Laparoscopie si histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Avalon, incearca la medici de la Giulesti, poate fac ei.Eu asa cum ai spus si tu am facut intai laparoscopie si apoi am fost trimisa la dr. Esanu de la Polizu sa fac si histerocopia, pentru ca la Elias nu aveau aparatura necesara pentru histeroscopie.

Edit:Eu am facut histeroscopia cu anestezie generala, si pana la urma nu a fost infudata trompa la intrarea in uter, ci undeva mai sus si nu a putut fi desfundata, nici prin laparoscopie nici prin histeroscopie.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nu va mai cereti scuze fetelor si nu va mai faceti atatea probleme (ca doar nu suntem medici sa le stim pe toate!)... eu m-am confuzionat si v-am confuziunat intre voi, Miki si Zenobia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by dana p.

Avalon, incearca la medici de la Giulesti, poate fac ei.Eu asa cum ai spus si tu am facut intai laparoscopie si apoi am fost trimisa la dr. Esanu de la Polizu sa fac si histerocopia, pentru ca la Elias nu aveau aparatura necesara pentru histeroscopie.

Dana
Poze




Da, asta incerc sa aflu... la Elias sau la Giulesti. Poate a facut cineva totusi combinatia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Avalon,

Ariana1 a facut recent laparo cu Tutunaru si zicea ca tb sa faca si histeroscopie (pt ca are o trompa infundata proximal (la intrarea in uter)) dar nu stiu daca histeroscopia i-o va face tot Tutu. Ma gandesc ca poate s-or fi dotat si cei de la Elias cu un histeroscop. Incearca sa o contactezi ca sa afli direct de la sursa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Avalon, eu voi face histero combinata cu laparo dar in Targul Iesilor. Histero am tot mai facut (si toate 4 buc cu anestezie generala) dar acum cica am trecut la nivelul superior. Le combinam.

Te invit pe plaiuri moldovinesti asadar.


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna, fetelor.
Eu va pot spune sigur ca Tutunaru face si laparo si histero in acelasi timp;sunt o viitoare "operata" in acest fel, inca nu stiu exact cand o voi face, mai am de facut monitorizari, dar am hotarat impreuna cu el sa le facem pe ambele, sa vedem exact cum stam.
Pupici

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Si eu stiu ca Arianei nu i-a facut Tutu histero in acelasi timp cu laparo... poate are in plan sa inceapa, daca asa i-a spus lui Vali!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anthonya spune:

stie cineva dupa cat timp de la operatie laparoscop poti ramane insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

avalon, din cate stiu eu, dr T nu facea histeroscopie,
in niciun caz in acelasi timp cu laparo. pe mine dupa laparo, dr T m-a trimis la eco la iosup sa vada fibromul acela mai bine (caci el la laparo a zis ca nu si-a dat seama cum e, in ce fel, daca e vascularizat!) si dupa eco ma trimitea la histeroscopie daca era cazul. asa ca nu facea si nici nu cred ca face. stiu paciente pe care le-a trimis in alta parte sa faca.cred ca tor la giulesti e solutia, dar daca s-a vazut la HSG uteru bine, eu zic ca n-are rost...
te pup

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Fetelor,nu vreau sa spun lucruri mari,dar am fost la T.in decembrie si am avut okazia sa discut mai mult cu el.Printre altele,mi-a spus,ca e aproape pe finish cu o sala de operatie,in cadrul Eliasului,in care sa faca mai multe laparo pe zi,nu doar 1 /dimineata,inainte de-a incepe operatiile.Si tot in acea sala,banuiesc ca va face si histero ,si GIFT ,SI FIV.
Initial ,era vb.sa foloseasca drept locatie,Sabycul,dar se pare ca s-a razgindit!Oricum are nevoie de mediu steril pentru ce are el de gind!
Asa ca puteti merge pe mina lui!

Mergi la inceput