Sirop de echinaceea,cat timp?

Sirop de echinaceea,cat timp? | Autor: cerica2007

Link direct la acest mesaj

Am o fetita de 2 ani si 3 luni, si doctorul pentru imunitate mi-a recomandat sirop cu echinaceea.Ca mod de administrare mi-a spus ca sa citesc pe el ca nu stie de la toate produsele homeopate cum se administreaza.Eu ii dau cate o lingurita dimineata si una seara.Problema mea este ca nu stiu cat timp sa-i dau.O luna, doua,???
Multumesc parinti, voi ce spuneti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Ar trebui sa-l intrebi tot pe doctorul care ti-a recomandat. Depinde de sirop. Eu ii dau Marei ImmunoBaby cate o luna, de 3 ori pe zi, apoi pauza de 1 luna si iar. Am, insa, o prietena care ii da fetitei tot ImmunoBaby si dr i-a spus sa-i dea 3 luni, o data pe zi, fara intrerupere. Cate bordeie..

Alina si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

pe prospect ce scrie? ce firma/marca este?
uite de ex ce scrie pe cel de la PlantExtrakt http://www.naturaplant.ro/produse/2108/Imunogrip



mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

deci se poate da echinaceea si la copii mai mici de 7 ani? ca eu am citit pe prospect ca e recomandat pt cei peste 7 ani!!!!!!
si de care?

*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

matei are 2 ani si 7 luni. homeopatul ne-a recomandat sirop cu echinaceea, timp de 2 luni, 4 zile cu 4 zile pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

noi luam de un an pastilute cu echinaceea
adica de la 3 ani si ceva
o luna da o luna ba...cate una pe zi

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput