Tiroida (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

multumesc mult,beatrice! n-am inteles, nr de tel este de la cab particular sau de la parhon?

cine mai merge la parhon pt controale/internare, va rog spuneti-mi si mie cum procedez, pur si simplu ma prezint acolo cu trimitere, la ce dr se nimereste?

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Este nr de tel de la cabinet

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Buna...Eu am mai scris,am Basedow ...Desi analizele nu erau tocmai bune,nu m-am simtit rau niciodata...Facand tratament cu thyrozol,au inceput sa iasa analizele mai bune...Aseara am facut un atac de panica si am ajuns la urgenta...La inima si la plamani era ok...Singura cauza a atacului de panica era tiroida...Mi-a bagat o perfuzie cu calciu si un calmant si m-am linistit imediat...MI-a prescris si acasa un calmant..Acest atac de panica ma pune pe ganduri,sunt fricoasa,,,nici inainte nu ieseam fara sa am o sticla de apa la mine...intru in panica rapid,mi se taie respiratie....As vrea sa ma operez....vreau sa va intreb daca aceste atacuri de panica dispar dupa ce scot tiroida?...As vrea sa o scot,sa ma operez ca am inteles ca tiroida care nu functioneaza bine ataca si celelalte organe....Si cine a facut operatia?...Cum este?...Eu vreau sa-mi fac programare la un chirurg sa intreb mai multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Cand mai ai atacuri de panica, ia Valeriana

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RODY77 spune:

buna, iau euthyrox de doua luni si jumatate si am cm stabil la 28 zile dar luna aceasta mi s-a dereglat si a venit la z16.
este posibil de la acest medicamest sa se deregleze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Tot ma laudam eu ca imi merge bine , pe la inceputul subiectului si acum se pare ca am dat-o in bara .
Deci , dupa ce am facut 2 ani tratament cu tyrozol , si am un an jumate de pauza ( timp in care am avut analize normale , inclusiv anticorpii antireceptor tsh se negativasera ) ,iata ca am ajuns din nou in faza de hipertiroidism, tsh-ul meu ajungand sa fie 0,01 (macar nu e la fel de mic ca prima data ).In fine , luni ajung la endocrinolog , dar pana atunci nu mi-ar strica pareri ale celor care au fost intr-o situatie similara si care au luat tratament cu iod radioactiv sau au facut operatia de extirpare a tiroidei, ori daca exista cazuri pt care si la recadere tratamentul a fost doar cu tyrozol pana la o noua remisiune .
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

beatrice 75, poti sa ne spui mai multe despre valeriana, te rog?
si eu am hipertiroidie si am si insomnii f frecvent.

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

am trecut pe la plafar si mi-am cumparat valeriana pt ceai. dar pute groaznic...a folosit cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Eu nu am apucat sa iau ca am ramas insarcinata, dar medicul endocrinolog asa imi recomandase sa iau.

Mami de printisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Buna...Am reusit si m-am operat ...Este totul bine acum,nu mai am atacuri de panica,respir bine...Ce sa zic,sunt cu totul alt om...chiar ma gandesc la o noua sarcina ...Recomand operatia...Privesti altfel viata,este ca un nou inceput...

Mergi la inceput