America-o curiozitate

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

In oraselul in care am facut scoala era un homless, destul de spalatel dealtfel. Avea si masina:)) Aici n-am vazut inca, e cam frig cred. Stau prin orase mari si sunt multi in zone calde. In Houston erau destui, ca si acolo e cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by Florentina G

Cateva poze din America!

Bineinteles ca am si sute de poze frumoase insa am vrut sa arat ca si America are uscaturile ei.

Tina, mami de Patrick si Maya




Vezi poza 019, handicapatii din RO nu stiu daca au atins asa ceva si le ar fi de mare folos. Si daca le ar avea tot degeaba ca nu ar avea cum cobora de pe trotuar cu ele.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by ciuf

Uite ca sunt de 6 ani in America, in statul Colorado. Ma crede careva daca va spun ca in orasul in care locuiesc nu mi-a fost dat sa vad un homeless in tot timpul asta?


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele



O fi vreme rea la tine acolo, vino la Santa Monica sa i vezi. Dar sunt pasnici. Papa si lenevesc la soare.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nici la noi in oras nu am vazut homeless-i. Nici in orasele din jur. Dar poate se feresc de ochii mei critici.

Despre ce a scris Maria, cu relaxarea de care dau toti dovada, asta este inca un lucru care-mi place aici. Daca vrei tu sa-ti iei gustarea (sandwich-ul) jos, pe treptele primariei, n-ai decit. Si chiar sint oameni care asta fac. Desi la inceput eram mai reticenti in ceea ce priveste sezutul direct pe ceva trepte sau margine de trotuar, acum nu mi se mai pare asa mare scofala. Si ce daca-ti murdaresti hainele? Cind ajungi acasa le ai gata bune de purtat intr-o ora. E drept ca totusi avem servetele umede, sa stergem minutele copilasilor, sa nu si le bage in gurita dupa ce am avut astfel de "aventuri".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanaa spune:

Lmuriti-ma si pe mine la chestia cu armele. Cum puteti sa va bucurati ca se gasesc arme oriunde? Cu aceeasi usurinta cu care va procurati voi o arma isi face rost si unul care nu e chiar pe treaba lui. Eu prefer sa nu am nevoie de arme. Sa-mi pun o usa teapana la casa, sa-mi iau un caine si cu asta gata. Si sa stiu ca ala care vine sa ma fure nu vine nici el cu pusca. Ma gndesc ca daca ajung sa-l impusc pe unul indiferent de conditii tot as avea nista "mici" probleme de constiinta. Si ma mai gandesc ca decat sa imparti arme la toata lumea mai bine nu dai la nimeni :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Dupa cum s-a mai spus, depinde de stat. Aici chiar nu am vazut. Nu vorbesc de piatza neagra, ca nici nu stiu unde se afla aia.

Si cu asta, fug la nanika.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Eu urmaresc toate subiectele de acest gen, de mult timp, kiar daca nu scriu!
Ei, de data asta, chiar am simtit nevoia sa intru pe subiect si sa va felicit ca sinteti deja la pagina 8 si nu 'v-ati scos nici un ochi'!

Spor la scris in continuare si multa fericire va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapacila spune:

quote:
Originally posted by Ioanaa

Lmuriti-ma si pe mine la chestia cu armele. Cum puteti sa va bucurati ca se gasesc arme oriunde? Cu aceeasi usurinta cu care va procurati voi o arma isi face rost si unul care nu e chiar pe treaba lui.

http://community.webshots.com/user/corinnax




Intr-adevar armele le obtii destul de usor aici, iti trebuie permis de port arma si gata te duci si iti cumperi. Noi personal avem in jur de 25, sotul face colectie :)). Sunt vreo 23 arme de vanatoare si 2 pistoale de care eu sunt indragostita. Crede-ma dorm mult mai bine cu ele in casa decat fara.
Oricum nu faptul ca sunt armele atat de usor de cumparat face ca un idiot sa omoare pe cineva. Nu armele omoara oamenii ci mana care tine arma si nu stie cum sa o foloseasca. Problema e ca chiar daca nu ai fii avut dreptul de a cumpara o arma atunci cand iti vine nebunia si vrei sa ucizi in stanga si dreapta exista si va exista mereu piatza neagra. Pacat ca sunt atat de multi idiotzi pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by zapacila

quote:
Originally posted by Ioanaa

Lmuriti-ma si pe mine la chestia cu armele. Cum puteti sa va bucurati ca se gasesc arme oriunde? Cu aceeasi usurinta cu care va procurati voi o arma isi face rost si unul care nu e chiar pe treaba lui.

http://community.webshots.com/user/corinnax




Noi personal avem in jur de 25, sotul face colectie :)). Sunt vreo 23 arme de vanatoare si 2 pistoale de care eu sunt indragostita. Crede-ma dorm mult mai bine cu ele in casa decat fara.




Uuuuuuuu mama ...l-ati batut pe Nastase la fund:)




Ioana pe cat de usor obtin dementii americani o arma, pe atat de usor obtin si dementii romani un cutit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Cand dormi mai bine: cand ai 25 de puscoace in casa sau cand ai doar doua?

Mergi la inceput