Prichindei martie - aprilie 2005 (129)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

La multi ani Sonia! Sa fii cea mai fericita scolarita!

La multi ani Benny!
Oare Alessia ne mai citeste din cand in cand...?

Unde ati disparut?! Macar o data pe an sa avem si noi ceva actiune... in zona aniversarilor...

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Rrox - ai dreptate, si eu ma gandeam ca a inceput sarbatoarea pentru noi toate...

Madalina - multumesc si La Multi Ani pt Sonia! E tare scumpa si Julia la fel

Rrox - - suntem binisor, ca sa zic asa.

Nati inca are conjunctivita (am fost ieri cu ea la oftalmologie, la Medicover), asa ca e iar 10 zile pe picaturi.
Ce ma uimeste e ca se incapataneaza sa tina conjunctivita numai pt ea (are oricum o forma foarte usoara), nu o imparte frateste cu Irina. De data asta a fost muuult mai cooperanta, a tinut ochisorii larg deschisi, si chiar a vorbit cu dr - sa n-o recunosc .

Iar eu am colul aproape deschis, cum banuiam, dupa durerile avute zilele trecute. Am constatat luni, la control.

Asta e, dr mi-a zis sa incerc sa o mai tin macar 2 saptamani. Target nou: 16 martie. Parca vad ca va fi Pestisor, nu Berbecut, cum speram, ca sa ii faca fata Irinei .

Irina e o scumpa, nu-mi vine sa cred cum creste si parca in fiecare saptamana descopar noi lucruri pe care stie / intelege .

A fost haioasa acum vreo cateva saptamani, cand i-a cerut lui Ionut apa, si i-a zis ceva de genul "Vreau apa!!". Ionut "ok, si care e cuvantul magic?". Se referea la "te rog", binenteles.
La care Irina, nedumerita, se uita lung la el: "dispari?"

Ideea era ca ea asociaza magia cu disparutul / aparutul deodata, baghete magice, vrajitoare si alte cele.


34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Tare Irina! Normal ca ala e cuvantul magic! :)

La multi ani sarbatoritilor nostri!
Nu cred ca ne mai citesc prea multe mamici, dar io tot vreau sa le trimit un gand frumos! Ca mereu ma apuca nostalgiile in perioada asta... a trecut o gramada de vreme :)

Eu nu am vesti bune despre mine, lui BB2 nu ii vine vremea acum :( ...
Asteptam cu optimism viitorul.

Va imbratisez cu drag!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Multumim pt urari.

Am petrecut simplu si in familie (doar noi 4). Am fost la un pub (pub-ul ei preferat ) si am papat, apoi le-am dus la un indoor playground unde s-au distrat amandoua de numa'. Am ras, ne-am alintat...i-am facut toate voile si am terminat acuma cand am fost la magazin sa isi aleaga tortul de ziua ei In drum spre casa am gasit ghiocei salbatici !! Vine primavara! N-am mai vazut ghiocei de muuuuult tare si asa m-am bucurat de ei...

Am avut deci o zi frumooaaaaaaaaaaasa si simpla alaturi de iubirile mele. Nimic nu poate sa fie mai pretios decat momentele astea. Sunt intradevar implinita si completa!

Ce sa va mai spun...Sunt fermecata si indragostita de Sonia mea. Nu imi vine sa cred ca am copil de 5 ani!!! Cat e de frumoasa, cat de e de dulce si blanda, cat de altruista si intelegatoare e...cat de inteleapta poate sa fie in anumite momente...E minunata! E prima mea minune si o iubesc atat de mult... Sa-mi traiesti copil al sufletului meu, sa-mi fi fericita si iubita!

Poze aici. Maine avem petrecerea de ziua ei cu copiii de la scoala si prietenii de pe aici... Abia asteapta

Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Anca Micaela Imi pare rau sa aud ca bb2 nu mai e Multa putere sa treci peste asta. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Anca Micaela imi pare rau dar iti trimit multi -ici pentru optimism

Andira bestiala Irina Nu te ingrijora pentru micuta... si eu sunt pestisor si ma descurc de minune cu berbecii Tin pumnii

Ariadna ati petrecut o zi pe cinste, imi plac pozele Petrecere frumoasa maine!

La multi ani, puilor care s-au mai aniversat!
Oare ce o mai face Gabrianah...?

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Anca Micaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Multumesc frumos, dragelor!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

LA MULTI ANI MAMICI !!!

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Anca imi pare tare rau


_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput