Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Mik, de acord cu tine, si eu tot in jur de 2 kg pe luna ma gindesc sa dau jos.

Mergem pe varianta 2 echipe de 2? Putem pastra denumirea echipelor aleasa de Zuzi :
echipa "Trestioarelor": oLo (1.74m) si Gusta (1.65m)
echipa "Miniona": Sefor@ (1.60m) si Mik (1.58m)

Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Prima la raport, cu 71.4 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Raport: 69.00 Kg

Transport naspa dimineata (2 trenuri anulate)
munca ca la balamuc!

raman optimista! maine poate va fi mai rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Raport : 52,0kg.

Spor la lucru, dragelor !
oLo, eu n-am tren de luat, am de facut drumuri cu masina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

ceau fetele,

am cautat de am innebunit subiectul...sper ca nu e mort si ingropat...eu nu am stat degeaba in ultima jumatate de an...recunosc am mancat si prostii...dar si chestii naturale foarte faine...gen supa de linte, salate de tot felul, shaworma super sanatoasa, pasta cu naut si multe altele...Vreau in viitorul apropiat sa experimentez cat mai multe chestii de genul ca iar am luat proportii...nu prea mari, dar...suficiente pt un porc pe prima pagina :)...am 58 de kg...in 2010 dupa anul meu vegetarian avem 52...aratam trasnet pe atunci...a trebuit sa-mi schimb hainele...ca imi erau mari :)

Hai la povesti!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna tuturor,
Se pare ca a murit subiectul; capitolul acesta e inceput de 1 an de zile ...
Eu am declarat azi razboi impotriva kg, intrucat in loc sa slabesc, am mai adunat cateva in plus si am ajuns la 75,8 kg , adica aproape cat aveam in 2006 cand am inceput sa scriu la subiectul acesta si cand am reusit sa slabesc 20 kg in 5 luni! Se pare ca eu sunt motivata numai in situatii extreme!
Mi-am cumparat o bicicleta eliptica si un aparat de vaslit ( inca de acum un an ) si azi a fost prima oara cand l-am folosit serios!
Am inceput sa folosesc Colon help pentru detoxifierea organismului si Silhuette help - ceai pentru slabit.
Nu am un regim anume; pentru inceput ( maxim 3 saptamani ) as vrea sa tin o dieta fara carbohidrati pentru o slabire mai rapida, urmand ca apoi sa ma reorientez spre un meniu mai echilibrat.
Mi-am propus sa slabesc 15 kg in urmatoarele 3 luni; sper sa reusesc de data asta.
Ce ziceti, mi se mai alatura cineva?! Poate reusim sa invioram subiectul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Ce bine imi pare ca mai apare cineva.
Cami.

Raportez cu "mindrie mare" : 4 kg in plus fata de tabelul de pe prima pagina. (adica 54,3)
Si stiu si de ce : am mincat cu mare pofta din august incoace si am baut multa apa minerala cu CO2, numai bine ca sa se fixeze shunculitza.
Acum cu kg in plus, n-as zice ca arat rau, dar ma simt nasol cind ma uit in oglinda din profil.

Tre' sa ajung inapoi macar la 50kg daca nu la 48,5kg (visez eu, maica !)

Hia veniti sa ne punem pe treaba, macar una sa fie cu biciul ! Delidana, Gusta, Mephala, Tzuni, Zuzi, Sabina, Violeta, bbYasmi, CRystina, Vikinga, Dordia, Mihaser, Sefora ! Si celellate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Mik Ma bucur sa te aud!
Si eu stiu de unde mi se trag kg in plus: mancat haotic, la orice ora ( mai putin noaptea), dar mai ales lipsa de miscare (sport) si o hidratare corecta ( mai exact sub 1 l de apa/zi).
Daca ma vezi pe mine din profil, zici ca sunt gravida in 6 luni ... In vacanta de Paste, chiar m-a intrebat o vanzatoare de la un magazin daca astept bb, dar a lamurit-o sotul repede: "da de unde bb, e numai ultra all inclusive"!
Tu stii sa deschizi un nou capitol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Cami, cum, mey, sa faca sotul asa comentarii !

Incerc sa deschid subiect.


Mergi la inceput