Cea mai buna vopsea de par

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Nu vreau sa laud Casting-ul, dar eu am luat un saten, care mi-a ieist negru, un negru sters, care se apropie fff mult de nuanta mea naturala. Sunt multumita ca ceea ce creste nu se vede ca si diferenta, nu exista acea linie de separare. As fi tentata sa cumpar Korres, dar vreau s astiu daca are aceiasi putere de colorare ca si Casting-ul? Putere, ma refer ca iese mai inchis decat denumirea


blog magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu am incercat de curand Beautycolor. Este o vopsea nou aparuta,profesionala,rezonabil la pret (19 lei) in niste culori minunate. Am foarte mult par alb si mi-a prins perfect. Sunt foarte, foarte multumita. V-o recomand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Anca, unde se gaseste vopseaua asta? Doar in saloane? Ti-a iesit nuanta ca pe cutie?
M-am facut si eu mai demult cu Casting si mi-a iesit in loc de maro un negru sters. Nu ma mai fac niciodata cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

sa inteleg ca daca te faci cu Casting indiferent de culoarea aleasa tot negru sters iti iese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

se zice ca vopselele fara amoniac inchid mai mult decat 1-2 tonuri. Asa am patit si eu, numai ca eu am fost o norocoasa, culoarea surpriza este exact nuanta mea naturala. Nu stiu cum este la nuante mai deschise. Am o prietena ce se face cu casting, stiu ca ii iese o culaore "coaja de aluna" dar nu stiu ce nuanta isi cumpara. O intreb daca vreti.


blog magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

Anca, unde se gaseste vopseaua asta? Doar in saloane? Ti-a iesit nuanta ca pe cutie?
M-am facut si eu mai demult cu Casting si mi-a iesit in loc de maro un negru sters. Nu ma mai fac niciodata cu ea.


Nu, Nadia, am luat-o dintr-un supermarket. Mi-a iesit exact culoarea pe care mi-o doream. Poti sa-ti alegi oxidantului, (de la 16 la 30) in functie de cum vrei sa-ti iasa.
Asa cum am scris, e noua pe piata, dar sper s-o gasesti. N-o sa regreti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Total de acord cu ce a scris Crixia despre Casting :
- culoarea iese cu 1/2 tonuri mai inchisa decat scrie
- se estompeaza ff frumos, nu se vede diferenta cu radacinile. Eu am apelat la ea de multe ori si ca sa uniformizez o culoare nereusita si sa revin la baza mea.
- nu acopera prea bine. Daca sunt multe fire albe nu e deloc indicata, dar cu fire albe mai putine si reimprospatata culoarea la vreo 2 luni e perfecta.
- nu usuca parul, nu-l strica.

Am vazut catalobul Korres de la Sensiblu. Culorile arata mai inchise decat te-ai astepta. Practic nr. de la 6 in sus erau deschise, nr. 4-5 saten mediu cu diverse nuante:
- grafit = culori reci, mai griurii
- fier = rosiatice
- miere - deschise, calde
- N = neutre.
Cumparat 4D (Honey Chestnut), o sa-l aplic cat de curand gasesec timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Multumesc Anca!Ce fel de oxidant trebuie sa iau ca sa-mi iasa ca pe cutie? De exemplu, o sa-mi iau o nuanta de maron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Am testat in sfarsit Korres, sunt f. multumita. O recomand! :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

Multumesc Anca!Ce fel de oxidant trebuie sa iau ca sa-mi iasa ca pe cutie? De exemplu, o sa-mi iau o nuanta de maron.


Depinde ce culoare ai acum. Eu aveam ceva tente de roscat de care vroiam sa scap, iar parul era mai inchis decat culoarea in care doream sa mi-l schimb. Atunci, am luat oxidant maxim: 30.

Mergi la inceput