Echo abdominala bebelusi

Echo abdominala bebelusi | Autor: cristy74

Link direct la acest mesaj

Buna ziua dragi parinti,

Stiti cumva o clinica in Bucuresti unde se face echo abdominala la bebelusi? Si un medic bun?

Va multumesc,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eco abdominala eu i-am facut fetitei la IOMC, nu mai retin numele medicului(era femeie). Oricum iti trebuie programare din timp, in jur de o luna inainte am facut-o noi.

mamik fericita de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Noi am facut eco abdominala fetitei cand avea 1 luna la spitalul Medlife pe calea Grivitei, nu mai tin minte numele doctorului dar a fost fff ok.Poti suna la ei si iti fac programare imediat.Gasesti nr de tel la ei pe site.

Raluca mami de gargarita Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Si noi am facut eco abdominala la Medlife-Grivita la dr. Stamate si a fost ok, doar ca trebuie sa faci programare din timp caci este foarte solicitat.
Multa sanatate!

mami fericita de Albert-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Ecografii se fac in multe locuri, mai ales ca e o competenta pe care si-o poate obtine orice medic in urma unui curs de scurta durata. Asta ar cam fi neajunsul: putini medici cunosc, intr-adevar, patologia pediatrica d.p.d.v. ecografic. Fara sa dau nume, recomand tuturor sa se adreseze in acest caz unui medic cu experienta in ecografie abdominala care sa lucreze in special intr-o clinica pediatrica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Va multumesc fetelor pentru raspunsuri.
Pity intradevar, este si motivul pentru care am intrebat, pentru ca sunt multi medici care au competenta de ecografie, dar nu toti fac eco la bebelusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Noi i-am facut ecografie lui bebe pe la 1 an jumatate la spitalul Budimex (Marie Curie) fara programare , cu trimitere de la medicul de familie (intr-un fel la urgenta), era o doamna medic. Inaintea nostra era un bebelus.
Am mai multa incredere in medicii de la spital decat cei din clinicile private care iti gasesc tot felul de boli ascunse ca mai apoi sa trebuiasca sa te tratezi la ei.
Am mai patit-o odata cu un medic ORL-ist de la un cabinet privat care l-a diagnosticat pe bebe cu sinuzita acuta cronicizata pe la 3 ani si noroc ca am vb cu medicul de familie care nu a fost de acord cu diagnosticul si ne-a treimis tot la Budimex pentru investigatii. Copilul era racit si avea otita s-a rezolvat totul cu un tratament usor.
Asa ca eu zic sa mergi intr-un spital de stat si eventual sa ceri mai multe pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

prof dr stamate de la medlife.recomandat de dr stanciu de la budimex.

Mergi la inceput