mierea de albine

mierea de albine | Autor: Lili_Filip

Link direct la acest mesaj

voi ati dat copiilor dupa un an miere de albine????
e sanatoasa sau nu???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am evitat mult timp, imi era frica de alergii.
Iar cand m-am decis, n-am avut in ce sa-i dau fie`mi, ea nu bea ceai niciodata.
Acu` ceva timp (pe la 4 ani +) a descoperit mierea in ursulet de plastic si mai cere, da gata un urs in 3-4 zile si apoi pauza pana isi aminteste.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

intr-un timp i-am dat...undeva dupa 2 ani. ii puneam cate o lingurita in biberonul cu lapte in fiecare zi. ea nu prea mananca dulce, si simpla nu ar fi avut succes la ea. (am incercat si nu a vrut)...cred ca a dat gata vreo 3 sau 4 borcane asa...apoi...m-am lenevit eu si am omis sa mai iau...si nu i-am mai dat. uite, cu ocazia asta am sa ma mobilizez si o sa iau iar, mai ales acum toamna/iarna, poate ajuta la imunitate....sau macar la micile raceli...

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu le-am dat, dar nu imediat dupa 1 an, pt ca nu aveam in ce sa o pun si nici asa goala nu m-am gandit sa le-o dau. Am inceput sa le dau mai mult dupa 2 ani, cand au inceput cresa si le puneam in ceaiul pt tuse. Le indulcesc orezul cu lapte tot cu miere. In vara asta, i-a invatat mama mea cat au stat la ea cu miere pe paine si o cana de lapte cu nesquiq la micul dejun.
Rau nu cred ca are ce sa le faca, din contra. Daca e miere naturala, nu indoita cu zahar, are multe proprietati care ajuta sistemul imunitar.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Mierea e un aliment benefic. Dupa 1 an! Eu le dau pe o felie de paine unsa cu unt, acompaniata de cana de lapte. Dar nu iau din supermarketuri. Incerc sa fac rost de la sursa, pe la cunostinte care au stupi.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Si eu ii dau. Acum avem aproape 1.4 luni. I-am pus in ceai uneori, rar, caci nu-i place ceaiul si alteori pe paine cu unt. Putina desigur.

Mergi la inceput