Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Vin si eu sa urez sarbatoritelor:

Donna si Marilena, La multi ani ! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de cei dragi! Si sa ajungeti cat de slabe vreti!

Eu am mancat ieri o inghetata pe bat (din aia preambalata) luata dintr-o vitrina frigorifica (deci n-a stat la soare cat am vazut-o eu) si azi de dimineata cand m-am trezit eram umflata de zici ca imi facusem botox. Buza de sus, cel putin, era de trei ori mai mare decat in starea ei naturala. Acu' a trecut, m-am desumflat. L-am sunat pe al meu sa ii zic (e plecat in delegatie) si m-a intrebat ce altceva mi s-a mai umflat . A fost extrem de dezamagit sa afle ca doar buzele si ca si ele sunt in proces de desumflare .

Si am intrat sa va spun si voua: ca mine sa patiti, daca va dedati la inghetata !

Am citit de schimbat prefixul, io-s pe la jumatate, asa (da, Marilena, esti tinerica). Dar sunt tanara la suflet, si asta conteaza .

Mai trec pe aici, poate ma organizez si eu ca sa pot raporta ce mananc.

Va pup pe toate,

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


SUnt o magaritza ! "M-am citit" din urma si ioc. Sa-mi fie rusine !


Deci un car cu flori pentru Donna de ziua ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara la ceas de noapte!

Marilena, La Multi Ani! sa fi sanatoasa si fericita! .......sa stii ca fata de mine esti tinerica....ce n-as da sa am acum 30 de ani. Din pacate nu-i posibil.

Ca raport.....din pacate, cum am presupus, pot spune stagnare, chiar un 75,6 kg . Se poate ca, cantarul sa-mi joace feste, sau pur si simplu stresul ma ingrasa.
Imi cer scuze colegelor de echipa, insa se pare ca varsta isi spune cuvantul.....slabesc din ce in ce mai greu. Asta este, incerc sa nu ma enervez (desi marturisesc ca nu-mi reuseste), pentru ca si acest lucru poate influenta.

Va doresc noapte buna si o zi frumoasa maine!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Deci un car cu flori pentru Donna de ziua ei.



Mik.


Un car de pupici si imbratisari pentru tine!

Mda, varsta ne saboteaza eforturile. In 2009 mancand ca acum, topeam un kg pe saptamana. Dar sunt bune si cateva sute de grame...

Daniela si dezumflare rapida!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Hai, mey, ne-am ingrasat toate cu mine in frunte de o saptamina ?
Se poate ?

Eu am facut excese simbata, am fost la restaurant si am mincat o "minunatie" de placinta alsaciana (cu brinza multa si grasa), am baut 2 pahare de vin alb si am mincat fructe de mare.
Rezultattul a fost ca mi-a fost sete o noapte intreaga si am baut 2 litri de apa.
Deci nu am pierdut nimic intr-o saptamina. rau !

Hai, cine mai are public de marturisit una-alta astazi e deschis.

Va pup in grup, dragutelor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna, si la multi ani sarbatoritelor!

Eu sunt cam suparata ... desi incerc sa slabesc si tin dieta, ma ingras, si nu prea mi se pare normal. Incerc sa caut un dr. endocrinolog sa vad, poate e ceva medical, pentru ca nu mi se pare normal. Aveam saptaman trecuta 61,4, azi dimineata imi arata 62,4 ... in conditiile in care n-am facut niic deosebit pentru asta, nici inainte de peruioada aceea nu sunt ca sa retin apa. M-am cantarit si ieri, si azi, nu mai stiu ce sa fac. Vreau sa merg prima data la un dr, sa elimin problemele medicale (sper sa nu fie) si apoi sa caut un nutritionist, poate nu mai merge asa cum mergea acum 2,3 ani, ce ma slabea atunci nu ma mai slabeste acum, organismul meu s-a obisnuit deja cu un anumit stil de viata si nu mai slabeste.
Sper sa gasesc vreun dr, cam toti sunt plecati in concediu, sper sa reusesc pana saptaman viitoare.
In rest, mananc cat mai light posibil, chiar de azi am inceput dieta disociata cu 3 zile vegetale si 3 zile proteine, am mai tinut-o si anul trecut si am dat ceva jos. Sa vad daca mai functioneaza acum.
Ca sa nu mai zic ca am tinut Dukan acum cateva saptamani, toate slabeau pe langa mine, numai eu nu ... din contra, m-am ingrasat.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Eu stiam ca martea viitoare e zi de raport. Azi n-am nimic de marturisit.

Miine ma duc la doctor sa vad care e problema cu genunchiul si daca mai pot continua sa merg la sala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

La Multi Ani! Serban! Roxana sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si norocos!

La Multi Ani! Doru! Nastad sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si norocos!

o zi frumoasa!
Pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Au trecut deja doua saptamani de cand lucrez la noul loc de munca si pe cat de dezamagita eram la inceput, pe atat sunt acum de incintata. Ma inteleg bine cu colegele, am de lucru, dar in limite normale si nici nu stiu cand trece timpul. Si lucrez si aproape de casa, ma duc pe jos la servici, ceea ce mi-am dorit mereu. Daca erau si bani mai multi...

Cu slabitul stau binisor pentru ca maninc foarte putin la servici. Am avut si excese, dar rarute si mi-am revenit repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Raport am sa zis 61kg chiar daca arata cantarul un 60virgula.Imi pare rau ca nu mi-am atins tinta.

Dupa ce nici nu am simtit ca a fost ziua mea,seara am aflat ca o persoana draga mie cineva care m-a ajutat neconditionat si pentru care am fost o straina a murit.Am simtit ca uneori viata e nedreapta.
Iar ieri mi-au aparut niste dureri de stomac infioratoare si am ajuns la medic si surpriza ulcerul e in floare cu risc mare de perforare frumos nu.Numai mie mi se poate intampla asa ceva.Nici pe picoare nu ma pot tine de dureri ,de mancat pauza nici nu stiu cum am sa merg eu in ro si tot asa.Plus ca Mara imi e racita si iar imi face crizele de sufocare.

Dar viata e roz si a inceput sa imi placa.

Va pup si o zi buna.Meniul meu cred ca l-ati inteles apa paia si bataie.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput