Vrea numai lapte

Vrea numai lapte | Autor: galu

Link direct la acest mesaj

Buna,
Fetita mea Olivia are 1 an si 5 luni si de aprox 1 luna mananca fffff prost, in special legumele si tot ce tine de ele...insemnand ciorba, pireu de legume, acelasi lucru si cu carnea si toate derivatele ei..nu stiu ce sa mai fac...:( E adevarat ca acum ii ies caninii...dar oare chiar atat de mult sa conteze lucrul asta?? cand vad cat mananca alti copii...sincer ma sperie gandul ca fetita mea ar putea sa aiba vreo pb de sanatate..Niciodata nu a fost ea prea mancacioasa, dar chiar atat de rau.. acum nici iaurt si cereale pe care le adora nu le mai doreste..
Merci,


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

In perioada cand ii ieseu maselele si caninii, baiatul meu manca numai lapte, cereale, iaurt, branza, fructe (si combinatii intre acestea), aproape nimic gatit. Poti sa ii faci niste analize, sa o vada un medic. Dar daca e hidratata, e activa, nu da semne de boala, eu as zice sa ai rabdare cu ea. Ii poti face "soldatei" din cascaval, snitele, bucati de legume crude, sa le pui frumos pe cateva farfuriute si sa i le lasi la indemana prin casa. S-ar putea sa o tenteze. Nu te incrancena cu ciorba si piureul de legume. O sa manance si astea cand o sa ii revina pofta.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput