cred ca are rosu in gat..ce pot sa fac??plsss

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Eu zic ca treaba asta "sa-si faca imunitate" e cu dus si intors. La unii copii nu merge. Doctorita noastra cu greu ne prescria pentru bebe antibiotice , treceau si 3 zile cu temperatura , in care ne sfatuia ce sa-i facem dar nu aveam rezultate mai deloc si ajungeam tot timpul la tratamente mult mai puternice si uneori cu complicatii.
Asa ca mai bine ii dam un antibiotic mai slab decat sa ajungem la alea de ultima faza. Asta bineinteles la sfatul medicului, ca intre timp a inteles si ea ca la al nostru copil nu prea merge cu tratamente naturiste sau pe baza de paracetamol. Nu-mi recomanda antibiotic prin telefon fara consultatie .
Cand eram mica un doctor mi-a prescris antibiotice ca ma simteam rau dar dupa cateva zile s-a dovedit ca am varicela , asa ca lucrurile s-au complicat din cauza antibioticelor si am ajuns sa stau aproape 2 luni in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

buna ziua tuturor..
gabitza2005 ai dreptate..am ajuns la complicatii;aa facut infectie in piept din cauza ca nu poate sa expectoreze mucusuk si il inghite..asa ca luam antbioatic,,la 14 saptamani
imi vine sa ilpe sotul meu..in fine raul e facut..multumiri pt raspunsuri

Mergi la inceput