cursuri inot copii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Stiti daca la Clubul Steaua se fac cursuri de inot? Sau alt loc unde poate se poate face inot copii in apropiere de Drumul Taberei?
Multumesc foarte mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanamaria1 spune:

S-a deschis bazinul de inot de la clubul Steaua. incepand din 20 februarie doritorii se pot inscrie la cursuri de initiere si/sau de performanta. Detalii: 0726.437.323; 0723.719.968. Va asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Pentru clubul Steaua, aveti vreun site ceva?

de la ce varsta se primesc copii? am o fetita de 3 ani si 3 luni

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

oare de la ce varsta se recomanda sa-l inscrii pe copil la inot? de la 3-4 anisori, sau mai devreme, sau poate mai tarziu, in functie de cat e de atras de apa sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Pentru Clubul Steaua - am fost pana acolo si mi-au spus sa sun dupa 01 martie ca inca nu este nimic organizat

Asta, in cazul in care mai este cineva interesat de subiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cand erau baietii mei mici, la Lia Manoliu, era limita minima de varsta de 5 ani.
La copilul mai mare, pt ca era mare fizic i-am facut abonament oficial zicand ca are 5. Nu au cerut nici-un act. Copilul avea 3 jumate. Am vorbit in particular cu antrenorul si i-am zis ca e de fapt mai mic...Ideea e ca nu era pregatit totusi mental. Era cumite, asculta dar...dupa doua saptamani a inceput sa nu ma mai lase nici pe cap sa il spal - si mi-a luat un an sa-l linistesc. Am luat pauza pana la 6 ani, cand a invatat f repede sa inoate.
La copilul numarul 2 am mers pe ideea de club privat si l-am dus la Aquateam, la Miramar cand avea 5 ani jumate. I-a placut si dupa o jumatate de an l-au selectat pt performanta. Sriu ca exista copii care au inceput pe la 4 ani chiar performanta dar in general sunt cei care au frati mai mari si erau obisnuiti cu bazinul.
Depinde foarte mult de copil. Eu ti-as recomanda sa ii iei la inceput cateva ore la particular, doar el si antrenorul si apoi, daca antrenorul zice ca e pregatit de grupa - sa il dai la grupa de inot. Daca copilul plange si refuza sa lucreze mai lasa-l sa creasca. Daca antrenorul zice ca tb sa lucreze doar individual...eu tot l-as mai lasa sa creasca (mental copilul nu e pregatit si antrenorul vrea bani).

Mergi la inceput