Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

azi am testat Chanel 19 Poudre, fiul meu a exclamat: "Mami, parca ar fi spirt!", are mama baiat cu nas de parfumier

am testat Eau de Guerlain si mi-a placut, un citric pur. Am vazut si 4 parfumuri de la A.Goutal, dar nu mai aveam loc de testat

am gasit elixirul, dar cu pompita, incepe sa nu mai imi placa

toate parfumatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Chanel No 19 Poudre mi se pare linistit, aerat, imponderabil, cu mult mosc si o tinuta eleganta. Inocent precum fulgii de nea intr-o dimineata stralucitoare de iarna. Gratioasa zana a zapezii a sosit. Are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui Infusion D`Iris Prada. Rezultatul e o combinatie foarte placuta. In ciuda faptului ca nu este foarte original, totusi imi place si in opinia mea este un parfum bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Chanel No 19 Poudre mi se pare linistit, aerat, imponderabil, cu mult mosc si o tinuta eleganta. Inocent precum fulgii de nea intr-o dimineata stralucitoare de iarna. Gratioasa zana a zapezii a sosit. Are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui Infusion D`Iris Prada. Rezultatul e o combinatie foarte placuta.


mai rozico , de unde le scoti?

imi imaginez cum ar fi sunat descrierea mea:
rose- imponderabil.
sali-apa chioara;

rose-inocent precum fulgii de nea.
sali- sa mor io daca imi spune ceva parfumul asta;

rose: are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui prada
sali: nici macar plictisitii/distrusii astia de la chanel nu mai sunt capabili sa scoata ceva original si s-au apucat sa fecundeze ovule de No 19 cu spermatozoizi de prada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Rose, abia astept sa-l incerc si eu! Inca nu a venit la Douglas-ul de Sibiu. Tin minte ca nu-mi placea No. 19, dar acum m-ati facut curioasa.

Sali, cum , nu tu erai gratioasa zana a zapezii?

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Chanel No 19 Poudre mi se pare linistit, aerat, imponderabil, cu mult mosc si o tinuta eleganta. Inocent precum fulgii de nea intr-o dimineata stralucitoare de iarna. Gratioasa zana a zapezii a sosit. Are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui Infusion D`Iris Prada. Rezultatul e o combinatie foarte placuta.


mai rozico , de unde le scoti?

imi imaginez cum ar fi sunat descrierea mea:
rose- imponderabil.
sali-apa chioara;

rose-inocent precum fulgii de nea.
sali- sa mor io daca imi spune ceva parfumul asta;

rose: are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui prada
sali: nici macar plictisitii/distrusii astia de la chanel nu mai sunt capabili sa scoata ceva original si s-au apucat sa fecundeze ovule de No 19 cu spermatozoizi de prada.

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Chanel No 19 Poudre mi se pare linistit, aerat, imponderabil, cu mult mosc si o tinuta eleganta. Inocent precum fulgii de nea intr-o dimineata stralucitoare de iarna. Gratioasa zana a zapezii a sosit. Are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui Infusion D`Iris Prada. Rezultatul e o combinatie foarte placuta.


mai rozico , de unde le scoti?

imi imaginez cum ar fi sunat descrierea mea:
rose- imponderabil.
sali-apa chioara;

rose-inocent precum fulgii de nea.
sali- sa mor io daca imi spune ceva parfumul asta;

rose: are spiritul clasicului No 19 mixat cu mult mai directul caracter al lui prada
sali: nici macar plictisitii/distrusii astia de la chanel nu mai sunt capabili sa scoata ceva original si s-au apucat sa fecundeze ovule de No 19 cu spermatozoizi de prada.

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling




Intai miroase-l si apoi daca va mai fi valabil, fa copy-paste pe traducerea in "Saliciana" a descrierii facute de mine.
Ti-l trimit sa vezi cum e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Astazi am mirosit Lancome Miracle pentru ca tot citisem despre el dar nu ii stiam mirosul. Mi s-a parut interesant si banal in acelasi timp. Parca simt mai puternic mirosul de portocala. Oricum, seamana teribil cu alt parfum, stiti cumva cu care?Am incercat si L'Instant Magique-Guerlain. Mi-a placut mult la inceput, apoi nu cine stie. Nu reusesc sa disting niciun ingredient magic , cert e ca nu mi s-a parut deloc un miros comun. Oricum, ambele persista binisor, tinand cont ca am facut si un dus intre timp.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Astazi am mirosit Lancome Miracle pentru ca tot citisem despre el dar nu ii stiam mirosul. Mi s-a parut interesant si banal in acelasi timp. Parca simt mai puternic mirosul de portocala. Oricum, seamana teribil cu alt parfum, stiti cumva cu care?
Am incercat si L'Instant Magique-Guerlain. Mi-a placut mult la inceput, apoi nu cine stie. Nu reusesc sa disting niciun ingredient magic , cert e ca nu mi s-a parut deloc un miros comun.
Oricum, ambele persista binisor, tinand cont ca am facut si un dus intre timp.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



dana, cred ca ai o mostenitoare.
nu-i place nimic!

anamariame,
!
nu cumva s-o iei personal sau in serios, remarca de mai sus chiar nu are nimic de-a face cu tine! e bazata pe studii comportamentale in materie de parfumuri ale celor care scriem pe aici de niste ani, am ajuns sa ne cunoastem "apucaturile" si sa putem glumi pe seama lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Astazi am mirosit Lancome Miracle pentru ca tot citisem despre el dar nu ii stiam mirosul. Mi s-a parut interesant si banal in acelasi timp. Parca simt mai puternic mirosul de portocala. Oricum, seamana teribil cu alt parfum, stiti cumva cu care?
Am incercat si L'Instant Magique-Guerlain. Mi-a placut mult la inceput, apoi nu cine stie. Nu reusesc sa disting niciun ingredient magic , cert e ca nu mi s-a parut deloc un miros comun.
Oricum, ambele persista binisor, tinand cont ca am facut si un dus intre timp.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



maine cred ca iti dau o lista cu 3 propuneri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ei, cum sa o iau personal. Ma amuza! V-am spus doar ca m-am indragostit de felul in care descrieti voi parfumurile, vreau sa simt si eu o pasiune asemanatoare cand miros un parfum. Pana acum nu l-am gasit. Sau, ma rog, era pana nu demult, Daisy Marc Jacobs, dar vreau altceva.Da'Miracle si L'Instant Magique sunt etalon de mi-ai pus eticheta? Glumesc, desigur Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Abia astept propunerile tale, Sali! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput