electrostimularea

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mi-am luat si eu 12 sedinte de Ultratone, maine incep. 300lei pt. toate 12, destul de ieftin (am vazut ca in Anglia e ~ 160lei sedinta). O sa combin si cu cateva impachetari + masaj, poate o sa fiu decenta pe plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Esteiubi, poti a-mi spui, te rog, daca are importanta intensitatea electrostimularii ? Pe o scara de la 1 la 7 am ajuns la sedinta a 5-a la 3,5 chiar 4. E ok ?

Fetele mi-au recomandat 30 min program tonifiere apoi 15 min program slabire intensa si in cele din urma 30 min vacuum ( doar picioare). Ce zici ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui mel_g

Esteiubi, poti a-mi spui, te rog, daca are importanta intensitatea electrostimularii ? Pe o scara de la 1 la 7 am ajuns la sedinta a 5-a la 3,5 chiar 4. E ok ?


Sigur ca are importanta.
Pentru mine e greu sa apreciez daca e ok, dar poate te ajuta Esteiubi. Depinde insa foarte mult de aparat. Eu la electrostimularea clasica stateam la maxim iar la Ultratone abia depasesc 6 din 10

Ca sfat, incearca sa maresti cate putin si lasa 20 - 30 de secunde sa vezi cum te simti. Am observat ca de la un anumit prag, cand e intensitatea mai mare se simte mult mai bine si nedureros decat cand e pe la mijlocul intensitatii. Daca la puteri mici / medii e inconfortabil, iritant pt. ca te simti piscat peste tot, la o putere mare muschii se contracta 'profund', miscarea lor e naturala, simti... ca atunci cand faci abdomene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esteiubi spune:

Mel, imi este greu sa spun, daca nu cunosc aparatul.
In mod normal, pe o musculatura neantrenata, intensitatea e mare la inceput si se micsoreaza pe parcurs. Sunt persoane care, cu aparatul la maxim, abea ii vezi contractia, insa dupa cateva sedinte intensitatea necesara scade cu cateva trepte.
E bine sa fixezi intensitatea dupa gradul tau de suportabilitate, dar, asa cum spune rall, sa obtii o contractie ferma. Fara frica. In timpul sedintei nu-i nevoie sa corectezi aceasta intensitate. Ea nu scade, ci musculatura oboseste...deci e inutil sa cresti intensitatea, contractiile se vor "muia".
Cred ca e bine ce ti s-a recomandat. Sunt doua proceduri care cuprind un spectru larg de probleme. Sper sa nu te superi, insa prea exacta nu pot fi, totul depinde de multi factori pe care nu-i cunosc in cazul tau.
Cum suporti vacuumul? Ce ulei/crema folosesc operatoarele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jennifer spune:

In zona Militari cunoasteti ceva cabinete "cu recomandare" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Esteiubi, se poate sa nu fie vacuum ce fac eu ? Nu se folosesc creme, pt ca sunt imbracata intr-un costumas subtire - ca un ciorapel.
In primul an cand am folosit acest aparat am crezut ca mor de durere. Transpiram si in cap, simteam masajul ca pe o bataie zdravana ( dar nu am avut vanatai ). Abia dupa 10 sedinte am reusit sa ma obisnuiesc si sa fac masajul de placere.
ANul acesta mi-a fost mai greu la prima si la a doua sedinta, dar nu se compara cu ce am simtit prima oara. Acum, dupa 5 sedinte e super ...cu electrostimularea stau mai rau ..suport un 4
Nu stiu ce marca sunt aparatele pt ca fetele au acoperit locul respectiv cu o carte de vizita cu numele salonului .

Dar vreau sa te intreb ce parere ai de Rowe ? Daca as vrea sa-mi deschid eu un salon ce aparate mi-ai recomanda sa-mi cumpar ? Eventual poate imi trimiti un PM ca sa nu se considere reclama




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esteiubi spune:

Ba da Mel, tot vacuum este. Nu stiu daca-i Dermocell, dar este unul asemanator; acolo te imbraca cu ce spui tu.
Dar in "limbajul" cabinetelor, vacuum inseamna alt aparat, nu te imbraca cu nimic, te unge cu ulei si pune aplicatorul ala direct pe piele. Unele au si infrarosu in acel aplicator. Totodata, este si mult mai puternic, daca nu suporti bine Dermocell, vacuum nu suporti sigur.
Cred ca aparatul de electrostimulare este Combo de la Rowe, el are 7 nivele de intensitate. Parerea despre Rowe o sa ti-o spun pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina_Anca spune:

Buna
Esteiubi, imi poti recomanda un salon si ce proceduri sa cer ? Prin zona centrala sau semicentrala... Mai am cam o luna pana plec la mare si as vrea sa arat ceva mai bine, poate reusesc sa fac un program intensiv, ceva
Multumesc
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am inceput de azi vacuum-ul. Am facut 20 de minute, mi-am luat 10 sedinte si ma gandesc sa schimb, sa fac 5 sedinte de 20 de minute si 5 de 40 de minute. Acum pt. scaderea in cm fetele au spus ca e nevoie de impachetari cu parafango. Pe mine m-ar interesa doar zona taliei si coapsa sus, impachetarea este insa pt abdomen+fese+picioare... nu stiu, oare 3 sedinte merita sa-mi iau sau mai bine nu? 2-3 cm as\vrea...

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esteiubi spune:

Xio, impachetarea este o sauna. Unele persoane se infasoara in "celofan" sau folie, isi pun un treining si alearga o ora. Transpira de numa...si desigur circumferinta pe zonele alea se micsoreaza. La impachetare, nu trebuie sa fugi, ca te incalzeste patura. Nu este un procedeu in sine pentru scaderea in cm. Parafango este namolul marin (trateaza celulita) si parafina atat de buna pentru piele. Deci, nu asa se scade in cm. Daaaaar, un rezultat temporar exista. Incanta, pentru ca este instantaneu. Plus o stare de bine, sauna asta iti da. Plus toxine eliberate.
Dar nu 2-3 sedinte, xio,...nu-i suficient. Decat pentru rasfat.
Electrostimulare nu faci?

Mergi la inceput