Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

fetelor salutare:)
am citit acum din urma,am vazut ca mai demult ati intrebat ce mai fac.

sunt intr-=o stare de echilibru, tot trebuie sa iau cortizon, dar o doza mult mai mica, asa ca m-a ajutat tratamentul acela.
Din nefericre, iarna asta m-am ingrasat f tare si n-am mai reusit sa tin regimul meu. Am ajuns din nou l 67 de kg. Insa parca imi arata altfel corpul de cand sunt bvegetariana, sau poate am reusit eu sa ma imbrac mai potrivit, ca arat mai bine decat acum 2 ani la ceeasi grutate.
Sau poate se si faptul ca destule kg sunt umflare de la pastile (am mai avut o recadere in decembrie la sfarsit, imediat dupa trartament, din cauza unei gripa pacatopase. Atunci am luat din ou 16 mg si am inceput sa ma ingras)

Eu intentionez sa ma apuc din nou de grau si orez, mai ales ca e vara si cald si ceaiul ma ajuta sa elimin apa si terciul ma ajuta sa nu=mi fie asa cald:)

va pup si spor la slabit, va tin la curent.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

wow, acuma ma vazut ca anul trecut aveam 54.5, da cam sufar din cauza asta dar asta e. Acuma daca ajung la 58 sunt multumita pt deocamdata.
vara asta trebuie sa-mi scriu si doctoratul......asa ca viata se imparte intre a nu face recadere si a lucra cat de cat. slabiul printre picaturi, mai mult pt ca am haine f f dragute in care nu mai intru.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

offff......am pierdut startul cu participarea la concurs!! Am fost super prinsa cu serviciul (sfarsitul de luna la mine este de groaza)

Zuzilici se mai poate sa ma inscriu si eu, chiar singura...?! Multumesc de oferta de a ma lua la voi in echipa, insa nu vreau sa stric proportia.

Eu tot 75 kg, insa vestea buna este ca incet, incet am inceput sa revin la stilul de inainte.

Fir-ar sa fie....am uitat! Mara! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de mami! Marilena sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si putere sa mergi inainte!

ZisaCami Ce mai face Raducu? sa inteleg ca acum esti in Canada?

toate fetele, cele vechi si cele noi, carora le urez bine au venit printre noi!

Tata, multumim lui Dumnezeu este bine, un pic mai bine decat la vizita trecuta, ceea ce este un lucru foarte bun. Urmatoarea vizita va fi in noiembrie. Intre timp asteapta plecarea la sora-mea la Brasov, cred ca la inceputul lunii iulie, unde vor sta pana in septembrie, cand incep gradinita ambii copii ai Dianei.

In rest, eu sunt ok, putin racita acum , va vine sa credeti pe vremea asta?....sper sa raman la stadiul asta.

Va doresc un week-end cat mai placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am reusit sa pun 3 poze una 2 de la ziua lui Mara si una cu noi 2 impreuna.

http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Sabina ma bucur ca esti mai bine ... important e sa fii sanatoasa, lasa kg in plus acum! Mult succes cu doctoratul!

Gusta condoleante pentru tatal tau si "La multi ani" Marei! Ce fata frumoasa ai! Poza cu voi doi e cumva poza cu oile?!

Violeta Raducu e un copil "atomic" ... dar nu ma plang, ca mi-am cautat-o cu lumanarea, cum s-ar zice! Inca nu sunt in Canada, dar voi pleca cand imi vine soacra, ca noi ne intelegem foarte bine, asa la distanta ... Acum, gandindu-ma la viitorul lui Raducu, iau serios in calcul si aceasta optiune, numai ca ma ingrozeste distanta ... asta, in ideea ca nu vrem sa renuntam la nimic din ce am construit aici si sa pastram afacerea in continuare si e cam greu sa o controlezi la fel de bine de la 9000 km. Deocamdata, ne orientam spre Europa, nici noi nu stim unde, dar stim clar ca nu mai e de stat in tara! Cu proiectul bb mai ai ceva in perspectiva, te-ai gandit sa incerci cu ovocite donate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Cami multumesc si poza e cea cu oile.cred ca e facuta in martie daca nu ma insel.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Cami, nu, sincer incerc sa nu ma mai gandesc la asta... Este greu, stresul zilnic este imens si asta este poate mai important decat orice legat de organism.
Imi incarc bateriile cu nepotii, care cresc si sunt minunati.
Las lucrurile sa-si urmeze cursul normal, incerc sa nu fac o obsesie din asta, desi este cam greu. Fac ce fac si intru la subiectul cu fiv (desi imi propun de fiecare data sa renunt), cand vad reusite, parca parca as mai incerca....apoi urmeaza stirile cu nereusite....si-mi revin. Asta este...din pacate daca nu ar fi problema financiara, as mai incerca, dar aceasta problema exista si nu pot sa o ignor, mai ales ca sansele la mine sunt f.f.f. mici, practic inexistente.

Ma bucur ca te gandesti la a parasi aceasta tara, mai ales pentru Raducu. este clar ca aici nu-i nimic de facut. Bafta multa in tot ceea ce veti face.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Cami, si tu iti iubesti so-acra ?
(si la mine e amor mare, stam cite jumatate de ceas la telefon de 2 ori pe luna si gasesc toate pretextele sa stau la casa mea).

M-am uitat pe tabel : Zuzi si Sefora suntem minione si ambitioase, Am zis !

Cami, stiam ca fasolele sunt fainoase, insa imi plac la nebunie.

Sabina, ai mare grija de tine.

Meniul de azi :
- cafea neagra. un iaurt. 2 biscottes
- salata verde, putin pate cu piper, friptura de vitel si fasole batuta. pepene galben.
- salata verde cu ceapa, brinza si masline. un alt iaurt

Intre mese : ceai verde cu floare de soc. Am mincat un patratel minuscul de ciocolata neagra.

Iar ploua, am sa ma urc pe bicicleta din casa si am sa fac un pic de gimnastica.


Va pup in grup, frumoaselor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza tuturor!

Dupa cum o sa observati s-a mai format ad-hoc o echipa a fetelor nascute in August. Fetelor succes si va rog sa-mi spuneti exact cate kg. vreti sa slabit intr-o luna avand in vedere ca eu doar am estimat.

La noi ploua de parca-i potopul si eu am o durere de cap ingrozitoare. Am remarcat ca de fiecare data cand sunt cu "rusii" pe cap am aceste migrene. Vi se intampla si voua ceva de genul sau ma rog ceva iesit din comun in aceea perioada a lunii? Tot zic sa merg la sa vad despre ce-i vorba dar niciodata n-ajung.

Azi vreau s-ajung un pic la cumparaturi asa ca va pe toate si am sa scriu mai tarziu, mai pe larg. Weekend placut tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Zuzi spor la cumparaturi si la slabit bineinteles.

Mik bravo tie ca faci si sport, poate ma mobilizez si eu, dar acum sunt la "perioada" si nu-mi prea arde.

Azi am mincat:
-un ou fiert cu putina branza;
-3 mere;
-un cremwursti;
-iaurt cu musli;
-2 rosii cu branza.

Vreau sa nu mai maninc pana la culcare.

Mergi la inceput