ColonHelp

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Pai pana acuma nu stiu ce sa zic, are efect impotriva constipatiei, ceea ce e aproape un miracol in cazul meu.
Cu slabitul nu am avut timp sa constat, iau de 4 zile. Dar mai povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Hai ca deontologic momentul acesta sunt si ei in acest "club" taman ce ingurgitez iaurtul cu minunea asta de colon help....si īmi place gustul,e ff ok .Eu am luat si ceaiul Sholouete,dar de #259;la mi e frica r#259;u dac#259; ziceti ca e nasol,dar ce nu fac eu divor#539;eaz#259; de cāteva kile .I am luat si lui al meu b#259;rbat pachetul cu liver help,nu #537;tiu #259;la cum o fi la gust dar el nu are greturi cu gusturile nasoale.Sper sa aib#259; efect la noi,ca eu vreau sa #539;in cura asta de 3 luni pana la capat

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna88 spune:

Depinde cate kilograme ai si cat de repede vrei sa slabesti. Daca vrei sa dai jos 3 kg pe saptamana vei fi dezamagita, pentru ca nu se va intampla asta (decat in cazul in care ai foarte foarte multe kilograme peste greutatea normala). Daca vrei sa-ti reglezi digestia si tranzitul si sa ajungi treptat la o greutate normala vei fi multumita de aceasta cura. Este mai mult un produs pentru detoxifiere decat unul pentru slabire, asa ca pierderea in greutate se face mai incet, in ritm natural. La mine clar s-a vazut o reglare a metabolismului, pentur ca ajunsesem la un punc in car enu puteam slabi indiferent ce faceam. Iar partea care mi-a placut cel mai mult e ca nu m-am ingrasat deloc de cand am termiant cura. Cat despre placa mucoida nu stiu ce sa-ti zic... La mine nu a fost cazul...



Citat:
citat din mesajul lui allisi

olim cica ar fi ceva produs si de slabit, dar nu stiu cat de eficient este/.vroiam si eu sa imi cumpar colonhelp dar sincer nu stiu ce sa fac pt.ca nu sunt inca convinsa ca va da rezultate wauuu.si inca ceva am citit undeva ca ar trebui eliminat placa micoidala,aceea placa de care sincer mam speriat, asta in caz ca fiecare din noi ar avea asa ceva.pe un alt site scria cineva ca a eliminato in doua zile de cand a inceput tratamentul,aici nu am gasit pe nimeni care sa zica de asa ceva.numai bine

Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna88 spune:

Buna!

Am luat o lingurita pe zi dimineata, timp de 3 luni. In timpul sarcinii nu este recomandat. Scrie pe prospect. Si nici la scurt timp dupa operatie, asa ca ar fi bine sa mai astepti cateva luni. Nici detoxifierea nu este indicata in sarcina, insa poti urma o astfel de cura inainte de a ramane insarcinata. E uun produs din fibre si nu are efect diuretic. La un consum moderat, fibrele nu elimina nutrientii din organism si nu impiedica asimilarea lor. Pentru ca ai fost operata de fibrom e bine sa discuti cu medicul tau inainte de orice cura de felul acesta. Unele dintre ingrediente s-ar putea sa nu fie recomandate in cazul tau.

Numai bine,
Miruna


Citat:
citat din mesajul lui olimp

miruna vreau sa te intreb cum ai luat colon helpul , ma refer ca intervele orare ? Vreau si eu sa iau , de o saptamana am fost operata de fibrom uterin si vreau sa fac o cura de detoxifiere caci in vara vreau sa incerc sa raman insarcinata, oare ar dauna la sarcina ? Nu stiti determina eliminarea mineralelor din organism ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Eu mi-am cumparat o punga de tarate de psyllium si o punga de seminte de in. Inul l-am macinat (cu rasnita de cafea) si le-am amestecat. Iau in fiecare dimineata doua lingurite cu varf,le amestec cu iaurt.
Am eliminat din placa mucoida (scuzati descrierea,arata ca un mat lung cu aspect de cauciuc ),am scapat de balonare (inainte eram zilnic balonata) si cu o dieta bogata in fructe si legume am reusit sa slabesc 7 kg in mai putin de 2 luni.
Mai bine cumperi de la plafar semintele si taratele ,iesi mai ieftin si obtii acelasi efect benefic

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDance spune:

Eliminarea placii mucoide este un rezultat bun DAR daca nu eliminati asa ceva nu inseamna ca detoxifierea nu e buna sau produsul detoxifiant ineficient.

Eu personal am rezerve fata de combinatii home-made, pentru ca am vazut ce face formula originala Colonhelp, dar e alegerea fiecaruia. Oricum, va recomand cu caldura sa cititi o multime de articole despre detoxifiere si alimentatie pe www.colonelp.ro, indiferent daca va decideti sa luati produsul asta sau nu.

Si beti si un ceai detoxifiant pentru ficat, merge mana in mana cu detoxifierea colonului. De fapt o cura de-asta completa de detoxifiere va poate da rezultate "neasteptate" (desi perfect logice daca intelegem ce inseamna detoxifierea): atenuarea alergiilor si a afecitunilor dermatologice, diminuarea durerilor & disconfortului la ciclu si la migrene (asta e verificat de mine), circulatie periferica imbunatatita, diminuarea durerilor articulare si a artrozelor (si asta vazuta pe cateva persoane in varsta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mi-am luat si eu toate ingredientele si l-am facut acasa. Sunt super incantata. Are exact acelasi efect. Anul trecut am consumat cateva borcane de Colon Help, plus ceaiul pe care nu l-am putut termina - este foarte rau la gust.
Am sa merg in continuare asa, cateva luni, deja ma simt mult mai bine.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

http://medicologia.info/2012/06/placa-mucoida-cum-ne-detoxifiem-de-ceva-ce-nu-exista/

Mergi la inceput