Povestea nasterii unui prematur

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Monica draga mamica de ingerasi prematuri, unul in cer altul pe pamant, ce cuvinte atat de potrivite ai scris pt a-mi mangaia sufletul, de cateva zile, atat de indurerat. Iti multumesc ... acum doar de atat sunt in stare. Postarea cu rezultatul autopsiei am facut-o azi pt ca in acea zi am mai fost asa la pamant cum am fost ieri si azi.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Paula, esti bine? Am tot incercat sa te sun azi.
Ah si...
La multi ani fericiti impreuna!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Monica da, sunt bine, mi s-a inchis telefonul si nu am observat, iar pe mess nu am intrat decat foarte putin. Am fost la pamant dar m-am ridicat, iar acum asa cum inteleg ca ai aflat avem 3 zile a noastre, cu semnificatie mare, aniversarile noastre, a mele si sotului.

Azi fetita noastra ar fi implinit 16 saptamani, varsta corectata 1 luna,iar noi 8 ani impreuna ... ar fi fost o zi foarte fericita pentru noi. Te pup si pe tine si pe Luana, iar ingerasului tau mii de


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Paula vreau sa iti las un link sa citesti aici (daca ai rabdare poti citi si mai mult, eu am recit azi si subiectul Almei (ca oricum am plans toata ziua). Recitind subiectul despre "viata dupa moarte" si mai acel raspuns (referitor la ceva din discutia noastra de azi)...acel raspuns m-a pus pe ganduri.
Doamne, nu m-am gandit de mult timp atat de mult si de intens la Alma, parca acum tot ce am pastrat inchis intr-un colt de suflet a rabufnit.
Sper doar sa pot trata totul cu putin mai multa maturitatea...maturitatea unei mame de inger cu vechime.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Monica, imi pare tare rau daca am rascolit o parte atat de trista a vietii tale, dar poae uneori mai trebuie sa o infrunti pentru a merge mai departe.

Acum cateva minute am ajuns acasa, am fost la cimitir unde am aprins 4 candele pt copiii din Giulesti si am facut 4 baloane cu numele lor. Am sa citesc maine seara ce mi-ai trimis dar fi sigura ca am sa citesc. te pup si noapte buna.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucajosan spune:

Draga Paula, am intrat pe acest forum doar ca sa iti ofer o imbratisare virtuala si sa iti spun ca sufletul meu este alaturi de tine!
Fetita mea, desi nascuta la 37 de saptamani, a avut o greutate foarte mica, doar 2 kg. si apoi 1.800 si nota 7 la nastere. Din fericire, a castigat lupta cu viata si acum este o minune de fetita. A stat cam 3 saptamani in spital, am avut si noi momente de deznadejde, de disperare, de intrebari, dar si de recunostinta fata de Dumnezeu ca ne/a lasat/o noua.
Desi am pus o multime de intrebari nimeni nu a putut sa ma lamureasca de ce dupa o sarcina fara nici un fel de problema, fetita mea nu a mai crescut deloc, ba dimpotriva a inceput sa scada in greutate in burtica si de ce am fost nevoita sa fac cezariana de urgenta la 37 de saptamani. Acum nici nu mai conteaza. Multumesc bunului Dumnezeu ca m/a indrumat sa fac acel ecograf la 37 de saptamani (desi nu era programat si ginecoloaga a spus ca nu mai e necesar), ecograf care probabil mi/a salvat fetita (nu stiu daca ar mai fi rezistat mult in burtica sau daca ar fi avut puterea sa declanseze o nastere).
Sper sa gasesti puterea sa treci, atat cat se poate, peste aceasta tragedie si sa ai puterea sa ii faci un fratior Gabrielei.
Te imbratisez cu toata dragostea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Raluca ma bucur ca o poveste ce putea fi trista s-a terminat cu bine. Ma bucur ca ai facut acel ecograf, este foarte important sa monitorizezi cat de des sarcina in special in ultimul trimestru. Sa creasca mare puiul tau si sa aflu vesti bune despre voi.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Paula, mi-e dor de tine, astept sa dai un semn. Sper ca esti bine. Pupici


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Iti las o imbratisare calda .
Am citit blogul fetitei tale Gabriela, Catalina...o minune mica si frumoasa, un ingeras care acum are grija de voi din cer.
De vreo 2 zile citesc si lacrimez.
Las si o floricica virtuala in memoria ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Bpaula multumesc in numele ei
Ayla nu am mai vorbit tare de mult, sper ca esti bine. Am fost cam aglomerata. Nu mai am numarul tau de telefon ca mi s-a stricat telefonul in care era memorat.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput