Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Sint si eu la a doua zi.Azi aveam cu 1 kg mai putin.Victorie!
Mi-a calculat pe site-ul Dukan, ca am nevoie de 4 zile atac in care slabesc 1.4 kg apoi ,-7kg in faza de croaziera si 84 de zile de consolidare.Deci termin in 29.09.2011.
Nu inteleg cum zice ca joia slabesti 1 kg si eu in 4 zile dau numai 1,4kg?!
Deja simt putin o predispozitie la constipare.Am fulgi de ovaz,dar vad ca nu-s buni.O sa intensific bautul cafelelor.
Ema ,multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Felicitari pentri kg. pierdute,fetelor!Dorsilia,nu stiu ce sa zic in legatura cu taratele si faptul ca ele absorb vitaminele&co.....analize nu i-ai facut fetitei?Daca nu are carente,atunci sigur e ok sa-i dai.....Eu prea multe info despre tarate nu am,nu le-am folosit niciodata,nu am probeleme de constipatiePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Dulcetica,si eu am calculat.mie imi da 7 zile de atac,croaziera nu am retinut-o,o gramada de zile,in orice caz....Cica as slabi 2.5kg in 7 zile.....Oricum,cred ca datele astea sunt bazate pe statistici si rezultatele altora....nu are de unde sa stie dukan,cat ai sa slabesti exactIn leg.cu constipatia....acelasi lucruIn sensul ca niciodata nu am avut probleme de acest fel,si in fiecare dimineata cateva inghitituri de cafea si-au facut efectul...acum insa nada,si iata-ma la a doua cafelutaPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Ei, eu am deja mai putin cu 2,5 kg in ziua a 3 a de atac. Erau pe forum fete care au slabit si 4-5 kg in faza de atac, deci nu cred ca se slabeste doar atat. Se poate insa sa calculeze efectiv kilogramele de grasime, acum noi mai eliminam si apa pe langa.
Astazi am in meniu asa:
-dimineata- o felie de sunca de pui si cafea cu zaharina
- pranz- doua oua ochiuri la microunde cu un praf de verdeata si o conserva de ton (in suc propriu) cu cateva picaturi de lamaie deasupra,
- diseara- piept de pui la grill si ceva iaurt 0%
Azi am fost plecata si nu am apucat sa beau decat 1l de apa, sper sa recuperez pana diseara. O zi buna si spor la dieta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna buna

Astazi am mancat un pic nepermis insa acest nepermis il voi considera si gustare si pranz, asa, sa fie.
Dimineata: 2 felii de sunca de pui si o felie de branza. o cafea cu lapte si zaharina.
Pranz: acea sfeclire de bucata de prajitura cu morcov si iaurt facuta in casa (la un coffee morning la noi la servici, mai precis o sedinta cu aceste prajituri si cafea la orele 11)
Seara: piept de pui la gratar cu condimente si o supa simpla cu copan de pui. vaspun daca maine mi-a cauzat aceasta iesire in decor, oricum as lua-o de la capat cu atacul, nu am decat 2 zile si din 2 una e compromisa. Nu e genul meu sa calc in strachini, de obicei sunt constiincioasa, mie vaicareli ca 'nu ma pot abtine' sau 'am facut o prajitura trebuia sa o mananc' nu tin asa ca sunt dublu suparata pe mine
Duminica sunt si nasica de botez, vreau sa fiu minunata!
Dupa site-ul lui nenea Dukan in iunie o sa fiu gazela, slabesc cele 8 kg pe care le vrea el, eu vroiam 10, dar daca el spune 8...si oricum chiar si la 8 as fi tare slabuta.

O zi ftrumoasa si spor la dieta!

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

dupa calcule eu ar trebui sa fiu supermultumita sa ajung la greutatea mea ideala dupa Dukan, anume cea de 60 de kg, conform varstei mele si faptului ca am atins de doua ori in viata pana acum datorita sarcinilor greutatea de 75 kg, la inaltimea mea de doar 1.60 m. Greutatea asta s-a impregnat in memoria organismului asa ca nu mai pot ajunge probabil decat cu eforturi imense la 56 kg cate aveam in urma cu 7 ani. Acum la aproape 38 de ani, mama cu doi copilasi....sa ma multumesc cu 60 kg, la 1.60...

asa ca as avea de pierdut 5 kg

inca ma documentez, ma gandeam la o faza de atac de 5 zile pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

Meniu ieri - a 2-a zi de proteine:

sunca slaba de curcan
lapte 2% doua pahare (sau 3?)
chiftelute de curcan gatite la cuptor fara ulei - vreo 7
doua felii de bacon (aici am cam zbircit-o dar asta e...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cu cat va citesc mai mult, cu atat ma corupeti!
Dorsilia, si eu ca si tine! Mi-am calculat si eu pe site-ul lui nenea Pierre si zice ca tre sa ajung la 60,4( ce m-a amuzat ca a dat cu virgula).
Ieri mi-am cumparat niste pastrav, cred ca-l declar Dukan.

Ambitieee!


blog magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Dupa 2 zile am in continuare 1 kg pierdut.Nu renunt deocamdata ,desi ma termina constipatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Fetelor, dupa cum v-am spus, eu inca alaptez, asa ca mi s-a parut prea drastic regimul in situatia mea si am mai calcat pe alaturi. Asa ca, eu o sa va sustin in continuare, dar o sa tin un regim mai variat. Am adaugat salatele si fructele ( cu moderatie) insa doar la cateva ore dupa ce mananc carnea si lactatele, si mananc si supa ( fara legume doar cu patrunjel/marar ca mi se pare ca au gust mai bun). Mananc un pic disociat ca sa zic asa, dar am grija ca in timpul zilei sa consum cam toate tipurile de alimente cu moderatie si multe lichide!

Ma voi alatura altui grup de suport, fiindca nu vreau sa va incurc pe aici. Cert e ca dupa 2 zile de regim combinat cu o jumatate de ora de sport, raportez 1,5kg mai putin.

Dorsilla, si eu inainte de copii aveam 48 kg/156cm, dupa prima nastere am resuit cu mari eforturi sa ajung la 51 de kg, insa m-am mentinut foarte putin la greutatea asta, si chiar nu-mi statea bine, paream prea slaba. Organismul s-a reglat undeva la 54-55kg dupa nastere, asa ca nu imi propun sa slabesc mai mult de atat. La greutatea asta mi s-a parut ca aratam bine si ma simteam bine, stateau hainele pe mine si sotul mi-a spus ca nu trebuie sa slabesc mai mult ca par prea slaba!

Va urez succes, si sa stiti ca se poate!

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput