Cum se face salata de telina cu mere?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ma bucur ca ti-a placut.

Pofta mare!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koko76 spune:

Yam, yam. Asa o fac si eu: dau pe razatoarea mica 2 morcovi potriviti, o telina mare sau 2 potrivite si 2 mere ionatane. Amestec bine compozitia si apoi fac separat putina maioneza dintr-un galbenus crud, unul fiert, putina sare, putin mustar, un strop de lamaie si ulei Floriol. Dupa aceea le amestec si ....la masa!
Cred ca o sa fac si eu astazi ca sunt o pofticioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Iata un link catre un topic de 17 pagini cu si despre salate:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71541

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Koko, eu am facut dintr-un morcov, o bucata de telina si 2 mere ionatane mici si mi-a iesit destul de multa. Mi-a ajuns sa mananc si la pranz (fiind singura acasa, nu m-am invrednicit sa mai gatesc si altceva) si chiar mi-a ramas un pic... Sotul fiind carnoivor declarat , n-ar manca nici sa-l picur cu ceara, asa ca sarcina de a o termina mi-a ramas tot mie , astfel ca sambata a fost ziua "salatei de telina".

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Eu nu folosesc sos, ci doar maioneza (sosul nu se incadreaza in dieta lui Monti), dar pun cubulete de cascaval.

Si e tare buuuun. Mi-am facut aseara.

Gabi

www.dietadisociata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Vivela,sos tartar?Eu am intalnit salata respectiva(cea cu pui,mere,telina,etc)in combiatia asta,cu sos tartar.Si nu e rea la gust.Aceea numai cu telina si mere eu mai adaug si nuci cand am rabdare sa le fac marunte:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Ah,si la mere&telina,numai maioneza.Sosul tartar nu merge acolo,zic eu.Eu nu am hobby gatitul asa ca maioneza o cumpar-Hellman's light:D

Mergi la inceput