sotul va insala

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Avalon

quote:
Originally posted by Leta

quote:
Originally posted by ymcar

My life stinks



Off topic: why does your life stink? M-am intrebat adesea cind ti-am vazut postarile. Desigur, daca poti/doresti sa ne spui.

Leta si un bebe
poze 2005
poze 2006




Am si eu aceeasi curiozitate...



Well... poveste lunga si complicata. Personal nu as avea nici o problema sa o astern pe aici, dar mi-e clar ca altcineva nu ar fi manifesta aceeasi deschidere. Si, ca urmare, ma abtin.
Oricum, nu vad la ce ar folosi. Ar iesi unul din subiectele alea super-controversate si aprinse. Poate unii ar trage niste concluzii, dar pe ansamblu cred ca ar isca doar o cearta generala.


My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

quote:
Originally posted by Elise

as inchide ushor usha, sperind ca nu m-au observat...as deschide gazele si as pleca sa-mi plimb copilul.


Elise


Doamne Elise,mi-ai placut!
Am vazut si eu filmul cu mormonii...Efectiv nu inteleg cumm poate dura aceasta religie ,comunitate?! Ma refer la aspectele practice...vad ca ii deranjeaza chiar si pe traditionalisti.E cumva un deficit de barbati in zona?

Referitor la subiect:care-i problema?Sa se disteze ca viata-i scurta!Nu poti sa tii pe cineva cu forta linga tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ymcar, nu stiu de ce mi se pare mie ca "povestea controversata" ar fi ceva a la in_trecere... poate gresesc, caz in care te rog sa ma ierti.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Da, Elise, gresesti. si te iert
Dealtfel in_trecere, ca poveste, a spus ceva in care toate lumea era fericita si nu avea deloc motiv sa zica ceva de o viata imputzita. Pe langa povestea careia i s-a acordat prea multa atentie a mai spus si multe lucruri de principiu si care explica de ce viata multora pute. Si care in parte mi se aplica si mie, asa cum se aplica si altora (aceleasi sau altele, ca ea a dat multe cauze, tipuri de probleme etc). Din pacate, umbrite de mareata poveste, toate astea au trecut mai neobservate... plus ca.. de, cum sa mai acorzi atentie cuiva care se apuca sa posteze asemenea poveste, nu?

Dar hai sa ne intoarcem la subiect, ca il facem varza... si de-abia au fost cateava raspunsuri, e pacat.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artar spune:

Da!!!

Si mi-a spus-o el cand era la mii de km departare si mi-a spus si cu cine: cu prietena mea cea mai buna cu care s-a si casatorit a doua zi dupa divort!!!

Credeti ca m-am dus la ea sa-i spun ceva, sa o iau de par? NU! Cand esti efectiv pus in fata acestei situatii reactionezi altfel!!! Eu am preferat sa fiu demna, am suportat privirile pline de mila si condescendenta cu fruntea sus, divortul la fel si vreau sa va spun ca sunt mandra de mine!Si tot timpul cand am sa-mi aduc aminte de asta asa ma voi simti!

Asa ca un sfat personal pt cei care ajung intr-o asa situatie:pastrati-va calmul si demnitatea !!! Nu sunteti nici primii, nici ultimii!!!Timpul trece si vindeca ranile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

Acum cateva zile am citit un banc un banc pe tema asta pe un site din UK. Mi se pare super realist si ilustreaza ce as face eu.

El zice malancolic:``Mai tii minte cand eram tineri; nu aveam casa, nu aveam bani si nici nu aveam nevoie... Ne plimbam cu autobuzul fara bilet ca sa facem economie... Cand iti vedeam formele perfecte, carnatia tare nu-mi mai trebuia altceva. Acum am realizat multe: avem o casa mare cu tot ce ne trebuie, 2 masini, pat king size dar nu mai suntem aceiasi.``
Ea raspunde:``Incearca numai sa-ti gasesti pe cineva cu forme perfecte , carnatie tare si o sa te gasesti in aceeasi situatie: fara casa, fara masina...o sa mergi din nou cu autobuzul ca sa faci economii...``

nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cred ca, in primul rand, daca m-ar tine puterile, i-as trage cateva suturi domnului. Ce naiba, ce barbat e ala sa nu aiba unde regula si el, de trebuie sa vina la mine acasa?
Apoi...nu stiu. Dupa inspiratie...

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Gata, asta a fost?!?!?! Nu mai zboara lingurite ruginite, tigai, drujbe robineti de gaze deschisi si alte cele p-acilea?!

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Gata, asta a fost?!?!?! Nu mai zboara lingurite ruginite, tigai, drujbe robineti de gaze deschisi si alte cele p-acilea?!

My life stinks


Dar de ce intrebi, incepuse sa iti placa imaginea creata?

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Ymcar,

Pt. tine ORICElinguritza ruginita era doar o simpla reactie. Dar am o imaginatie destul de bolnava, te asigur. Materiale se gasesc destule. Ce-i mai trist...ca un sac de linguritze ruginite si de drujbe n-ar sterge deznadejdea si durerea pe care as avea-o in suflet...Asa un act ar fi mai josnic si mai jignitor decat oricare altul. Si atunci as ajunge si eu la vorbele tale...my life stinks

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput