Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Noi facem gimnastica ritmica.

Mai avem prieteni care au dus copii la dans sportiv.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeaca spune:

imi surade ideia,imi spui unde anume,cateva detalii,te rog.De cate ori mergeti pe saptamana,cat platiti etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Baietelul meu a facut luna asta 3 ani. I-am facut intotdeauna baie in cada mare, astfel incat nu ii este frica de apa. Ba de la vreo 8-9 luni l-am mai si bagat cu capul in apa si jocul asta a devenit deja rutina la baita.
In vara asta, din iunie as zice eu, as vrea sa inceapa niste cursuri de inot. Din cautarile mele a reiesit ca Diamond Club din Tineretului ar fi cel mai aproape si cel mai accesibil ca pret.
Are cineva copilul la inot acolo? Imi puteti spune daca e totul ok, eventual imi puteti da ceva recomandari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Ma bucur foarte tare ca am gasit subiectul acesta.

Eu merg cu fata la dansuri (un fel de dans combinat cu aerobic), la Centrul cultural Genesis, platim 100 ron/4 sedinte. Ea este foarte incantata, iar profesoara este o dulce, mereu se pune la mintea lor si fac tot felul de dansuri faine, printre altele a invatat sa faca si podul, lumanarea, vreo 3 piruete.
Maine as vrea sa incercam si inot, la Casa Victor (pe langa televiziune), a fost cineva la ei? La dna Nora Vitan.
Unde mergeti cu copiii la inot, la 3 ani? Cat platiti?

Cursuri de inot se tin si la Bazinul Floreasca (am fost doar sa intreb) si costa 240 lei/8 sedinte. Si parca erau Luni si Miercuri cu un profesor care avea sala inchiriata si nu a stiut sa-mi zica cat era pretul sau Marti si Joi cu alt profesor al Federeatiei de inor.

IN iarna am zis ca incercam ski.

Apropos de sporturile iernii, la Afi Palace este un patinoar (deschis tot timpul anului) unde se fac si cursuri de patinaj. Pe 8 mai incep noile serii pentru copii, daca va intereseaza. Din ce am vorbit eu cu antrenoarea, este vorba de un curs de 8 sedinte, care se tin numai in week-end si costa 192 ron. Se pot inchiria patine de la nr 25.
Ma bate gandul sa merg si eu sa invat sa patinez, dar sper sa nu ma fac de ras prea tare

Cam asta este ce am gasit eu pana acum.




Bazarul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Am fost cu fata la cursul de inot al doamnei Nora, experienta cam trista, uitati aici, deci nu o recomand aceasta instructoare, nu are tact deloc cu copiii.




Bazarul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codman spune:

al meu merge la tenis..e f frumos, plus ca el are platfus si sportul ii ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

fetita mea are 2 ani si 3 luni si deja mergem cu rolele, este f incantata; m-am gandit ca este singurul sport (in fara de innot) care se poate face la varsta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kandra spune:

fii-miu face 4 ani in iulie, si deja merge si el cu rolele, acum invatam sa ne dam cu skateboard-ul.. :) Eu imi doresc sa-l dau la tenis, insa ma gandesc la faptul ca este prea micut(??) pentru tenis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi_iri spune:

Buna ziua,

Ma bucur ca am gasit acest subiect.Fetita mea face 4 ani in August.Si eu si sotul am facut sport in copilarie si ne dorim si pentru ea un sport.As vrea sa-i cumpar role,dar cineva spunea ca la fetite ii deregleaza picioarele.As incerca tenis.Mai cites pe forum sa vad sfaturile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemosidori spune:

Este extrem de util pentru sanatate si psihic.Plus ca le ocupa timpul in mod util.

Mergi la inceput