Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani
Mihai de Lali, Mihaela de Vladia, Gabriel de gabi.i si mamica lui, Gabriel de Catiflo


si tuturor celor care isi serbeaza azi numele cu ocazia Sf Arhangheli Mihail si Gavrila!

M-am grabit sa va felicit inca de la prima ora, ca sa va mearga bine azi!

Sa fiti sanatosi, sa traiti cu numele si sa aveti parte numai de bucurii!

O zi frumoasa and all the best for you!

PS: Simona, noi am ajuns sambata la atelierul de costume de la Kinodiseea. Voi ce ati vazut?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Multumim Liviana !

Spun si eu LA MULTI ANI pentru cei care sarbatoresc azi ziua numelui !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetele!
La multi ani sarbatoritilor de ieri, si mici si mari!!

Cum merg treburile la scoala?
Vlad este innebunit dupa scoala, ii place enorm, abia asteapta sa-si face temele.
El a facut vaccinul joia trecuta si de ieri tot are febra mare, azi nu s-a dus la scoala...eu sper sa fie reactia de la vaccin, s-ar incadra in termenul de 5-7 zile, alte simptome nu are...Aseara dupa ce i-a scazut febra si-a terminat temele si m-a rugat azi sa-i duc caietele la scoala sa i le dau doamnei, sa nu cumva sa ramana in urma
Are si el in carnetul de note numai FB la toate materiile, si-a format deja manuta la scris si merge mult mai usor la litere si cifre, el este foarte incantat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bubu, Priorix a facut Vlad? Matei a facut acest vaccin luni si vad ca de ieri a inceput sa se inroseasca la fata (obrajii si barbia). Ce-i drept isi duce si el mainile frecvent pe fata, dar pana la vaccin nu l-am vazut asa de rosu. Cred ca e o reactie trecatoare, sper sa nu aibe si altele (sincer, nu am citit prospectul).
Ma bucur sa aud ca lui Vlad ii place scoala, el sta cu bona dupa ore? Ne laudam si noi cu 9*FB in carnet.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

Bubu, Priorix a facut Vlad? Matei a facut acest vaccin luni si vad ca de ieri a inceput sa se inroseasca la fata (obrajii si barbia). Ce-i drept isi duce si el mainile frecvent pe fata, dar pana la vaccin nu l-am vazut asa de rosu. Cred ca e o reactie trecatoare, sper sa nu aibe si altele (sincer, nu am citit prospectul).
Ma bucur sa aud ca lui Vlad ii place scoala, el sta cu bona dupa ore? Ne laudam si noi cu 9*FB in carnet.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)



Felicitari pentru FB-uri !

Si noi urmeaza sa facem vaccinul, insa stiu ca roseata pe fata poate fi o reactie alergica. Eu zic sa-l urmaresti in continuare si, eventual sa intrebi medicul de famile sau pediatrul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc pt sfat, Lali! Tocmai am sunat pediatrul si mi-a zis sa-i dau Aerius 5ml pe zi si regim ca la diaree pt 48 ore (fara proteine), in timpul asta urmarit atent.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si Vladut a facut niste bubite pe fata, acum citind aici imi vine in minte ca pot fi de la vaccin.

Ce cadouri cumparati pentru copii de Mos Craciun la scoala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Sanatate multa, Liviana.

Simona, noua ni se cer bani si se cumpara cadourile unitar, (aproape) la fel pentru toti.

Iar acasa noi cred ca vom scrie Mosului sa ne aduca Lego. A pus ochii pe niste cutii din alea mari si cum vine si ziua lui, acela-i raftul nostru !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc, Lali.
Simona, la noi se vor pune 20 ron pt un cadou simbolic de Sf Nicolae. Pt Craciun i se cumpara doar d-nei cadou (chiar, la voi ce suma se da de parinte?), cei mici intra in vacanta pe 23, nu stiu daca le da de la scoala ceva.
Nu mi-ai zis daca ati mai ajuns la Kinodiseea?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Liviana, sunteti bine ?

Mergi la inceput