Vreau sa slabesc (nesanatos si repede)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama

By-pass gastric; dai un ban, dar slabesti frumos si sigur 23 de kg pana la sfarsitul anului. Si nici nu le mai pui la loc.


Bun sfatul, dar nu cred ca face cineva by pass gastric pentru 20kg in plus... Mai mult, are si oarece riscuri - nu uit cazul lui "ingeras" (acesta era nickul ei) de pe culinar, o fata de 20-21 de ani care a murit in urma acestei operatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu sincera sa fiu nu inteleg de ce ai vrea sa slabesti ca sa te ingrasi inapoi , sa-ti mai si atarne pielea si altele si posibil sa faci si vergeturi.
Nu prea pot sa inteleg asa ceva ... ce-ti iese tie daca slabesti repede?>

Si da , sunt de acord cu Ramonika.
Pt. o supa cat iti ia , cel putin jumate de ora.
O salata iti ia 5 minute (imi ia mie 5 minute si eu n-am nimic in comun cu bucataria).
Biscuitii stii cate calorii au? 100 g = minimum 400 de calorii.
E mai greu sa rozi un morcov decat un pachet de biscuiti .

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

maria eu am pus 22 kile in sarcina si am dat jos 8 in spital,deci am venit acasa cu 14kile in plus

am avut parte de bb super colicos/plangacios si cum mai vrei tu iar ajutor zero

ei cand a implinit bb 4 luni aveam greutatea initiala si pe la 6 luni aveam deja vreo 2 kile in minus

daaar....am alaptat! nu stiu motivul pt care nu ai alaptat tu si nici nu ma intereseaza e alegerea ta,dar eu zic sa mai stai linistita macar 1-2 luni sa-si revina organismul dupa nastere si poate intre timp se mai duc si cateva kile


aaa nu-ti zic ce bine te inteleg ca nu ai timp sa gatesti...si eu eram tot timpul cu copilul in carca si nu puteam decat sa trantesc un piept de pui la fiert sau sa mananc un iaurt sau branza de "veci"(am jurat ca nu mai mananc toata viata branza) sau sa trantesc niste pulpe la cuptor carora in ultimele 10min de preparare le adaugam o punga de legume congelate pe deasupra

deci cam asta am mancat eu in primele luni dupa nastere nu pot sa zic ca am mancat f sanatos ca mai bagam si eu biscuiti fursecuri gogosi si alte minuni,dar m-am straduit sa mananc cat de cat bine pt laptic de calitate

multa bafta



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

mai, voi ma speriati pe mine cu piele care atarna, vergeturi si celulilta? Stii cum arati dupa o sarcina in care ai pus 30 de kile? Burta sta sort, si abdomene nu am voie sa fac, celulita garla si vergeturi... nu mai vorbesc... Nu poate fi mai rau (si nu nu m-am ingrasat bagand in mine, ci bagand overdose de progesteron si stand in pat de la 16 saptamani pana am nascut).
Nu mi se pare ok sa ma justific mai mult decat am facut-o - de ce nu stau sa curat morcovi cu copilul atarnat de gat. De exemplul pentru ca morcovul trebuie cumparat inainte de a-l curata. Piata e la 5-6 statii itb. Nu ma duc cu copil de o luna in autobuzul 301 sa-mi sufle toti virusi peste el. Etc. Nu mi se pare ok sa stau sa explic acum cum se desfasoara o zi a mea, la ce ora imi pleaca barbatul de acasa si cand vine, si cat chef mai are de baby sitting la ora colicilor, sau cum e sa tii singura o hardughie de casa si un copil agitat, fara ajutor. Sigur, mi-ar placea si mie abonament la sala, masaj de 3 ori pe saptamana si mancarica buna. dar nu se prea poate. pentru ca daca aduni spalatul, calcatul, sterilizatul de biberoane ordinea in camera piciului si le scazi din cele 2 ore adunate pe care le doarme el altundeva decat la mine in brate, da cu virgula.
Ce-mi iese daca slabesc repede? Posibil sa-mi redobandesc o parte din self-esteemul pierdut. Nu e vorba, cum zicea cineva, de batut din picior ca eu vreau repede. Dar ma cunosc destul de bine ca sa imi dau seama ca nu sunt capabila acum de eforturi suplimentare si nici motivatie nu as prea avea daca ar trebui sa astept doua saptamani ca sa scap de 2 kile...
Nushulica, daca nu alaptez nu se pune. Pentru ca sunt sigura ca ai slait in primul rand alaptand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui marianebuna

mai, voi ma speriati pe mine cu piele care atarna, vergeturi si celulilta? Stii cum arati dupa o sarcina in care ai pus 30 de kile? Burta sta sort, si abdomene nu am voie sa fac, celulita garla si vergeturi... nu mai vorbesc... Nu poate fi mai rau (si nu nu m-am ingrasat bagand in mine, ci bagand overdose de progesteron si stand in pat de la 16 saptamani pana am nascut).
Nu mi se pare ok sa ma justific mai mult decat am facut-o - de ce nu stau sa curat morcovi cu copilul atarnat de gat. De exemplul pentru ca morcovul trebuie cumparat inainte de a-l curata. Piata e la 5-6 statii itb. Nu ma duc cu copil de o luna in autobuzul 301 sa-mi sufle toti virusi peste el. Etc. Nu mi se pare ok sa stau sa explic acum cum se desfasoara o zi a mea, la ce ora imi pleaca barbatul de acasa si cand vine, si cat chef mai are de baby sitting la ora colicilor, sau cum e sa tii singura o hardughie de casa si un copil agitat, fara ajutor. Sigur, mi-ar placea si mie abonament la sala, masaj de 3 ori pe saptamana si mancarica buna. dar nu se prea poate. pentru ca daca aduni spalatul, calcatul, sterilizatul de biberoane ordinea in camera piciului si le scazi din cele 2 ore adunate pe care le doarme el altundeva decat la mine in brate, da cu virgula.
Ce-mi iese daca slabesc repede? Posibil sa-mi redobandesc o parte din self-esteemul pierdut. Nu e vorba, cum zicea cineva, de batut din picior ca eu vreau repede. Dar ma cunosc destul de bine ca sa imi dau seama ca nu sunt capabila acum de eforturi suplimentare si nici motivatie nu as prea avea daca ar trebui sa astept doua saptamani ca sa scap de 2 kile...
Nushulica, daca nu alaptez nu se pune. Pentru ca sunt sigura ca ai slait in primul rand alaptand.

Maria, mama lui Vladut (19.08.2009)



Nu trebuie sa te justifici in fata nimanui , subliniam doar ca si daca faci salata de 2 ori pe zi tot atata timp ca pt. supa iti ia . Plus ca presupun ca gatesti si felul 2 si mancare pt. sot.
Pe care trebuie sa-l pui sa faca piata

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmma03 spune:

Draga mea Maria, te inteleg perfect!!!!
Asa eram si eu la inceputul anului, si nimeni nu voia sa priceapa ca am nevoie de slabire urgenta ca altfel faceam cu nervii. Si am gasit intr-o revista o cura de slabire suuuper, care nici nu e grea de tinut. Ti-o scriu mai jos:
Se tine 2 saptamani, o saptamana pauza apoi din nou pana slabesti cat vrei. Schimba metabolismul
Luni
d. 1 corn graham
p. 2 rosii, 2 oua tari, 1 corn graham
s. 1 bucata friptura de pasare cu salata si mult otet
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici
Marti
d.1 corn graham
p. 1 bucata friptura de pasare cu salata si mult otet
s. ananas si iaurt degresat
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici
Miercuri
d. 1 corn graham
p.1 portie cod fara ulei, salata cu mult otet, 1 corn graham
s.2 feliute sunca pasare, 2 rosii
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici
Joi
d. 1 corn graham
p. 1 bucata friptura pasare cu salata mult otet
s. cartofi fierti cu marar si salata de castraveti
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici
Vineri
d. corn graham
p. 2 rosii, o portie cod fara ulei, salata cu mult otet si 1 corn graham
s. 2 feliute sunca pasare. Fructe
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici
Sambata
d. 1 corn graham
p. 2 rosii. 2 oua tari. 1 corn graham
s. potimanca orice in orice cantitate
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici
Duminica
d. 1 corn graham
p. ½ pui la rotisor cu salata
s. salata de rosii si fructe
bauturi – 2-3 l apa si ceai de urzici


Ei zic ca slabesti 8 kg in 2 saptamani. Eu am slabit 15 kg in 3 luni, pentru ca nu am tinut-o niciodata 2 saptamani, ci cu pauze. Si partea buna e ca nici nu pui inapoi. mie mi s-a parut si foarte usor de tinut, am facut si sala si am luat si niste pastile, dar care ma ajutau mai mult la sala, si imi luau si pofta de mancare cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmma03 spune:

si poti sa te dai si cu crema de vergeturi sa nu iti mai apara altele.
Eu am pus 30 kg in sarcina, dar m-am dat cu crema de vergeturi si nu mi-au aparut decat cateva. Acum ma dau iar ca sa nu apara si la procesul invers.....de slabire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

cred ca mi s-ar lua de atitea cornuri fie ele si graham...

fructe amestecate cu sunca de pasare (sau cu orice altceva) = balonare si gaze garantat

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Si eu am o dieta minune... si sanatoasa... dar da roade..
consta in ..
nic dejun.
trezit la intre ora 5 si 7.. cu onomatopeee de bebe infometat..preparat biberon si .... dupa caz urmeaza 3 cafele mari baute usor pe rand... pana pe la ora 12 .. cand pregatesc biberoanele... intre timp.. la cafele se adauga si vre-o 5-6 tigari... fumate pe reprize pe balcon.. daca ma lasa "domn director" si nu da alarma de " missing mammy" Daca da alarma.. se ia bebele din patutul lui si se intinde mamica la tv cu bebe pe perna pe picioare si se leagana..( exercitii pentru solduri) tot cu bebe pe picioare daca ma inting... trebuie sa ma ridic.. ( deci abdomene-- rare.. ca sa nu urlu de operatie)
Pranz... enrgizant... dozele de redbull sunt insuficiente asa ca servim la litru .. pana la ora 5 se consuma treptat..cam 2 litri de nergizant cu tigarile de rigoare fumate pe reprize..intrerupte de rutina de leganat pe picioare si joaca bebe...

la ora 5 .. intalnit dupa caz.. instructor auto.. dentist.. sau sueta cu vecina.. .... asta dureaza de regula pa la ora 7

ora 7... luat bebe din curte.. sau de la mama .. pregatit baita..
intre 7 si 8 baita.. schimbat pregatit biberoane.. etc
ora 8 pus bebe pe picioare... leganat.. si treptat abdomene.. pana adoarme...
ora 8 jumate-9 dupa caz.. injurat la telefon...
in jur de ora 9 bebe este mutat adormit de pe perna.. in patutul lui...
mda.. intre timp s-a terminat si cafeaua si energizantul..
mancat ceva... ce mancat..??? ce a gatit.. mama..( azi au fost ardei umpluti) ieri friptura cu cartofi prajiti ...

ora 9 jumate... chat pe net.. bebe adromit...Pe la ora 10.. intrat si certat dupa caz cu cate cineva de pe dc...
i8ntre timp... mai baut inca 2 cafele.. si fumat restul de tigari pana la 1 pachet...
Ora 12.. biberon...
12-3 Am.. Dc.. cafelute si tigari...
ora 3.. adormit bustean pana la alarma de dimineata...

cate kilograme am .. nu stiu.. azi mi-am luat costum nr 46.. si pantofi cu tocuri cui de 12 cm...
Acum am 100cm sani.. 100cm solduri si 80 cm burta

si nu am celulita deloc....

inltime 172cm fara cele 12 de la tocuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

maria - chiar nu inteleg ce vrei de fapt.
ti s-a spus ca cel mai repede se slabeste cu pastile, zici nu, ca nu vrei sa te imbolnavesti.
ti s-a explicat ca o salata sau niste legume fierte si un gratar dureaza putin, n-ai fost de acord, ca dureaza mult pt. tine nici nu poti sa te duci sa cumperi un morcov, ca e piata prea departe... (intre noi fie vorba, ma intreb ce-o sa-i dai copilului cand o sa treaca pe mancare solida, daca nu te induri sa iesi, ma rog, nu e subiectul discutiei)
cu infometare iar zici ca nu poti

atunci cam ce ai vrea? cred ca toti vrem sa slabim mancand gogosi si cornuri cu ciocolata. insa nu se poate. asa ca ori mananci cat vrei si iei pastile de slabit, ori te abtii de la mancare, faci foamea. alceva nu prea vad.
bine, mai sunt operatiile, insa banuiesc ca n-ai timp de operatii, cu copil mic pe cap.

oricum, eu am spus cam ce am avut de spus, era de asteptat sa te astepti si la reactii adverse, avand in vedere ca ai pus asa problema (repede si nesanatos).
iti doresc bafta (pe termen lung ) orice ai alege.

Mergi la inceput