Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Donna, te inteleg, sotul meu e mare fan Nutella asa ca iti dai seama. Lucrurile ar fi mult mai simple daca macar n-am avea "interzisele" astea in casa da' ce sa-i faci...trebuie sa fim tari pe pozitii.

Tzuni, ai zis Liban si instantaneu m-am gindit la humus, falafel si alte asemenea. Ma duc sa beau un pahar de apa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

... si pita, nu?

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

... si pita, nu?

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME


Si, ca nu se poate fara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Tzuni, sa stii ca-mi place mult cu ce te lauzi . De cand caut si eu timp din asta pt. mine si numai nu-l gasesc . Am inteles eu bine ca vrei sa lasi televiziunea in favoarea invatamantului? Sau ai zis afacere proprie...

Delidana, asa aveam si eu impresia ca fructele sint okay, dar pana la urma sint si ele carbs si cu un continut ridicat de zahar . Eu am voie un fruct/zi si ala pana pe la 3 dupa amiaza. Dar oricum, voi incerca si mangostinele alea, ispita cea rea, nah

Danielag, pai meniul tau e perfectiune, de aia te lauzi cu o greutate asa frumusica

V-am pupat

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Hello ! Hello!

Deci eu am fost foarte prinsa cu pregatirile pentru petrecerea Isabellei asa ca va rog sa ma scuzati! Am actualizat lisuta si astept cu nerabdare mai multe rapoarte. Eu mi-am trecut din oficiu 94 kg deoarece n-am reusit sa ma cantaresc dar, dupa party si cu rusii pe cap, sigur pe-acolo bat.

Tzuni . Ce surpriza de bilioane mi-ai facut. Imi place cu ce-ti ocupi timpul in ultima perioada. you si printesa ta dulcica. Este o scumpa! Si draga mea (oaie ratacita) ma bucur c-ai revenit printre noi.

Donna sa-ti traiasca baiatul la cele 7 luni. Da' inghetata de unde a aparut soro?

Daniela ce surpriza placuta. Ma bucur sa te citesc dinou. Sa te trec si-n listuta? Sanatate multa!

Gabi, deci avem in familia "Nou Stil" un scriitor - doctor, pasionat de masinile (sport)... felicitari!

Khristin succes la dieta fara carbs. Nu ne spui si noua cam ce mananci tu intr-o zi?

Violeta bine c-ati ajuns cu bine acasa. Esti curajoasa! Ai inceput plimbarile prin park???? Tocmai am pe un site ca orice fel de miscare e un inceput in lupta cu Kg.

Dragelor va pupic c-am inceput mesajul asta de cateva ore bune si-abia acum reusesc sa-l trimit.

Edit: Dragelor stiti ceva de Mephala, Gusta, Sabina si celelalte fete care erau mai active?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, am vazut pozele, Isabella seamana leit cu tine!
Multumiri pentru actualizarea listei.

Khristin, e adevarat ca si fructele contin carbohidrati dar eu fara ele n-as putea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Ziua buna!

Ieri seara m-am culcat sarind peste cina si ...iata...n-am murit, ba chiar m-am simtit mai bine. Azi dimineata am luat micul dejun favorit (iaurt+cereale si vreo 2 cafele) dar la pranz am sarit calul nitel, acum fug la spalat de vase sa ajut putin digestia.

Referitor la fructe... am slabit cel mai bine atunci cand ma limitam la un fruct pe zi, dar in timpul sarcinii am ajuns la un kg pe zi cred

Zuzi... si eu voiam sa-ti spun ca Isabella e "mini-you"... e dulce foc! Multumim pentru urare. Inghetata... cred ca a aparut in urma unui fenomen meteorologic inexplicabil... tine explicatia asta?




..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Donna, mi-a placut explicatia.

Dragelor, un weekend placut sa aveti!
Eu voi fi plecata zilele astea asa ca ne vedem saptamina viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

Da, si eu multumesc lui Dumnezeu ca am ajuns cu bine acasa. Poze o sa incerc in week-end sa le incarc. Abia ieri le-am primit.

Aseara am avut programare la stomatologie, si cum sunt obisnuita sa "nu am noroc", lucrarea nu mai este buna, asa ca am avut parte de o extractie. Asa ca sunt in convalescenta. 24 de ore nu am voie sa mananc decat lucruri moi, supe, fara lactate, fara rece, fara fierbinte. Asta este, alti bani, alta distractie....

Zuzilici inca nu am inceput plimbarile in parc, din cauza de vreme urata (ploaie si frig). Insa sper sa vina si vara asta odata, ca nu mai pot

Va doresc un week-end cat mai placut!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Azi v-am citit dupa mult timp.A fost mama la mine si simt ca o pierd si pe ea.Moartea lui tata m-a daramat de tot singurul lucru care ma tine pe linie e Mara dar simt ca ma duc in fiecare zi.Imi e dor de el nebun si nu pot uita ultimele momente cu el(si nici nu vreau).Incerc sa inteleg de ce s-a intamplat asta dar nu am raspuns si vazand acum ca mama nu e chiar in ordine m-a terminat.Olandezul are viata lui ,iar eu vreau sa revin la sentimente mai bune.Mara creste vorbeste a invatat-o mama poezii si imi pune intrebari la care eu nu am raspuns.Am avut la un moment 56kg imediat dupa tata dar acuma ciocolata si dulciurile sunt prietenile mele ai am 65 de kg.Ma duc 3 zile la munca cate ore bun lucru pentru mine ca acolo nu plang dar acasa rup.

In astea 3 luni m-am certat cu Dumnezeu m-am impacat cu el dar tot nu inteleg de mi l-a luat pe tata nu am crezut ca imi va fi asa greu.Si ca sa intelegeti cat sunt de nebuna eu am stat cu el pana la sfarsit dar nu a vrut sa plece cu mine, eu i-am facut morfina, eu am ajutata la spalat, am urcat si in sicriul lui inainte de al pune si l-am rugat sa se gandeasca la mine de acolo de sus si cand au tras salve eu am inchis sicriul ca i-am promis ca am sa fiu cu el pana unde voi putea.

De luni vin si eu pe baricade ca dulciurile nu imi fac bine si mi-am propus cand schimb cifra la ani sa am 59.

Va pup si mai vin la voi.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput