Mastoza (chisturi la sani)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Sub tratament cu Dostinex, in doua saptamani fara protectie s-a lipit strumful meu. Asa ca.... mai fac cateva teste.... cine stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaytza1985 spune:

frumuselulul de el sa te bucuri de el e o scumpete...am sunat azi la Dr si ma vede miercuri...sper ca nodulii nu sunt noduli si o liniuta e de fapt doua :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Chiar in prospectul de la Dostinex scrie ca scade nivelul prolactinei si mareste fertilitatea.
Sa fie cum iti doresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaytza1985 spune:

Ancutza eu stiu asta, intotdeuna citesc prospectul inainte de a lua vreun medicament, dar problema este durerea mea de sani care dupa ecografia mamara s-a accentuat in fiecare zi! In clipa asta simt ca imi explodeaza pur si simplu..voi vedea maine la dr, ori a crescut prolactina din nou ori de la mastoza???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

e cu doua liniute sau nu???


PS: Te rog fara diminutive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaytza1985 spune:

:(( nu e cu doua linii nici luna asta intre timp a aparut si menstra...si nici de la mastoza nu e, am primit un nou set de analize de efectuat sapt viitoare! offfffff nu stiu ce sa mai zic sunt un pic derutata! ms frumos pt ajutor Anca. :) scz de diminutiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Imi pare rau ca nu a fost vestea cea asteptata. Dar poate si logodnicul ar trebui sa faca niste analize.
Eu am ramas insarcinata cand eram de varsta ta...
Te astept cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kytty24 spune:

Va rog sa ma ajutati. Eu iau ac stodette de un an si jumatate. Luna trecuta am vazut k ma dor sanii dar nu am dat atentie decat dupa ce am vazut ca nu dispare durerea nici dupa 2 saptamani de la cm. Am vazut la inceputul lui feb ca mi-a aparut o umflatura la subrat si ma dureau infernal sanii. Am inceput sa ma palpez si simteam mici umflaturi si la subrat si in sani. M-am speriat, eram convinsa ca e cancer si nu am vrut sa merg la control decat abia saptamana trecuta convinsa de iubitul meu. Eram asa de zapacita incat uitasem k exact in ziua knd am mers la control trebuia sa imi apara si menstruatia. Doctorita mi-a facut ecografie la ambii sani, a stat cam jumatate de ora sa ma controleze si a spus ca am noduli probabil pe baza hormonala si nu e nimic de ingrijorat momentan, ca nu se poate pronunta exact. Mi-a spus sa ma ung cu Mameldin si sa revin peste 3 luni. Ce e ciudat si am uitat sa intreb: trebuie sa renunt la ac? nu imi fac rau la sani? de marti am inceput sa ma ung cu mameldin si am obrservat ca umflatura de la subrat park s-a mai micsorat dar sanii ma dor chiar si dupa ce mi-a trecut menstruatia, nu suport sutienul si nici atingerile iubitului, contact sexual nu am avut luna aceasta deloc tot din cauza durerilor pt ca imi disparea pofta de orice. Nu stiu ce sa fac. Doctorita , din contra mi-a dat alte ac numite Artizia care au acelasi dozaj de hormoni ca si stodette pe care le iau : 0.075 gestoden si 0.02 etinilestradiol pt k mi le poate procura gratis fiind la planning. Ce sa fac? Am inceput deja un nou blister de stodette pt k le aveam cumparate si nu am incredere in artizia pt k sunt noi aparute pe piata si produse in romania. Peste 3 luni merg iar la control dar mi-e teama de cancer si toate tampeniile astea, dk ar fi dupa mn as merge maine din nou la ecografie, sunt un pic paranoica, ma ajutati cu sfaturi? Am 24 de ani si mi-am inceput viata sexuala acum un an si jumatate knd am mers la control ginecologic iar doctorul mi-a recomandat stodette.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

kytty - probabil ca nodulii sunt pe fond hormonal, insa mai bine sa mai ceri parerea unui medic, pt. siguranta.
eu as renunta la AC-uri, se stie ca pot duce la dereglari hormonale.

Mergi la inceput