Dna Dr. Semen

Dna Dr. Semen | Autor: Meischa

Link direct la acest mesaj

SALUTARE!
A nascut cineva cu ea? Poate cineva sa-mi spuna ceva despre ea? Sunt insarcinata in 3 1/2 luni. De la inceputul sarcinii am fost luata in evidenta la policlinica RATB si pana acum ea mi-a urmarit sarcina. Am intrebat-o daca o sa nasc cu ea si mi-a raspuns ca daca voi considera ca ne intelegem bine, atunci da, voi naste cu ea la Sp. Cantacuzino. Pana acum mi-a lasat impresia de "fata de treaba", iti vorbeste frumos, calm, iti explica ceea ce vrei si ceea ce trebuie sa stii. As vrea sa stiu daca e numai impresia mea, sau merita intr-adevar sa merg pana la capat cu ea. Ma gandec ca la sfarsit sa nu am vreo surpriza si sa ma lase cu fundu'-n balta... Asadar, a nascut cineva cu ea? Dar cu dr. Secara? Cu el am facut o interupere de sarcina anul trecut, la acelasi spital.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Am fost si eu la ea de cateva ori cand eram insarcinata. Dar am renuntat la ea. Sincer, mi s-a parut mai interesata de salariul meu decat de evolutia sarcinii.
Eu am fost la ea de vrea 3 ori si nu i-am dat nimic. Poate de aceea s-a purtat asa.

Succes in alegerea ta si sarcina usoara
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meischa spune:

'Neata! Multumesc pt. raspuns.

Chiar acum vin de la dentist (este in aceeasi policlinica- RATB) si am intrebat-o pe asistenta despre Dr. Semen. Mi-a zis ca e "buna". Felul cum a spus-o m-a facut sa cred ca este la fel de buna ca orice medic ginecolog, nimic special. Matusa mea a nascut la Cantacuzino cu Dr. Briceag, poate ar fi mai bine sa ma orientez si eu.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Draga mea, ce am citit pe forum despre Dr. Briceag si alti medici de la acel spital, m-a infiorat.

http://www.desprecopii.com/msgboard/treplies.asp?message=2421&all=True
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4049&SearchTerms=briceag

Nu stiu ce sa-ti zic, doctorii aia or fi avand si succsese in cariera lor, dar mai bine citeste linkurile, mai cauta si alte informatii.

Succes,
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Eu zic sa fugi de Cantacuzino, iar de Semen eu o stiu cind era directoare la DSP, si nu imi placea cum se purtacu angajati, si nici nu cred ca e buna dpdv profesional. Iar de Briceag mai bine lasa

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meischa spune:

Chiar nu-mi vine sa cred ceea ce "aud"; pare greu de crezut... E ciudat cum acelasi doctor are un comportament fata de o pacienta si un alt comportament fata de alta pacienta!! Cum spuneam, matusa mea a nascut cu Briceag si i-a fost mai mult decat bine, si ei si copilului. Cu el a facut 2 chiuretaje si acum urmeaza sa-l faca si pe-al 3-lea. Si i-a fost bine.E adevarat, la fiecare consultatie, suma de 150 000-200 000 nu a lipsit! Eu cu Secara, la fel, nu am avut complicatii in urma chiuretajului, ba mai mult, cand am iesit pe poarta spitalului, am plecat direct la MC DOnalds'. Iar Edy, sotul meu, a platit cat a considerat necesar, pt. ca eu, eram insarcinata in 3 luni(!!) si am mers in sala de operatii, iar dr. a zis ca e mai complicat... Asistentele...dragute. M-au tinut de maini si de vorba pana cand si-a terminat "treaba" dr.

Asa cum ziceati si voi, si cum reiese din poveshtirile voastre, peste tot e la fel. Si la Polizu, si la Cantacuzino si la Filantropia si la Giulesti etc. Atunci, pe cine recomandati? Cu cine putem naste fara sa ne fie teama si care sa ne ajute sa avem copii sanatosi?
Incepe sa mi se faca mai frica decat mi-a fost pana acum...Nu am nici o siguranta...of!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Buna
Eu am nascut la Cantacuzino. Mai am doua prietene care au nascut acolo, cu d-na dr. Ciurel. Dr. e super - am mai zis de o mie de ori - spitalul mi s-a parut ok. Cele care il criticati - cand ati nascut acolo? Eu am nascut in septembrie 2002. Totul era nou, modernizat, curat, copiii cu noi in salon, tigancile la alt etaj (lor nu le dadeau copiii, nu foloseau aceleasi toalete, etc). Sigur, asistente nesimtite si proaste - cele de la copii, cele de la mamici erau ok.
Per total as zice o nota 8 din 10. Nu mi s-a parut groaznic.
Combinat cu o dr. ginecoloaga de 10 si o dr. pediatra de 10, asistente pediatrie de -2, iese ceva acceptabil, zic eu.

Le-as sfatui pe cele care vor sa nasca (la orice spital) sa incerce o vizita acolo cat mai devreme (prin lunile 3-4-5 ar fi ok, zic eu). Daca se ingrozesc sa schimbe - oricum mergand acolo mai poti intreba proaspete mamici ce parere au, mai gaseti pe cate cineva care a nascut cu dr. tau, etc.

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Mama mea e pacienta doctoritei Semen. Nu stiu prea multe despre ea dar am sa o intreb. Eu ti-as recomanda cu caldura spitalul Giulesti si doctorul Ion Ionut. Doctorul e si simpatic si bun profesional si neinteresat de partea materiala. E tanar (40 si ceva), arata bine, glumet, uiti de emotii si teama cu el. La spitalul Giulesti primesti cea mai buna ingrijire din Bucuresti (din ce am citit si pe forum, eu nu am fost in alte spitale) si cu bani putini. Cadrele medii sunt atente, te trateaza cu respect, isi fac datoria constiincioase (eu le dadeam cate 10- 20 mii, dar la fel te trateaza si fara) La copii e bine, sunt ingrijiti, nu plang de foame si nici nu fac fundulet rosu.
Despre Semen, revin cu amanunte daca te mai intereseaza.

Multa sanatate si sarcina usoara si frumoasa. Dana mama lui Alexa-8 ani si Ilincuta-5 saptamani.

Mergi la inceput