Sinovita tranzitorie de sold

Sinovita tranzitorie de sold | Autor: nikolett2445

Link direct la acest mesaj

Va rog mult sa ma ajutati.
am refuzat internarea,ni s-a prescris zinat 6ml la 12 ore,si nurofren
Nu face febra,are piciorul in gips cu artela,de la sold la varf,la radiografie nu are nimic,nu a avut raceli in ultima perioada,nu vreau sa contest diagnosticul,nu vreau sa-i dau antibioticul pana nu fac analizele,ce parere aveti,doctorii mi-au spus ca nu e de asteptat,ca ar putea sa se inrautateasca,abia am scapat de valul de raceli o data la doua sptamani si de indopatul cu antibiotice ,de un an de zile,
ce am de facut,daca o sa faca febra,o sa merg sa ne internam,dar totusi eu nu cred diagnosticul,de doua saptamani renovam apartamentul,dormim pe saltea,iar copilul de un trei si jumatate,sare pe saltea mai mult de o ora,in ziua cu durerea de sold a cazut de cateva ori pe sold,pe langa saltea
ce am de facut,am mai luat o data antibiotic,ne-a trimis la analize iar vsh era in loc de 11 normalul 22 ,am chinuit copilul degeaba,,,a ,e marit de la antibiotic ,,
sa astept pana luni?
sa-i ia sange pt analize,ce analize sa-i mai fac,ca tot il intepa?

fetita mamei
NIKOL11+ si DAVID (15 MAI 2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Daca diagnosticul e corect si tu nu ii dai antibioticul complicatii pot fi foarte grave.
Daca diagnosticul e gresit si ii dai antibioticul degeaba cel mult risti o candidoza bucala care se vindeca de la sine in cateva zile sau un usor dismicrobism intestinal care se vindeca cu cateva zile de iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

ok ,multumesc,o sa il dau la 20 00 diseara,o sa-i fac analizele luni,o sa influenteze cu ceva,sau sa ii fac analize dupa antibiotic la o saptamana?


fetita mamei
NIKOL12+ si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput