Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Pearl, multumesc la fel!!!
tot in romanica esti?? cum este bebe Stefan, cati ani are ca eu mi-am pierdut ceva neuroni de la sarcina si am o memorie de n-as mai avea:))


astept sa se culce David si apoi ma apuc de antrenamentul cu greutati din Asylum.
la sfarsitul lunii mergem la mare si vreau mai mult de la mine...am abs-ul destul de frumos lucrat pentru o fosta gravida, dar cand ma aplec inca e de plans
si la mancare am taiat destul de mult, nu pot nici foarte mult ca inca alaptez.
in cursul saptamanii mananc legume, pui, peste, iaurturi, fulgi de ovaz, oua, salate, la fructe mai mult mere facute suc cu morcovi si sfecla.
in weekend mai mananc cartofi la cuptor sau orez.
paine doar cand imi fac bruschete, dulciuri nu prea, tocanite, ciorbe, chestii d-astea deloc.

dar vorba lui Allure in 3 luni o sa fim extraplate..ea sigur este, o sa fim si noi restul




********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eh, al meu are 1 an si 1 luna..cand avea 4 luni, ca al tau, frate nici nu ma puteam gandi la sport.

Abdomenul meu e cat de cat, dar a ramas pielea ashea....fara tonus..moooalee.

Cu mancarea m-am mai redresat, ca o dadusem prin buruieni o perioada..azi de ex avem fasole verde cu rosii si usturoi, conopida cu smantana si acelasi usturoi. Mananc ce mananca si fi-miu.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

eu raportez:
-Asylum Strength
-Ive got abs cu Chalene


multi inainte Pearl!!!
am noroc cu David ca e foarte cuminte si pot sa imi fac toate treburile, chiar daca nu doarme sta si se uita la mine sau se joaca singurel cu jucariile lui, altfel nu stiu cum m-as fi descurcat, ca nu am pe nimeni aici.
bine, gaseam eu o modalitate, faceam sport cand venea sotul acasa si tot nu ma lasam

foarte fain mancati, abia astept si eu sa inceapa David sa manance, sa ma dau si eu pe ale lui:)
doar pentru mine mi-e cam lene sa folosesc storcatorul de fructe si legume sau blenderul, asa cand o sa trebuiasca sa ii fac lui o sa fac si pentru mine.


gata distractia si relaxarea, ma apuc de cele casnice..


********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Prezent!

Mi-am baut power shake-ul, am raspuns la o tona de emailuri, acum ma apuc de miscare. Nu stiu inca ce. Ma decid la fatza locului. Dupa ce ma echipez.

N-am prea mult timp de barfa, asa ca see you later!

p.s. - Lumi, arati grozav deja! Muschii sint dedesubt, or sa iasa ei la iveala in curind. Dieta, bat-o vina e cruciala in cazul tau la momentul asta...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Prezent!

Mi-am baut power shake-ul, am raspuns la o tona de emailuri, acum ma apuc de miscare. Nu stiu inca ce. Ma decid la fatza locului. Dupa ce ma echipez.

N-am prea mult timp de barfa, asa ca see you later!

p.s. - Lumi, arati grozav deja! Muschii sint dedesubt, or sa iasa ei la iveala in curind. Dieta, bat-o vina e cruciala in cazul tau la momentul asta...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "





stiu, stiu, alimentatia e buba.
de o saptamana mananc mai soft, ma ajuta si canicula ca nu-mi arde de prea multa mancare.
azi de exemplu am avut:
M1-banana
M2- dovlecei cu morcov, fasole verde si pui la cuptor
M3- un kefir mic cu mix din fulgi de ovaz, orz, curmale, stafide
dupa ce spal copchilul imi fac o salata usoara si a 5-a masa 3-4 nuci







********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

o sa mai comentez pe tema dietei cind am timp, acum tre sa zbor la dush si la munca

am facut "Get lean intervals" cu Chalean - super! 40 de minute dar ma simt ca dupa o ora jumate

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

hahahah, eu sunt extra plata, eu tre sa ma mai umflu oleaca:))))stau si ma gandesc ca eu sunt tare in plus printre voi, dar imi sunteti dragi, ma bucur ca ati revenit asa ca vin sa mai stau de vb cu voi:-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Hop si eu la raport..am muncit la sala azi, nu gluma! De abia am coborat scarile, asa tremura musculatura picioarelor

Nikole, las ca un pic de sport nu strica ..si eu is destul de "plata", sportu ma ajuta la tartacutza..ma relaxeaza (prietenele nu inteleg cum ma relaxez io transpirand la sala).

Gaselnitza noua (pt mine): pastle cu ulei de canepa. Iau de azi, cica ajuta la piele, la dezechilibre hormonale, oboseala, colesterol marit, dieta vegana.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

imi plezneste vezica de la cit pepene am mincat!! ce pepeni grozavi s-au facut anul asta!!!

azi am mincat sushi care nu prea m-a incintat, am baut kefir cu niste cereale raw, shake-ul de dimineata si un pepene mare cit burta mea de acum. pot sa ma duc la SUMO ca ma primesc aia negresit
noroc ca nu e permanent.

pe unde bantuie XIO? ce-o mai fi facind?

ok. noapte buna! mor de somn.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

pepene
mi-e pofta de pepene galben, o sa ii zic la barbate-meu sa cumpere.
si asa nu prea stiu ce sa mananc azi, ca e asa calddddddddd
cred ca o sa mananc dovlecei, iaurturi si pepene..


in fine, mi-a adormit copchilul, sunt gata de scandal, ma bag la azilul de turbati- Speed and agility

pusi


********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput