FIV 97

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Pot sa spun ca am facut si eu primul pas.Am stat de vorba cu dr T,care m-a incurajat mult spunandu-mi ca am sanse mari deoarece am uterul si ovarele ok,marti trebuie sa ma duc sa ma intalnesc cu d-na biolog Matei sa imi dea analizele la facut si in functie de rezultatul lor incepem cat mai curand procedura FIV-ului....strategia d-lui dr. este ca imi va face stimulare usoara cu differeline + menogon si imi va implanta in fundul uterului 1, maxim 2 embrioni de calitate restul urmand sa fie congelati ( eu sper sa se faca mai multi embrioni, cat mai multi...),procedura se va efectua la Sabyc,iar ecografiile la cabinetul dansului.Cam atat deocamdata, va tin la curent cu fiecare pas al meu.
Va rog frumos sa imi spuneti adresa policinicii CFR 2. Este cumva b-dul Marasti nr. 63, ca eu asta am gasit pe net????Multumesc si va doresc o dumineca superba!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

pussi
Avalonel puiule ...Multa bafta in tot ce ti-ai propus!Sa te impiedici peste tot numa ne noroc si la capatul drumului sa dai de un prin burtik!
KoraPop bafta multa! Spit. si Pol. CFR2 se afla chiar acolo unde ai spus tu! Vis a vis de Sofitel!
Kitta ...tin pumnii!
kla78...scumpa mea...la viitoarea nostra clinica de fertilizare virtuala... eu vreau sa fiu secretara( cea cu programarile)
Messa nastere usoara... eu cunosc spitalul de care vorbesti de acum 3 ani( eram clienta dr. Predoi) stiu ca maternitatea e super moderna fata de Giulesti...o sa cercetez si eu cum e cu fiv-ul pe la ei!Spit. Jud. Ilfov este fostul Spital Titan - acum i se mai spune si Spit. Sf. C-tin si Elena.E adevarat ca e f. modern tot caci e renovat din temelii!
Fetele...gata...am hotarat ma inscriu oficial in lista de fiv...inclin spre Giulesti..aici mai am de meditat la cine... dar am antenele ciulite in toate partile! Fiv-ul va fi probabil prin mai- iunie! Asta nu pot aprecia... caci mai sunt ceva bani de strans!
stuart
pup fata luptatoare! fiv-ul i-l faci la Londra?? pe cand o intalneala prin Bucarest?? Sa dea DD sa va indepliniti visul!M-a impresionat mult povestea voastra!
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:


fetelor, as avea nevoie de ajutorul vostru!!!
am o prietenutza buna, ne-am operat in aceeasi zi la Timisoara (laparoscopie) acum 2 ani, am avut amandoua endometrioza, cu ocazia aia ne-am si cunoscut si de atunci am tot tinut legatura...
in fine, pe scurt, scriu acum in numele ei (pt. ca ea nu are net).
a facut 2 SEU, una inainte de operatie, a doua acum o luna, singura sansa e FIV si nu stie incotro s-o apuce!!!
ar prefera totusi Bucurestiul, dar din capatul asta de tara nu e asa usor, fara un nr. de tel., fara ceva informatii, suntem asa departeee!
va rog mult-mult s-o ajutati cu minim de info, preturi am vazut la prima pagina, un medic bun sau macar un nr. de tel., macar sa se programeze undeva ! va rog!

va pup si va urez mult succes celor aspirante, iar celor gravidutze deja sarcini usoare!


Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Alinaalex, am vazut ca esti din Oradea , si banuiesc ca si prietena ta tot de acolo este, eu zic ca este mai bine sa se orienteze catre Szeged. Este si un subiect cu fiv in Ungaria si poti sa intri acolo sa te uiti pe prima pagina unde ai multe informatii despre fiv-ul facut acolo. Stiu ca este dr. Zori la Szeged, cu care au facut multe fete de aici fiv-ul si multe au reusit.Cred ca ii este mai usor sa ajunga in Ungaria decat la Bucuresti.

Stuart, ce ai scris tu in engleza , este si pe prima pagina pus link-ul sub denumirea de "FIV", fetele pot afla mai multe amanunte accesand link-ul respectiv.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Asa e pusii, am fost si eu la intalnire cu dr.
Mi-a facut raportul insulina/glicemie si a zis ca sunt cam la limita. Din cauza aceasta mi-a dat sa iau metformin pana cand voi face recoltarea. Mi-a dat ok-ul si pot sa incep chiar de joi. Dar sotul meu, cel care a bantuit o saptamana la ski , a venit acasa cu o infectie si azi cand l-a consultat dr. i-a zis sa treaca pe antibiotice (cuminol) 2 saptamani. Acum nu stiu ce sa fac. Oare afecteaza ? Si asa nu stam deloc bine la acest capitol. Chiar nu stiu ce sa fac, sa incep acum sau sa mai aman o luna?

Kitta (daca tin bine minte ) te-ai scapat de diphereline? ca daca nu te scap eu.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am si eu o intrebare (ca de obicei),trebuie sa incep maine stimularea cu GonalF,dar mai am niste scurgeri maroni.Sa incep stimularea sau mai treb sa astept?Va intreb si pe voi dar oricum maine dimineata voi suna la Giuly pe doamna Geta sa o intreb....sau poate voi da chiar de dr.M.
Va multumesc anticipat pt raspunsuri.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Monilandmultumesc mult. Din pacate mai am doar 3. Daca vrei ne putem intalni unde vrei tu in Bucuresti, ca eu ajung mai usor motorizata si in plus oricum tai Bucurestiul in 2. Daca te intereseaza si Menogon, din astea am mai multe - 12 fiole. Cu ce faci stimulare si ce protocol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kitta am nevoie pentru inceput de 2 cutii de diphereline 0,1 mg, dar m-am gandit ca daca tot trebuie sa le iau sa nu ramai tu cu ele. Voi face protocolul lung.
Si de data asta tot cu puregon voi face stimularea. Din acestea mai am 10 de 100ui si 8 de 50 ui. Cred ca imi vor ajunge. Mersi de oferta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Monilandmai am si 2 Puregoane de 100 UI, in caz ca le termini pe ale tale. Sunt ca o farmacie cu stocul pe terminate. Dac vrei sa ne intalnim trimite-mi un PM. Macar ca ne cunoastem! Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

pussi iubita, eu vreau sa incep FIV-ul prin aprilie. Tie iti urez multa bafta si de data aceasta sa fie cu succes!
Te rog sa-i transmiti din partea mea multa bafta Lianei!

danyalao, imi pare rau de rezultatul laparoscopiei dar acum macar stii ce-ai de facut. Sunt sigura ca anul acesta veti face Craciunul impreuna cu bb! Eu fac FIV-ul aici pt. ca mai mult sau mai putin sunt obligata. As vrea sa venim de Paste in Ro, sa vedem daca reusim! Cand ai timp poti sa ma bipuiesti pe skype, seara sunt in general acasa. multi si sa te recuperezi repede!

dana p., imi cer scuze dar n-am vazut linkul de care zici (pana acum cand mi-ai zis) si doar m-am uitat de atatea ori. Sigur trebuie sa-mi pun ochelari cat mai repede! Nu vreau sa te superi dar poate ar trebui sa-l denumesti " FIV herbal support" sau cum vrei tu! Si eu pusesem linkul in josul mesajului. Am ales aceasta pagina pt. ca aici sunt descrise plantele ce intra in compozitia "medicamentului". Daca vreti eu pot sa fac un scurt rezumat in lb. romana, nu am facut pt. ca n-am vrut sa supar pe numeni!

Daca aveti timp, maine pe la 22.30 ora Ro este o emisiune despre FIV (adica despre cum se joaca dr-ii fivisti cu banii pacientilor) pe BBC1. Sunt convinsa ca astfel de lucruri se intampla peste tot in lume!

Va doresc o seara buna,



Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput