa se vada si la cantar...
nu se mai alatura nimeni???

Mergi la inceput