mezoterapie virtuala + ipl

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Mezoterapia....lucreaza in derma...deschide niste canale moleculare si foloseste numai serurile ei speciale care sunt calculate la densitate , greutate astfel incit sa intre in acele canale.... Merge f bine pe hidratare, anti- age si acnee...Eu chiar lucrez(sunt cosmeticiana) cu un astfel de aparat si am rezultate f bune. La fel si cu IPL.... aparatul cu care lucrez eu in salon merge si pe firul blond, dar este cu totul alt principiu,,, daca la parul negru firul trebuie sa aiba intre 1-3 mm la cel blond trebuie epilat si apoi se dau flas-urile.... Rezultate se vad de la prima sedinta, parul cade si ramin goluri, insa sunt necesare minim 6-8 sedinte la un interval de 21 zile la corp si 7-10 zile la fata....Tot cu IPL-ul se mai poate face si fotointierire pt stimularea elastiei si colagenului si tratamentul accneei juvenile. Iar medicii mai au filtrul pt probleme vasculare.Este impropiu spus definitiv...nimic nu e definitiv... noua ne-a spus la fabrica unde am facut trainingul ca este pe o perioada de 5- 6 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

angelinne, dar pe vergeturi ai vazut rezultate ?? ma refer prin mezoterapie. azi am facut a 2-a sedinta, parca incepe sa se simta pielea mai fina, erau cam adanci vergeturile, iar acum parca sunt mai la suprafata, parca s au "umplut" santurile de la ele.oricum probabil ca trebuiesc multee sedinte sa se vada rezultatele dorite ca erau cam late si adanci.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

bb_yasmi, cate sedinte are abonamentul tau la dermoporatie pentru vergeturi? Si de cate ori faci pe saptamana? Ce produse se folosesc?
Sa inteleg ca tu esti din Timisoara, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

luminita, da sunt din tm. nu am facut abonament,platesc la fiecare sedinta..
si......incep sa se vada rezultatele tot mai vizibil!!! vergeturile s au ingustat ffff mult si nu mai sunt adanci , sunt aproape la acelasi nivel cu pielea "sanatoasa".
am de gand sa fac vreo 6 sau 8 sedinte. fac cate 2/ sapt si sedinta de ipl cate una la 3 sapt.


ce ma intereseaza insa.....ce se intampla la un timp dupa ce nu mai fac aceste sedinte?????


_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.mmm spune:

si eu vreau sa combin mezoterapia cu ipl de saptmana viitoare...sper sa scap de vergeturi ca sunt multe rau si groase si le am de 12 ani...voi la ce salon mergeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.mmm spune:

am inteles ca 100 % nu dispar,iar dupa ce o sa termin aceste sedinte ma gandeam sa fac si cateva sedinte cu jalupro,injectii...as fi mers pe varianta cu jalupro de prima data,dar trebuie refacute sedintele o data sau de doua ori pe an...ceea ce m-a cam pus pe ganduri...

Mergi la inceput