Cea mai buna vopsea de par

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

sau poate te vopsesti dupa ce te speli pe cap?
Intreb pentru ca se precizeaza in prospect ca te vopsesti fara sa te speli in prealabil.Atunci cand esti proaspat spalat pielea e mai sensibila si e posibil de aceea sa te usture cand aplici vopseaua.Sau sa ai mici zone descuamate pe cap(de pe care s-a indepartat matreata, pielea moarta), si astea sa fie sensibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979



Poate in alte tari ale Europei saloanele sa foloseasca produse profi, mai bune, mai de calitate; in romania mai ales la cele de cartier ma cam indoiesc :( asa sunt eu paranoica!

!




Sunt destule saloane, majoritatea folosesc vopsea profesionala, altfel ar fi inchise de garda, OPC, etc.
Totul tine de clientela.
Nu acceptati ca vopseaua sa fie preparata in spate, fara sa vedeti ce tub desface, etc.
Daca se procedeaza altfel...nu putem numi locul respectiv Salon.
Se accepta in unele saloane sa vina clienta cu vospeaua ei si se plateste doar manopera..nu este porfi acest lucru, dar tine de regula salonului respectiv si clientul accepta pe propia raspunde.In acest caz, si in cazul in care clientela accepta sa i se aplice o vopsea fara sa vada ce anume, in cazul unei reclamatii...nu prea rezovi nimik.Nu poti reclama ce nu sti, de care nu esti sigura.

Vopseaua din aceeasi gama, Wella de ex, cea ptr hipermarketuri de ex, cea la vanzare ptr publicul larg are un anumit ambalaj, cea din gama profi are ambalaj diferit iar pretul este apropae dublu uneori/tub.
Difera ambalajul tubului de vopsea, difera catalogul de prezentare, difera pretul, dar difera si calitatea.
Si nu numai la vopsea, la orice produs destinat saloaneor, deci din gama profesionala.

Stiu ce vb, am gestionat un salon timp de 5 ani.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.


sa il ajutam pe Bibi


Faceti shopping- ajutati copii speciali


Poze Mos Craciun DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

eu em incercat multe marci de vopsea si am ramas la convingerea ca bess e cea mai potrivita ptr mine.
http://www.facebook.com/album.php?aid=60801&id=100000224299229&l=686f09e07b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979


Intrebare: Care este cea mai buna vopsea de par?
In primul rand sa nu degradeze parul, sa aiba nuante cat mai apropiate de natural (eu vreau sa ma vopsesc un saten sau saten inchis), putere de acoperire a firelor albe, rezistenta in timp!



Dupa parerea mea L'oreal Excellence este cea mai buna. Este mai scumpa dar rezista , acopera firele albe in totalitate, poti folosi in timp vopsirea (in caz ca necesita si ai multe fire albe) , numai la radacina cu aceeasi culoare si nuanta.

Inca ma bucur de lipsa firelor albe, eh...am cateva dar sunt invizibile pentru ca am un par des ,bogat (cand ma gandesc cum l-am avut!!!), am pierdut mult dupa sarcina dar mi-a mai ramas destul.

Eu am folosit diverse marci dar am ajuns la aceasta concluzie si,daca faci un calcul, tot la acelasi cost ajungi si daca-i mai ieftina si daca folosesti L'oreal Excellence .

M-am dus cu vopseaua in geanta la salon(am o fosta colega care nu ma refuza ), nici nu stiu daca este obligatoriu sa le folosesti produsele ,am vazut totusi ca promoveaza anumite produse de la o anumita firma dar ...daca m-ar obliga nu le-as mai fi clienta si basta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979
Ma bate un gand sa incerc Henna insa nu stiu daca acopera firele albe si cat de naturala este! Pe mine nu ma intereseaza miros sau durata de vopsire, pot sa stau cu ea si 1 zi insa sa acopere firele albe si sa nu dauneze parului!


Eu folosesc henna de multi ani, si o recomand. Henna rosie naturala nu trebuie sa aiba substante chimice adaugate, si este foarte buna pentru par. Mie nu mi se despica firele decat la peste 6 luni dupa tuns. Alte culori au chimicale pentru a obtine nuanta dorita.

Henna acopera firele albe. Daca parul tau e saten, rezutatul va fi un roscat inchis, iar firele albe vor fi roscat deschis. Se pot adauga ingrediente (suc de lamaie, indigo) pentru a deschide sau inchide nuanta. Sper ca siteul asta sa-ti fie de folos, contine poze cu tot felul de culori de par obtinute prin amestecuri naturale. http://www.hennaforhair.com/mixes/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Inca un site cu poze: henna pe par alb http://www.hennaforhair.com/gray/realgraypeople.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Depinde si ce cumperi pe post de henna...Ca din ce mi-aduc eu aminte in ro se gasea doar cea turceasca ,dupa care firele albe ieseau portocalii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979

Cineva sunea ca nu miroase si nici nu pisca la aplicare; eu nu am gasit inca vopsea care sa nu ma usture la aplicare!

Azi merg la sensiblue - multumesc


Confirm si eu ca nu miroase si nu pisca. Eu sunt incantata si de culoare (4M - castaniu 'fier'), a acoperit foarte bine firele albe, a trecut o luna de cand m-am vopsit si inca luceste foarte frumos. Poti vedea pe net care sensiblu ce nuante are, am observat ca mai usor se gasesc nuantele mai deschise. Daca o incerci sa ne spui daca esti multumita.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

accept92 iti multumesc din tot sufletul pentru recomandarea vopselei korres!
Am gasit la sensiblue 3N si aseara m-am apucat de operatiune! Initial am zis ca e cam inchisa insa dupa spalare rezultatul a fost spectaculos, parul imi arata aproape natural si nici urma de fir alb!

Vopseaua arata ca un jeleu, nu miroase deloc, nu pateaza nici pielea nici hainele (eu am picat pe tricou si s-a luat la masina 40C).
Nu pisca, nu ustura deloc! Acopera firele albe! Eu am stat cu ea pe par 15 min de teama sa nu iasa foarte inchis si a prins surprinzator de bine!
Mie mi-a ajuns 1 cutie, am par relativ rar si pana la umar! Cost cutie 50.00 lei dar merita fiecare banut!

accept92 -





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

si pe mine m-ati facut curioasa cu korres.
stiti cumva daca prinde si pe par deja vopsit ?
si n-am reusit sa-mi dau seama de pe cutii - erau cam prafuite: cum arata culorile din gama "fier" ?
ati ochit cumva un saten mai degraba deschis dar care sa nu fie deloc spre rosu si nicidecum galbui ?

Mergi la inceput