Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Multumesc mult, fetelor.
Natalia, asa-i, e un nume tare frumos. E Vlad Andrei, chiar daca e nascut pe 07.01. Daca la Tudor numele este in totalitate meritul meu, la Vlad e meritul bunicului, tatal meu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Alynutza, nu ma super, Doamne Fereste, insa stiind cat de cunoscut e JO m-am gandit ca n-are rost sa scriu reteta originala ci cum am facut eu rulada.

Bumbacel, sa-ti traiasca Vladut!

Oana 25+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:


Azi am facut un "plagiat" (nu-mi vine acum alt cuvant ) de krem. Initial am avut intentia de a-l face total alb,dar glazura de cioco alba nu mi-a iesit. S-a "taiat"...Asa ca am mai adaugat un rest de glazura de ciocolata amaruie ce mi-a ramas de la cremoasa cu ciocolata

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, mmm, plagiatul arata bestial. Cum a fost blatul la gust, ca un simplu pandispan sau avea ceva special in el?

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Natalia,nu mi s-a parut sa aiba nimic special.Aproape ca un simplu pandispan.Per ansamblu a fost buna prajitura,dar nu se compara cu originalul.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

dupa mult timp..
Mai intai, LA MULTI ANI! Noul an sa va aduca numai impliniri!

Dar nu am stat degeaba, mai ales in ultimele 2 zile: tortul Nemo al lui Stefanut.

Miha, sa va traiasca printesa! E o dulceata!

Ligia, felicitari pentru junior! Sa va traiasca!

Lilia, vaai cum arata rulada cu branza, am notat-o, merci!

Va pup pe toate si sa ne tineti pumnii, mie si la strumfi, de maine reincep serviciul! I-as lua pe fiecare in cate un buzunar cu mine, offf!

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gratiela,felicitari pentru tortulet! Arata super! LA MULTI ANI pentru Stefanut,sa creasca mare si frumos! Bafta multa la serviciu!

Azi am facut niste bomboane Brigadeiro.Delicioase! Au disparut imediat!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Multumesc, Miha! Si ai tai sa creasca mari si sanatosi! Multumesc pentru sustinere!

Fetele -colegele - savureaza chiar acum napolitanele cu lapte caramelizat si nuci, buuuune...

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, cum iti ziceam si pe mess, sint speechless, ai facut un tort minunat! Stefanut a stiut dinainte, a asistat la procesul de creatie? Sau i-ai facut surpriza? Sper ca prima zi de servici n-a fost prea grea pentru tine...

Miha, mi-au placut mereu dulciurile tip bombonele: sint micute, nici nu se observa cite maninci.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gratiela super tortuletzul! Tin pumnii sa va acomodati rapid cu noua situatie.

Miha ai si o reteta pentru bombonelele alea?

Eu am dat kicx in weekend cu rulada JO, mai intai de toate s-a rupt la rulat, doi la mana nu mi s-a batut frisca, am aruncat-o si norocul ca imi mai ramasese ceva si aia s-a batut, dar evident a fost mai putina decat specificata in reteta. De nervi n-am mai pus si visinele din dulceata ci doar pe alea fierte in sirop. Cand am impachetat-o a rabufnit umplutura prin toate partile... Nici gustul nu i s-a parut cine stie ce sotzului... Poate mai incerc o data reteta, dar cu mici modificari. Pana una-alta, weekend-ul viitor mergem in Bistrita la o nunta, asa ca trag chiulul de la prajiturit.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput