pro sau contra vitaminelor...

pro sau contra vitaminelor... | Autor: roxa_mami

Link direct la acest mesaj

acum ca avenit toamna cred ca toate v-ati gandit sa le dati puilor ceva vitamine.imunitate scazuta,pofta de mancare......ma duc cu gandul la niste vitamine.de 4 ani tot incerc.unele au fost bune,altele nu.hai sa recomandam si mamicilor incepatoare niste vitamine pt puii lor.eu am folosit in fiecare an multisanostol cu fier.acum am inteles ca nu se mai gaseste cu fier ci simplu.voi ce mai folositi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

eu le-am facut analize la amandoi sa vad cum stau...si nu trebuie sa le dau nimc..recomandarea medicului.doar fe dianei si vigantol amandoi.
lui Codrin ii dau pentru imunitate...pentru Diana mai astept 1 an...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Eu folosesc ursuletii cu echinaceea (cica echinaceea ar fi extraordinara pt imunitate) si minimartienii, ambele de la Walmark. N-as putea sa spun daca functioneaza, pt ca am inceput sa-i dau doar de cateva zile, mai vedem peste ceva timp, caci tocmai am reinceput sa-l duc la gradi dupa o saptamana de pauza.
Sanatate multa!

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

si noi echinaceea de anul trecut da mie nu mi s-a parut cine stie ce...am trecut acum la echinaceea cu propolis si vit C

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nu se dau vitamine fara analize in prealabil care sa arate lipsa vreunei vitamine. Pt. imunizarea de sezon rece exista la plafar siropuri pe baza de plante, propolis, laptisor de matca, miere. Eu de ex. le dau Imunoroyal Junior.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JARMO spune:

Noi bem in fiecare zi un pahar de suc de fructe de sezon, facut acasa; in plus , mai luam dimineata cate o lingurita de propolis. In rest ... Dumnezeu cu mila, cand o fi sa luam vreo raceala zdravana, o luam cu tot cu vitamine ; cat despre minimartieni, am inteles ca au si E-uri , coloranti , etc. Pe nimic nu mai esti sigur !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Sunt pro vitamine daca dupa anlize reiese ca ar avea nevoie.Sunt contra daca se daucopiilor ca asa crede mama ca ar trebui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Ce analize se fac pt a vedea lipsa vitaminelor la copii? (Fierul, calciul, magneziul nu sunt vitamine). A facut cineva teste pt vit A, E, pt B-uri? Cum se stabileste deficitul acestora? Pt vit B12 reiese din hemoleucograma, cred ca si pt B6, dar restul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

CAtegoric pro nutrienti, deoarece din alimentatie nu le putem asigura necesarul.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui crinuta

CAtegoric pro nutrienti, deoarece din alimentatie nu le putem asigura necesarul.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta








Cum asa????

Chiar e dificil sa hranesti adecvat un copil?

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Cum asa????

Chiar e dificil sa hranesti adecvat un copil?

Da, poate fi f dificil, cand copilul nu vrea nici sa guste fructe, legume (crude deloc, gatite doar cartofi, morcovi si... cam atat), carne doar snitel si ffff rar o pulpita fiarta in supa (cam o data la saptamana), ou nu vrea... Din ceea ce accepta mananca f bine, dar... nu e bine...

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput