Torturi si prajituri (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

raportez si eu, sotul mi-a achizitionat, asa surpriza setul
lyly, nu ma uiti cu crema cu mascarpone?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bravo anasia, sa le stapanesti sanatoasa

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

monica, multumesc, si voua la fel!la cat mai multe torturi/tarte/cozonaci....!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Balbina, multumesc. Culmea e ca am folosit Jell-O, dar la alte prajituri, insa nu mi-a trecut prin cap ca se poate si la asta . Ma gandeam la ceva Dr. Oetker. Am notat, multumesc inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia, crema pe care mi-a sugerat-o Hildegard: 250g mascarpone, 200 ml frisca batuta, 50 g zahar, un galbenus, cubulete fructe proaspete

Eu am pus bucatele de cioco in loc de fructe si o sa pun data viitoare si un plic gelatina inmuiat in prealabil in apa, ca sa fie crema mai tare, ca a iesit cam moale, si nu da bine in prajitura
De gustoasa este insa foarte gustoasa, mai ales daca o pui intr-o praji care are si un strat de mousse in ea
Am luat azi crema mascarpone din aia originala de la Cora, aveau si galbena-care insa, pe langa faptul ca are coloranti, mai era si expirata -le-am spus angajatilor din supermarket si nu au parut deloc impresionati

Sa stapaniti sanatoase tavitele. Eu am mai luat un set pentru cineva adineauri, mai aveau 4 in magazin Iote ca le tin si socoteala, pana se vand toate



Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, mare pt reteta; am vazut toate filmuletele cu florile de buttercream, da experienta imi trebuie, mai ales cum le facea tanti aceea pe cele mov ia-ti dui pt frunze mai late si mai inguste (da lungi); sa stii ca am luat lapte dr oetker praf pt flori;orice numai zahar sa nu aiba, asa am inteles eu;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Mai fetelor, florile nu se pot face cu lapte praf care are vitamine sau este pentru copii. Trebuie sa n-aibe zahar...din acela pentru patiserii.
In blog am arata punga de lapte cu care lucrez eu dar asta se face numai la noi in zona.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Continuam:

AICI


BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput