Fetele din Austria (30)

Fetele din Austria (30) | Autor: Adriana_78

Link direct la acest mesaj

capitolul 29
spor la povestit!

  • Adinag(21.07.1975) - AdinadeJasmina(24.07.2003) si Floris(23.12.2007)

  • Adriana_78(10.09.1978) - Adriana de Lara(22.06.2005) si
    Annika(10.05.2008)

  • babee(15.12.1977) - Gabrielade Phillip Damian(06.02.2004), Rebecca Maria(27.07.2006) si Luca Stefan(17.02.2008)

  • bebeluc (14.06.1968) - Simona de Alex(17.01.1988)si Luca (18.10.2004)

  • danat (22.04.1969) - Dana de Radu Stefan(17.09.2003)

  • hany (16.02.1978) - Rorig Hanelore de Dominik Florian(20.06.2008)

  • Flaflo(26.06.1974) - Flavia de Bianca Alexandra(10.01.2005)

  • marimar - Adina de Matei(2000)Romana(2004) si Mircea(2008)

  • miha13gina(13.12.1974) - Gina de Thomas Antonio(21.02.2008)

  • silar(24.04.1976) - Silviade Mihai-Adrian(07.02.2004), Maria-Alexandra(03.04.2006)

  • Violeta Nicolae(11.08.1977)-Violetade Stefan(03.05.1998), Maira-Rebecca(14.10.2004), Allessandra-Victoria(26.07.2006) si David Constantin(09.07.2008)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Salutare la capitol nou!

Dau eu startul

Ma uitam la capitolele vechi

kamymay parca ne mai citesti?

apoi mai era o fata Lauraoana?

Violeta, Flavia? voi ce mai faceti?

Vom veni si noi la Viena de Paste, sper sa va revad


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyana spune:

Salutare la toate fetele!!!!!!
Eu scriu din an in pasti , dar cum vine pastele am zis sa scriu iar ...
Anul asta" indraznesc"daca pot sa zic asa ,sa eu vin cu propunerea de 8 Martie , cred ca deja la noi e o traditie asa ca nu o putem rata...
Fetele au zis ca nu mai vor asiatic, sau italian asa ca am zis ca putem incerca la un restaurant persan, pe care il recomand cu placere
Si ptr ca 8 Martie cade lunea , am zis sa ne intalnim exact luni la amiaza ,ca noua mamicilor singure ne e mai usor ca atunci sant copii la gradinita.Restaurantul persan e undeva pe gurtel in cartierul 17 cred nu vreau sa gresesc, dar daca o sa fiti de acord , pun adresa exacta..
Asa ca astept propuneri daca aveti alte idei si confirmari...!!!!!
Rog toate fetele sa incerce sa ne intalnim ca ar fi frumos, asa ca Flavia , Adina1, Adina 2, Gina, Gabi, Silvia, Violeta,Nicoleta,Alina (Linz) si sper sa nu fi evitat pe nimeni.....pregatitiva ptr un Kebap..!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyana spune:

Uite ca am uitat , mii de scuze.....Dana..!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Danke Tyana, eu votez prezent pt luni 8 martie la amiaza.
Achtung Kebap venimmmm.....
O saptamana faina sa aveti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

Buna seara,fetelor!

Multumim pt urari!

Adriana,multumim pt noul capitol!te asteptam cu drag!
Alina,si eu sunt de acord cu propunera Alinei.Anul asta poate vine si Nico cu noi.

Noapte buna!!

Gina15+ si Thomas(21.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Ce frumos ca vreti sa va vedeti de 8 Martie. Eu nu cred ca pot veni, cel mai probabil sotul meu va fi plecat din Viena in saptamana respectiva, si chiar daca va fi este putin probabil ca voi putea veni (ar insemna sa il iau cu mine pe Matei si numai relaxare nu va fi ).

Asa ca va doresc de pe acum sa aveti o intalnire asa cum meritati, de 8 Martie!

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Adriana multumiri pt noul capitol deschis. Uite ca s-au terminat 20 de pagini...cu greu Ce mai fac fetele?

Alina nu e nevoie sa te scuzi, doar stiam deja despre propunere si nu ma "atac" eu din asa ceva deci poti sa ma consideri confirmata. Sper sa ne adunam cat mai multe. Ii voi spune si Cristinei (crisgea), daca va putea, sa vina si ea. Ea vad ca intra f rar pe aici.

Pupici tuturor!





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

As vrea sa ne vaccinam impotriva bolilor produse de capuse. Inca nu am facut-o, nu am aflat numele vaccinului... Dar am mai citit una-alta pe net si am zis sa va intreb si pe voi cum ati procedat cand v-ati vaccinat.

Ce vaccin ati facut si ce schema de vaccinare vi s-a "aplicat"? Cati ani aveau copiii vostri la prima vaccinare? Reactii adverse au aparut dupa vaccin?

Va multumesc. Inca nu suntem sanatosi cu totii, ba unuia ii curge nasul, ba altuia... Si am vrea o vaciinare "in masa" .

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyana spune:

Buna seara!!!!!!
Adina ....mai da un semn , tu esti rara si la vorba si la vazut, stiu ca ar fi foarte greu ptr tine lunea, dar poate te organizezi cumva si reusesti.
Flavia si tu uitate pe programul de la servici si daca nu poti , poate reusesti sa schimbi tura cumva , si zii si lui Liana, daca vrea si poate., si anunto si pe Adina ca ea poate nu mai citeste pe forum si nu are de unde sa afle.
Eu o sa i zic si lui Lia si ea sigur poate , asa ca ne adunam ceva pana intr o sapatamana trb sa fii lista gata ca sa pot face rezervarea , ca eun local mic, si ar trebui mese unite!!!! si noapte buna!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna, apar si eu la capitol nou, ca de mult nu am mai trecut pe aici

Alina, la mine e imposibil lunea. In primul rand are Jasmina scoala, iar dupa amiaza are antrenament la care e musai sa mearga, nu poate chiuli acum, pentru ca are in curand o competitie si nu merge, ba va avea probabil si o a 3-a oara antrenament pana atunci. As avea o singura idee cum ar merge, dar ii trebuie cam 3 persoane sa ma ajute, si greu e sa le "prind" pe toate 3 :)

Oricum, va doresc o zi faina, daca chiar nu voi reusi. Dar sigur mai vorbim, cine stie, es passieren vielleicht noch wunder ;)


Mergi la inceput