Nascut pe 13 ?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Mare sarbatoare pe 13 Iunie!
Hai sa petrecem inpreuna!
Poate chiar sa facem un club???!!!

Dar atentie, mamicile de BB.
Pe 13 Iunie este BINECUVANTAREA COPIILOR la biserica catolica. Copiii ce vor fi binecuvantati, vor fi protejati de SF Anton.
IN fiecare cartier din Bucuresti si cred ca si in tara sunt biserici catolice, mergeti si veti vedea ce bine le va fi bebelusilor si nu numai.
Este si sarbatoarea crinilor, se sfintesc florile de crin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Sunt nascuta pe 13 iulie. Nu sunt o norocoasa, dar nici ghinionista. Iar ziua de 13 in general imi este indiferenta, in afara de 13 iulie, bineinteles.
Carmen, mami de Mihai

kossir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sotul meu este mascut pe 13 mai, la fel si soacra-mea. Ghinion? Cel putin pentru sotul meu in nici un caz! Se considera (si il consideram) un om norocos.

PS: Si Miruna a vrut initial sa se nasca pe 13 mai, dar s-a razgandit si a venit pe 16

Ana 25+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Si eu sunt nascuta tot pe 13 iunie!
Petrecere mare!!!!

http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Sora mea este nascuta pe 13 ianuarie si este o norocoasa.
Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Mama mea e nascuta pe 13 octombrie ! E adevarat ca viata ei n-a fost chiar asa de roza , dar ne are pe noi , fetele ei (4) care o iubim mult de tot ! Nu e deloc superstitioasa , eu nici atat .



Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicazirina spune:

bine v-am gasit! eu sunt monica si am doi nazdravani: andrei de 6 ani si 2 zile si cristi de 2 ani si aproape 10 luni
cristi este nascut intr-o zi de vineri, 13 august 2004 si nu pot spune ca este un ghinionist. din contra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enrica spune:

Mai primiti un membru nou?Eu sunt nascuta pe 13 mai si nu pot sa zic ca am ghinion.Am un sot care ma iubeste si un pitic frumos de un anisor si 2 luni.Doar de prieteni nu prea am noroc m-au cam dezamagit,nu as mai putea sa am incredere in ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna.
subscriu si eu la acest subiect....baiatul meu e nascut pe 13 iulie...si nu pot spune ca nu i-a mers bine pana acum.
eu nu cred in superstitii...asa ca...data de 13 e la fel ca oricare alta.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Eu am nascut pe 13 iulie 2007 o fetita minunata.
Eu cred ca e o zi norocoasa pt.ca inainte de acest vineri 13, am tot fost pe la spital sa nasc ... adica m-a chemat medicul la verificari cu tot cu bagaj ba pe 6, ba pe 11, ba pe 13. Ei bine pe 12 noaptea m-au luat contractiile si n-a mai fost false alarme, ci chiar am nascut in ziua de 13. M-am bucurat enorm de eveniment. Si daca stau bine si ma gandesc tot pe 13 am procreat si pe 13 noiembrie am facut testul de sarcina care mi-a dezvaluit SECRETUL! Deci eu pun 13 intre zilele mele norocoase. Sper si ale Adelutei.





karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput