ce poate sa aiba

ce poate sa aiba | Autor: RosuAlina

Link direct la acest mesaj

buna ,baietelul meu de 3,5 ani mi-a spus ca il doare putulica nu cred ca ma minte m-am uitat nu se vede absolut nimic , dar nici nu cred ca ma minte spune ca il doare si cand face pipi si nu numai ce sa fac v-ati confruntat cu asa ceva , ce poate sa aiba

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ar putea avea o infectie urinara. E posibil sa se fi lovit? E decalotat? Face pipi in jet continuu? Face pipi mai des decat de obicei? Du-i o proba de urina maine dimineata la analiza si ia legatura cu medicul lui. Cred ca ii poti da o doza de nurofen, daca se planga in continuare de durere. Sanatate multa!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

o doza insemnand cat ii dai de obicei la varsta si kilogramele lui.

multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra

o doza insemnand cat ii dai de obicei la varsta si kilogramele lui.

multa sanatate!

Exact! Asta am vrut sa spun si eu, dar e bine ca ai precizat, sa nu se inteleaga ca 'o doza'='o seringa dozatoare'.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Daca nu este decalotat e posibil sa se desprinda cate un pic pielicica (poate se joaca la baie) si de asta sa-l doara, de fapt cred ca usture. Sau poate e o infectie externa. primul pas ar fi sa faci o urocultura ca sa elimini o cauza interna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RosuAlina spune:

va multumesc pt raspunsuri,este decalotat de la 6 luni am fost la medic deci nu are ce sa se desprinda , iar de lovit nu cred pt mi-ar fi spus apropo pipi face in jet, dar o sa iau asa cum m-ati sfatiuit o proba de urina, nu stiu daca are vreo legatura dar am fost plecati (SIBIU-GALATI) iar pe masina a fost foarte cald iar afara destul de rece , am mai facut popasuri si era cam transpirat se poate sa fi racit la putulica ????Imi spune ca il doare si burtica dar acolo am gasit o explicatie cred , e constipat nu a facut caca de 4 zile asa pateste mereu cand schimba aerul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

RosuAlina - Baietelul meu a fost decalotat la varsta de 1 an. Din pacate, cand a mai crescut, deoarece nu ma mai lasa la baie sa-l spal cum trebuie, s-a format iar si la 6 ani a trebuit sa mergem iar la dr. pentru decalotat.

Mi-am dat seama ca este o problema deoarece se plangea ca-l doare "motanelul" si aproape ca nu ma lasa sa-l ating.

Sanatate multa.

Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput