Diagnostic: Polip endometrial

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ica si eu am avut 2 astfel de polipi. Incercam sa raman insarcinata de catva ani( vreo 5 ani),am facut tot felul de stimulari....la un moment dat am schimbat medicul, nu am mai luat nici un fel de medicamente. Am facut toate analizele posibile si imposibile, cand ziceam ca am terminat au aparut cei 3 polipi,la inceputul lui octombrie 2006 am fost la Giulesti si am facut histeroscopie, i-a scos,era si un mic fibrom pe care l-au scos odata cu cei 2 polipi( 2 polipi si un fibromel) in decembrie am ramas insarcinata si acum am o minunatie de baiat de aproape 7 luni.Sanatate multa

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Buna fetelor,

Si eu sunt suspecta de un polip endometrial de 9mm diametru.

Doctorul mi-a propus sa mai asteptam sa treaca un ciclu,sa vedem daca nu se elimina?! dupa care direct chiuretaj.

As dori sa va intreb ce fel de anestezie se practica?

Multa sanatate tuturor!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

ada, eu am facut histeroscopia operatorie pt polip endometrial la Giulesti si mi-a facut anestezie totala, toata operatia de cand m-a adormit si pana m-am trezit a durat 30min.am plecat in aceeasi zi acasa, nu am avut dureri dupa.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Multumesc Cecilia,

O sa trec eu si peste aceasta interventie,nu pare a fi chiar asa complicat.

M-am uitat peste pozele tale,ai o minunatie de baiat,sa-ti traiasca,sa-i dea Dumnezeu multa sanatate,e un scump.

Doamne ajuta tuturor!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice73 spune:

buna,
ma numesc beatrice,am 35 de ani si sunt tot din braila.
am fost si eu diagnosticata de catre dl doctor berechet cu polip endometrial.as avea nevoie si eu de cateva sfaturi.te rog contacteaza-ma daca poti pe adresa de mess cudalbeanu_beatrice.
multumesc mult.
beatrice

Mergi la inceput