FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Liana, bine-ai revenit! acum ai grija de tine si menajeaza-te sa se intample minunea! sa fie intr-un ceas bun si tin pumnii in continuare!



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor imi cer scuze ca dau si eu buzna ,sunt si eu "candidata" FIV, dar voi face cu dr. T + Matei la Sabyc.
Voiam sa va intreb ce strategie se foloseste in Ungaria ( Szeged,Budapesta) referitor la numarul embrionilor implantati?Doctorii de acolo pun 1,2 embrioni sau 4 cum se pun in general la Giulesti?Sau depinde de dorinta fiecareia?
Dr. T mi-a spus ca el imi va pune 1 maxim 2 dar de cea mai buna calitate ( sper sa aiba ce bineinteles), cu un caterer exact in fundul uterului....Cate locuri atatea strategii oare?

Va doresc tuturor mult succes si va multumesc !

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

liana, bine ai revenit printre noi. ti-am dus dorul sa stii
si ne-am gandit mereu la tine. sper din tot sufletul sa reusesti. vino si pe la inseminare sa ne povestesi secretele inseminarii de la unguri, te rugam. eu sunt sigura ca a fost facuta ca la carte.cand sa ne asteptam la vestea cu II? sa facem un pic de galerie, nu?
kora, BAFTA LA FIV-UL CU TUTU! ESTI PRIMA LUI FIV-OASA? SA INTELEG CA SPARGI GHEATA?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

danotino te salut si iti doresc toate cele bune si cat mai curand II.Nu sunt prima lui FIV-oasa,are chiar 2 cazuri saptamana urmatoare ( care au oricum alte probleme decat ale mele care sunt de cauza tubara ) si mai are cateva "candidate",eu inca nu stiu exact cand incep pt ca depinde de analize si abia saptamana urmatoare ma apuc sa fac o parte din ele...asa ca..mai dureaza un pic.Multumesc si de urari!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicupupici pe burtic si sper ca anul asta sa nu ne vdem la Mamaiadar vin la anul cu BB in bratetu ai repetat toxoplasmoza si celelalte pentru fat inainte de FIV 2??? ca mie mi-a zis ca alte analize nu-mi mai trebuie, dar eu am avut probleme cu toxo in 2005 si as vrea sa le repet ..ca doar ma pregtesc de

LeeeegaturooooBINE AI VENIT si vezi stai in pat ca daca te mai prind la calculator

carla mie dr. nu mi-a zis nimic de kg., si eu am uitata sa-l intreb, vreau sa slabesc pentru mine sa fie gagica misto, dar mai bine o sanatoasa.

Ioana 78

Koradepinde de calitatea embrionilor, dar mai mult de 3 nu pune, si daca sunt super calitativi pune doi, sau daca viitoarea mamica e mai tinerica tot 2

Pentru fetele care au facut hormonalele la Szeged, voi ati mers in acea dimineata nemancate, fara cafea bauta??? cine stie ce pasarici o sa mai am

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi multumesc frumos pentru raspuns, feeling-ul imi spunea ca dr. T are o strategie asemanatoare cu a celor din Ungaria, exact ceea ce mi-ai explicat tu mi-a spus si dansul si d-na Matei.Oricum T pe site-ul dansului recomanda pt FIV Ungaria pana acum,dar din pacate de vreun an nu mai are timp sa raspunda la intrebarile de pe site...Multumesc mult!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Liana bine ai revenit...tin pumnii in continuare ...te rog sa fii fata cuminte si sa stai la patut..

Pussilina imi pare tare bine sa esti bine dupa consult si eco...ce mai face Dr.Z...tot dragutel???? aaa...nu pentru hormonale la Szeged mie mi-a spus expres ca pot sa mananc si sa beau cafeluta in dimineta respectiva...asa ca poti sa ai toate ..

Crinuta te astept si pe tine numai cu vesti bune..

la toate fetele

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Liana,Crinuta,sa de-a D-zeu sa fie bine,va tin pumnii.
am si eu o intrebare:cite ovule{minim} ar trebuii sa aiba o femei pt.FIV,adica sa reuseasca?Mie mi s-a spus ca cel putin de la 6 in sus.Ca o femeie tinara ajunge pina la 12,voua vi s-a spus acest lucru?
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussi, pt al2lea FIV m-a pus sa repet hormonalele din ziua 2/3 si EKG. Atat. Am repetat in sarcina infectioasele, dar asta-i partea a2a.
Chivutamonica, eu la primul FIV am avut 4 foliculi din care au rezultat 2 ovocite si mai departe 2 embrioni de calitate f buna; ca n-a fost sa fie atunci, asta-i partea a2a. In Ungaria cred ca e important sa ai 1 embrion bun si-atat.



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

Liana30
ati multumesc ca mi-ai scris ,dar habar n-am daca eram eu...am parul lung cret si roscat adica roz ,35 de ani si vorbesc foarte mult .Aaa si agenda+ telefonul nu prea ami lipsesc din mana .Daca asa arata tipa aia si era si "plinuta" atunci eu eram si ami pare rau ca nu ai venit sa ma tragi de maneca,m-as fi bucurat sa te cunosc.
Daca ma vedeti pe acolo ,veniti la mine ,si eu ma bucur sa va cunosc,dar foarte multe romance sant pe acolo si eunu le pot acosta sa ma prezint....desi e una pe acolo care se arunca pe orice fata care vorbeste romaneste" .
Dar ca era un tip langa mine ,iubire, nu mai ami scrie asa ceva vrei sa-mifacian casa.N oi.. si daca citeste al meu msajul raman cu 3 copii pe drumuri...
Te pup si nu ma lua an serios .am glumit,sti -dar 3 copii e adevarat
Mirela

Mergi la inceput