Ce stiti despre spitalul Pantelimon?

Ce stiti despre spitalul Pantelimon? | Autor: Meischa

Link direct la acest mesaj

Un dr. anestezist de la Urgenta mi-a recomandat o dr-ta de la sp. Pantelimon (prietena cu sotia lui) ca sa nasc cu ea. Luni o sa merg sa vorbesc cu dr-ta si probabil o sa vad "ceva" din spital, insa pana atunci, are cineva vreo informatie despre acest spital?
Cu reconostinta pt. toate raspunsurile pe care le-am primit pe forum ,


Meisha & BB

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clara spune:

Meischa,
daca afli ceva tine-ma si pe mine la curent.
m-ar interesa, pentru ca stau aproape de spital.
tu stai in zona?
merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meischa spune:

Nu stau in zona aceea, ci in Teiul Doamnei.
Cum aflu amanunte, va comunic si voua. Speram sa fie insa invers..

V-am pupat!

Meisha & BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

EU STAU VIS-AVIS DE SPITAL SI AM CUNOSCUT MAMICI IN PARC CARE NU AU FOST MULTUMITE DE CONDITIILE DE ACOLO.CICA ESTE MIZERIE,COPIII .............ETC.NU INTRU IN AMANUNTE,DAR E NASPA.MIE MI-AR FI CONVENIT SA FIE BINE CACI STATEAM F APROAPE,DAR AM NASCUT LA CARITAS SI TOTUL A FOST BINE-CURAT,BEBE SUPERINGRIJIT.ACUM CRED CA DEPINDE SI DE DR.UNII AU SALOANE DRAGUTE,ALTII NU.ORICUM TE SFATUIESC SA TE DUCI SA VEZI SPITALUL,SALOANELE SI MAI ALES SALONUL PENTRU NOU-NASCUTI SI DACA TI SE PARE BINE...........LA CARITAS NU AM AVUT NEVOIE DE SCUTECE PENTRU BEBE ,ERA SPALAT,PUDRAT,MANCAT .LA ALTE SPITALE ITI CER SCUTECE,DACA NU DUCI IL INFASOARA IN PUNGA(ELIAS)SI CRED CA SCUTECELE LE IAU DOAR PENTRU A LE VINDE,DEOARECE AVEAU .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Fina mea lu care i am botezat fetita a nascut acolo si nu ia placut deloc,la doctorii daca nu le dai se poarta f urit,ei ia cerut 250 $ acum 1 an pt cezariana,este mizerie,eu a trebuit sa dau 100.000 la asistenta sa ma lase 10 min sa intru la ea si sa vad copilul pt ca altfel nu ma lasa cu toate ca m am dus in timpul orelor de vizita,iar multe asistente mi sau parut f arogante si nesimtite,iar dupa cite am inteles de la fina mea nici copii nu sint tratati corespunzator,asta in caz ca nu cotizezi cit trebuie,tot ea mi a spus ca doctorii si asistentele iti cer cu tupeu bani.sora mea a nascut la cantacuzino si a avut conditii destul de bune,saloanele renovate,curate,cu telefon in camera si doctorii atenti,iar eu sint la municipal unde si acolo sint conditii destul de bune si a nascut si cumnata mea cu un dc super de treaba si care de abia a vrut sa ia banii..tu decizi unde o sa nasti si in ce conditii,poti sa citesti si pe site la nasterea pe glob despre doctorii si maternitati.daca vrei mai multe amanunte despre municipal poti sa mi scri un e mail.
sarcina usoara si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Am fost internata la Pantelimon la Gineco, e drept, dar mizeria ete de nedescris in tot spitalul (si cea materiala si cea umana). Singura mea ratiune pt. care sunt legata de spitalul asta e prof. Ancar, si ca pacienta a lui am ceva "facilitati". Asistentele sunt de o nesimtire rar intalnita, iar grupurile sanitare te inhiba total (am stat patru zile, patru zile n-am facut...).
Dar, exista varianta co-plata, 30$ pe zi. Doua sau un pat, WC si dus proprii, tel, televizor, curat si civilizat ca la un hotel bun. Acolo iti pot aduce daca vrei bebe imediat dupa nastere, asistentele zbarnaie fara sa mai cotizezi, mancarea buna etc. La pretul asta...

Sfatul meu: daca ti se pare ca dr. merita cu adevarat efortul tau de a inghiti toate astea, mergi la Pantelimon. Daca nu, atunci NU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

si eu am o prietena care a nascut la acest spital...concluzia:infect!!!



ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Fetelor, va rog nu ma speriati..Eu merg la dr.prof. Ancar.. si nu am de ales..Oare pentru dumnealui sunt rezerve speciale....sau saloane cu plata ?
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meischa spune:

AOLEU !!!!!!!! Asa rau e?! Poate raman mai bine la Dr. Semen si Cantacuzino...

Meisha & BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Spitalul este absolut infect, dar doctorii sunt extraordinari, asa ca vezi si tu ce este mai important pentru tine.
Asistentele sunt intr-adevar nesimtite, dar daca te duci "cu pile'se poarta mai frumos. De cotizat vei cotiza in orice maternitate.
Daca ai norocul sa fii pacienta Dr-ului Ancar, vei avea conditii mai civilizate, in sensul ca vei sta intr-o rezerva, de 2-3 paturi.
De asemenea, poti sta in rezerva si daca doctorita ta este "in gratiile" D-rului Ancar.
Cu ce doctorita nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

lili, nu-ti face probleme! Sper sa ajung si eu candva sa nasc, si atunci sigur o voi face cu Ancar si SIGUR nu-mi va pasa de spital nici cat negru sub unghie. Ca pacienta a lui esti mai bine tratata, iar daca-ti permiti un loc la co-plata te-ai scos fara nici o problema. Ca o "confirmare" acolo a nascut Esca si tot acolo va naste a doua oara...

Mergi la inceput