De ce nu putem comanda inimii ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Nu-mi place sa beau alcool si nu ma pot apuca de baut doar ca sa-mi traiesc varsta.
Pana la 23 ani , desi nu pare ...am trait prea multe.
In materie de barbati , distractii , cluburi , iesiri cu prieteni si colegi , am avut la maxim .


Sunt cam plictisita. Asta nu inseamna ca nu mai ies .
Dar vreau o relatie serioasa. Nu am scris nicaieri ca vreau sa ma marit .
Vreau doar o relatie care sa-mi inspire incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

La varsta ta '"racneam'pe toate drumurile ca barbatii sunt o prelungire inutila a.... si ca eu nu ma voi marita niciodata....abia la 31 de ani am vrut sa ma asez la casa mea am simtit nevoia si de altceva in afara de ceea ce faceam de obicei.Oricum esti inca tanara si ai toata viata in fata sa gasesti ce cauti.Testeaza vezi exact ce vrei de la viata si decide dupa ce le-ai trait pe toate....intelegi ce vreau sa spun.Esti la varsta la care azi e soare maine e furtuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

eh! La varsta ta mi-am intalnit sortitu'! nu credeam ca va fii el, eu ma gandeam ca mai am de copilarit, de descoperit lumea, de cariera, ehe, multe! El era tot ce-mi doream de la un barbat( inca e pe un piedestal in sufletul meu)...era prea frumos sa fie adevarat... dar sa bazat pe fluturasi. Si pe faptul ca m-a lasat sa copilaresc cat am vrut eu, alaturi de el...adica sa decid eu cand vom intemeia o familie ,copii, etc. dupa el...la 23 de ani aveam si copii.

Acum lumea a evoluat...lasa-ti timp si tie. spune-i lui ca vrei o pauza...o pauza sa-ti analizezi sentimentele fata de el, fata de tine...face-ti un pact sa nu te mai sune o luna si apoi ii dai un raspuns clar,da, sau ba. Insa sa nu te sune sub nici un pretext, nici mesaje, nimic, silence radio!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Dahriana, eu nu cred ca e musai sa fie artificii si mega-fluturi din momentul zero ca sa iasa treaba buna. Poti sa alegi si mai rational asa, sa incepi cu prietenie, cu admiratie, si sa te indragostesti mai apoi. Totusi, la tine cu baiatul asta se pare ca nu doar ca nu sunt artificii si fluturi, dar aproape ca mai are un pic si iti provoaca repulsie, nu te-ai vedea deloc sarutandu-l, nu-ti face placere sa petreci timp cu el, sa comunici cu el.. parca nu prea mai ramane mare lucru.
Si daca cu adevarat nu te gandesti inca la casatorie, intreb si eu - pentru ce iti trebuie relatie stabila? Iar daca te gandesti ca totusi o relatie stabila s-ar putea transforma, pe termen lung, intr-o casatorie, pai atunci chiar nu vad rostul pentru care ai intra intr-o relatie stabila cu cineva cu care de la inceput esti aproape sigura ca nu te vezi casatorita. Io zic ca pana una alta sa-ti petreci timpul si sa comunici cu cine iti face cu adevarat placere, sa te pupi cu cine-ti face placere, si asa ramai si disponibila la o adica pentru un cineva care s-ar purta cu tine cam cum se poarta nenea asta si a carui companie (si eventual si altele ) ti-ar fi o bucurie si nu o corvoada.


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

lai , nu e vorba ca nu ma vad casatorita cu el .

Incerc sa ma fortez sa ma indragostesc de el pt ca stiu ca ar fi un sot ideal.
L-as vrea ca sot pe viitor , dar nu-mi place de el .

Imi place sa comunic cu el , pt ca avem aceleasi conceptii , dar numai la telefon . Fata in fata ma incomodeaza repede prezenta lui pt ca imi imaginez cata admiratie imi poarta si parca ma enerveaza ca ma place asa mult.


Am un comportament de om nebun stiu...


Si cu cat il lauda cunoscutii si familia mea mai mult , cu atat ma enerveaza el mai tare .


Eu as vrea sa le am pe toate. Sa fie un om ca el , dar sa aiba fizicul altcuiva si sa-mi dea fluturi in stomac.

El nu-l are pe vino-incoa . E prea sincer , prea lipsit de mister.
Si sa zicem ca nu stiu daca fizicul nu ma atrage neaparat ..pt ca se intampla sa iti placa un om la nebunie chiar daca fizic nu-i chiar genul tau . Dar are acel ceva ! El nu-l are ! Sau cel putin nu pt mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Deci te gandesti totusi la casatorie
Buuun.
Crezi ca este ultimul barbat de pe Pamant care se poarta frumos cu tine? Crezi ca la 25 de ani nu vei mai gasi pe altcineva?


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Cred ca nu voi mai gasii unu chiar asa , da .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

1.Esti prea tanara.
2.Ti-e sila de un om care tine la tine....la cum ai spus in ultima ta postare,nu-l meriti.Tu nici nu-l suporti nici nu vrei sa-l pierzi.Esti incorecta si egoista.Lasa omul sa stie adevarul.
3.Desi esti tanara ai sa alegi pana ai sa culegi.
Nu-ti bate joc de cei care iti ofera sufletul lor,doar pentru faptul ca tu vrei un mascul latino vanjos,care sa aiba coada la usa dar totusi sa te prefere pe tine...D-te la o sala de sport si agata unul cu muschi....iti exersezi farmecul,vezi ce are in cap,si poate il gasesti pe cel care trebuie.
Spune-i saracului om care se duce unde vrei tu la ce ora vrei tu,ca daca vrea sa-ti fie sluga..il accepti,daca nu nu va avea sansa nici macar sa te sarute.Nu esti in stare sa-ti asumi recunoastera a ceea ce gandesti cu adevarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

calipso_zeus , se pare ca sunt egoista.

Si imi place sa am de unde alege. Ma gandeam ca , daca o sa ma satur sa iau tzepe , o sa-l aleg pe el .Asta poate fi in 2-3 ani , dar e posibil sa gasesc ce caut si sa nu mai apelez la el niciodata.


Sunt egoista pt faptul ca nu-i spun ca nu-l plac , ca nu ma atrage , dar merg pe principiul never say never , si sper ca intr-o zi o sa-mi placa.

Sunt egoista ca-l tin de rezerva ...stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Mda eu sa fiu sincera m-am ferit de oamenii de genul never say never..pentru ca ma faceau sa ma simt folosita si nu am permis.Ei eu am trecut de mult peste dar ma feresc ca de dracu`.La fel cum detest raspunsul nu stiu la anumite intrebari.
De exemplu,intreb fetele din grupul nostru..."ce faceti deseara?raspuns..nu stiu desi era opt seara.Zic,pai mergeti la club sau unde?rASPUNS...Nu stiu....
Eu nu inteleg cum un om nu stie ce sa faca peste cinci minute...ma refer la ele.Ideea e ca sunt genul never say never,ori pe mine asta ma scoate din sarite si evit.Dca sotii nostri vor sa se intalneasca sau suntem toti nu au decat.

Tu nu procedezi corect.Bine cei care procedeaza ca tine castiga mai mult in viata decat cei corecti,dar asta e deja alta poveste.
Multa bafta iti doresc.


Mergi la inceput