Tiroida (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

nma multumesc pentru amabilitate.Daca nu gaseste am sa-ti scriu, multumesc inca odata.
Dar se pot trimite prin posta medicamente? Eu stiam ca nu, de aceea sunt asa derutata.Orice cale (alta inafara de a aduce cineva personal, ca nu am cine) prin care se pot trimite medicamente mi-ar fi foarte utila (atat in tara intre orase, cat si din afara in tara).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Roxy, eu asa le-am primit.
Nu stiam ca nu se pot trimite .

Poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=20" target="_blank">nm1 si nm1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

roxistiu ca se pot trimite prin curier rapid spre exemplu din italia s-au primit medicamente prin atlasib curier rapid s-au ai putea sa mergi la autocarele care vin in tara si sa rog soferul sa iti i-a pachetul iar mama sa mearga la autocar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Eu am trimis prin posta unui prieten din Ro - ce-i drept nu medicamente sub forma de tablete ci niste cutii cu un praf care ajuta la digestie. La posta nu a trebuit sa declar ce am pus in pachet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Cristina cand ai spus de cutii cu un praf, mi-am amintit o faza comica (care atunci numai comica nu a fost) cand am plecat eu cu cel mare in tara cu avionul, sotul ne-a condus numai la aeroport, urmand sa plec doar eu si copilul .Toate bune si frumoase , am dat bagajele si asteptam la pasapoare cand aud prin statie numele copilului meu strigat sa se prezinte de urgenta la control bagaje.Norocul meu ca sotul nu plecase ca s-a dus el , noi fiind trecuti de controale si nu puteam trece inapoi...si aud la telefon ca ma intreaba, ce ai pus in bagaje ca sunt acolo adunati polizaii ca la circ langa bagajul tau.Eu nu mai stiam exact da cert ca nu pusesem nimic ce nu putea fi trecut granita.Cand ajunge al meu acolo...erau polizai din aceia cu caini de te trec fiorii vazandu-i si il iau pe al meu la intrebari ca de cand foloseste droguri.Asta se facuse alb , ca se gandea ca mi-a bagat cineva droguri in bagaj, nu ca as fi folosit eu, si vine unu de la control antidrog cu o cutie galbena in mana de 1 kg ...cu o maimuta desenata pe ea .Era cutia mea cu praf de pus in lapte pentru copii, din acelea cu gust de banane .
Si foarte amuzat ii spune ca nu e nici o problema, ca e doar o substanta pentru copii ...
Asta dupa ce pe al meu il trecusera palpitatiile inconjurat de polizai cu caini.
Asa ca faza de trecut cutii cu praf nu mai am curaj ...fie el si de banane.
Cine stie ce s-or fi bucurat aia ca au facut o captura record de 1kg, si inca dintr-un bagaj de copil.
Da ce ma faceam eu daca sotul pleca si ma duceam acolo..., unde nici nu intelegeam 100% ce vorbesc aia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Foarte comica intamplare, cand te gandesti acum, normal, ca atunci...
Eu, cum spuneam, am dus doar pachetul la posta (pe cutii erau desenate portocale, ca are aroma de portocale praful respectiv) si nu stiu cum s-a facut c-a ajuns de fiecare data intreg, n-au suspectat nimic ca sa-l desfaca si sa se uite inauntru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Fetelor,

Ma bucur ca am aflat de acest post intrucat si eu sunt intr-o situatie disperata cu lipsa euthyrox-ului. Eu am tiroida extirpata si viata mea depinde de acest medicament. Iau 150 zilnic.
Saptamana trecuta am gasit miraculos la o farmacie catena si asta m-a salvat, dar doar pentru vreo 10 zile.

Mai incerc zilele astea la farmacie, macar sa-mi fac un stoc. Daca situatia devine disperata, voi pastra legatura cu voi poate ma poate ajuta cineva. Sau poate pot eu ajuta pe cineva care are nevoie daca gasesc. Am o ruda prin Germania si planul ar fi sa iau direct de acolo, pt ca nu stiu cat va dura criza asta din tara.

O zi frumoasa va doresc !






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

Iunia insista la farmaciile catena din sursa sigura iti spun ca este singura la care se gaseste dar se da cu folia sau pe sub miinatu insista ca ai sa gasestieventual unde vezi farmacie catena intra si intreaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

sanatate multa tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cunosc pe cineva care trimite lunar medicamentele prescrise de medicul de familie tatalui lui internat intr-un azil din Bucuresti.
Ultima data cand am ajuns la farmacie mi-am luat o cutie intreaga de Euthirox. Am gasit si L-thiroxin

Mami cu Andrei Ionut
poze

Mergi la inceput