Temperatura optima

Temperatura optima | Autor: lidsta

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor :) Va rog frumos spuneti-mi si mie.... care credeti ca este temperatura optima in apartament, cu un copil de 3 ani, in asa fel incat toata lumea sa se simta confortabil? Avem o mica / mare disputa in casa si chiar ne-ar prinde bine o opinie din afara.
Multumim anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

la noi e de 24 C (iarna)... la temperatura asta ne simtim cu totii bine...nu stam nici in tricou dar nici cu cojocul pe noi

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Si noi suntem setati pe 24grade C.
Acum este interesant ce considera membrii familiei confortabil;exista diferente in functie de constitutii(dpv.homeopatic).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Gripa scrie pe voi toti!
Medicii (in afara b.nicai ) recomanda 18-20 de grade, iar in dormitor chiar 16-18 grade!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

b.nica stiu de ce recomanda 24 de grade. Ca sa-i creasca vanzarile la homeopate antiraceala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Gripa scrie pe voi toti!
Medicii (in afara b.nicai ) recomanda 18-20 de grade, iar in dormitor chiar 16-18 grade!

Mai sa fie!Tu spune-i sotului meu,ca el deschide centrala,eu o inchid!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Noi avem temperatura fixata la 16 grade,iar cand fac baie fetelor 18 grade.Iarna stam tot cu tricou in casa.


Natalia Ioana (13-08-2002)si Noemi Antonia(31-03-2007)
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Acum mi-am amintit,cand eram in Ro medicul pediatru ne recomanda 22 grade.

Natalia Ioana (13-08-2002)si Noemi Antonia(31-03-2007)
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui adelyna

Noi avem temperatura fixata la 16 grade,iar cand fac baie fetelor 18 grade.Iarna stam tot cu tricou in casa.


Natalia Ioana (13-08-2002)si Noemi Antonia(31-03-2007)
Noemi 2 ani


maicule, la 16 grade fac turturi la mustati!!!!!!!
am fost intr-o zi in vizita la niste prieteni care au casa si aveau temp setata la 19 grade...mie mi-era foarte frig...intr-o juma de ora am inceput sa stranut si am tinut-o asa pina am plecat.
guess what? a doua zi cine era cu un picior in groapa racelii? vreo 3-4 zile m-a tinut cu "sniff and sneeze"
la mine in apartament sint 25 grade minim (in dormitor e mai racorel un pic)...si nici nu racesc, n-am mai facut o gripa de nu stiu cind, nici pielea uscata nu am...
sint nascuta vara, imi place caldura si apa

I live in the wrong country, I know.. but I get out as much as I can

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Stiu ca se recomanda ca temperatura in casa sa nu fie sub 21 de grade dar nici peste 22 .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Allure chiar m-ai facut sa rad.ma gandeam ca atunci cand eram in Ro aveam in apartament 27 grade iarna(mai deschidem si geamul).Cand am ajuns aici normal ca a trecut ceva timp pana sa ma acomodez cu clima ,acum cred ca nu as mai respira la 27 grade.


Natalia Ioana (13-08-2002)si Noemi Antonia(31-03-2007)
Noemi 2 ani

Mergi la inceput