Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Tzuni, frumoasa domnisoara mai ai

Mik, distractie placuta sa ai, chiar daca nu e de plaja. Eu de cand am luat biletele, gandul imi sta numai la vacanta Sa faci poze multe!

Gabriela, la mine a fost cumva invers, adica nu pot sa ma laud ca pana acum 4 luni am facut sport organizat. De asta ziceam ca a fost ca un wake-up call. Ma bucur ca ma tin, ca altfel nu cred ca mai prindeam trenul asta Intotdeauna e mai usor sa te reapuci daca vrei

Carmen, mai lasa o data cartile alea de franceza

Violeta, m-am uitat la meniul tau si daca imi permiti ti-as sugera sa scoti carbs-urile (cartofi) din meniul de seara, ajuta enorm.....

Edit sa o felicit pe Lai , si sa-i urez sarcina si nastere usoarsa precum si un baietel vesel si sanatos

Iar tre sa fug....diseara am inot cu pustii mei

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna ziua, buna ziua, am intrat sa salut niste doamne frumoase si puse pe treaba, dupa cum se vede!

Eu nu va pot spune ce mananc, ca ma dati afara de aici , da' trebuie sa mananc din cauza unor medicamente care se iau neaparat cu mancare. Vestea buna e ca, desi mananc, am slabit vreo cateva kilograme. Vestea proasta e ca, desi am slabit la cantar, is mai pufoasa ca acum ceva timp (grasimea e mai usoara decat muschiul, stie toata lumea asta ).

Ma bucur sa va vad active din nou: Zuzi, Delia, Khristin, Violeta, Gabriela, Liris, Tzuni, Mik.

Zuzi, sa-ti traiasca printesa !

Liris, La multi ani Dianei !

Gabi, La multi ani puiului Filip ! Zi-ne ca ai supravietuit weekendului .

Va pup pe toate,

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Vin si eu la raport cu 70 kg.
Zuzi, pune te rog greutatea asta ca fiind cea actuala si tinta la 65 kg. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata!

Eu am intrat sa raportez stagnare si o stare nasoala . Pentru prima oara in viata mi-e cu adevarat rusine cu mine. Nu sunt in stare sa ma mobilizez, nu am energie pentru nimic, nu am chef sa ies din casa, sa ma dau jos din pat...nu am chef de nimic.

Ceva m-a bucurat totusi azi...am vazut poze cu o Meri frumoasaaa

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Donna, se mai intimpla. Cu totii avem zile din astea in care n-avem chef de nimic. Eu inca mai caut motivatie pentru sport dar partea buna e ca am inceput sa maninc mai cu cap.
Saptamina asta sint libera asa ca am mai mult timp sa-mi pregatesc mesele.

Micul dejun de azi: o omleta din 2 oua, putin cascaval, 1 sfert de ardei gras si 2 feliute de sunca de curcan. Am mincat cu foarte putina piine, un colt de bagheta. Incerc sa reduc din grupul piine/orez/paste/cartofi.

Gustare: 1 mango, 4 mangostine

Prinz: jumate de peste la gratar, cu legume la teflon, 2 patratele de cioco neagra (70% cacao).

Cina: inca nu stiu, probabil cealalta jumatate de peste cu o salata.

Daca nu maninc ceva dulce in fiecare zi simt ca o iau razna. Si cind zic dulce nu ma refer la fructe.

Ce credeti de meniul asta, ce-i lipseste, sau e bun asa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Donna, capul sus! De ce zici ca nu te poti mobiliza? Ti-ai impus prea multe restrictii si simti nevoia de o pauza? Sau ai zile in care te tii de treaba ca la carte si zile in care nu-ti iese tot asa si te simti vinovata? Povesteste-ne, si poate te putem ajuta .

Delia , meniul arata bine, i-as mai fi pus niste grasimi bune (la gustare personal as fi ales iaurt cu ceva migdale crude in loc de fructe).

Restul fetelor, slabutelor, pe unde umblati?

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Daniela, am mincat si citeva migdale inainte de cina, iar pestele l-am bagat intr-o salata cu putina brinza, ceapa, rosie si castravete.
Ma simt mai usoara la stomac de cind am lasat-o mai moale cu piinea/cartofii/orezul, dar nici nu mai am senzatia aceea de satietate de inainte cind le mincam in cantitati mai mari. Eh, sa vedem cum merge...
Tu ce mai maninci, cum stai cu kg?

Zuzi, pe unde esti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata!

Delia, Daniela, multumesc pentru incurajari!
Adevarul este ca nu-mi iese niciodata ca la carte. Problema mea cea mai mare este planificarea, abia fac fata la planificarea meniurilor copilului, pentru ale mele nu mai am energie, frecvent mananc ce apuc. In consecinta am dotat figiderul cu mancare dietetica si sanatoasa, macar sa ma infig in ceva ok. Apoi mai e foamea la ore nepotrivite (22 de exemplu) care banuiesc eu ca e pe de o parte de la alaptat si pe de alta.. probabil ca organismul meu cere o recompensa in singurul moment de liniste din zi.
Ultima problema si cea mai dureroasa... eu imi imaginam ca voi face km intregi impingand la carut... am fost foarte uimita sa constat ca Tudor nu sta in carut! nici nu indraznesc sa ma indepartez prea tare de casa, ca nu stiu cand va incepe sa urle si iar ma intorc cu el catarat pe umar si impingand limuzina cu o mana.

Gata, mi-am spus of-ul.

Pana acum am mancat un iaurt mic, 40gr cereale cu fructe uscate si un cracker. Mai departe...n-am idee ce va fi

Va pup, sa aveti o zi buna!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna ziua, doamne dragi!

Donna, capul sus! Baietelul tau are nevoie de tine vesela si in putere. Intrebare: de la ce ti se trage surplusul de greutate? Ai luat foarte mult in timpul sarcinii? Dupa ce ai nascut?

Intr-adevar totul tine de organizare - dar crede-ma, acum, cand bebe este inca mic si cam sta unde'l pui, e mult mai usor decat o sa fie peste cateva luni, cand va avea nevoie de atentia ta, non-stop. Asa ca hai, mobilizarea si fa-ti un program simplu de mancare si o sa vezi ca iti iese.

Cat despre mancarea de "premiere" sau "consolare" de seara, stiu ce vorbesti. Si eu am in fiecare seara problema asta....

Delia, ce's alea mangostine?

Tzuni, ! In rest, stii tu!

Daniela, multumesc de urari. Da, am supravietuit weekendului. Am gatit ca nebuna, am trimis lumea acasa cu mancare, asa de multa am facut, dar a iesit totul bine. Filip a luat de pe tava urmatoarele lucruri: 1. stioul, 2. stetoscop(ul lui tat'su), 3. cheia de la masina.

Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata, frumoaselor!

Gabrielama, mangostinele sunt niste fructe maro la exterior si in interior albe - arata ca un usturoi cu multi catei mucoshi Delia n-am gresit, nu? alea sunt? am mancat atunci o gramada de fructe si nu ami stiu care ce erau! Gabrielama, daca nu intelegi, am o filmare cu mine si cu Delia mancand mangostine pe malul marii Andaman. Ti-o trimit! :)))))

Donna, mai intai felicitari ca esti mamica! - nu ne-am mai "vazut" in ipostaza asta! Si in momentul in care te vei organiza si te vei linisti pe interior, vei slabi! Fa-ti meniu scris cu o zi inainte. Asa nu vei fi tentata sa papi ce-ti pica la mana. Vei stii exact ce ai de mancat! (Doamne ce desteapta si inteleapta am devenit! ptiu ptiu sa nu ma deochi

Delidana - 70 de kile????? Eu cred c-ai inghitit un thailandez si nu-ti mai amintesti! (zise Tzuni cea cu 75 de kile la purtator - rusine! rusine! rusine! )

Khristin si eu tare tare!

Zuziiiiiiiiiiiiiiiiiii, m-am intors!

danielag tot frumoasa si plina de elan tineresc?

Va pup PE TOATE in grup, va iubesc si... va iubesc!



Va rog sa ma treceti in lista cu rusinoasa greutate de 75 de kile si cu gandul la 65! De azi sunt pe baricade!

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput