Votez NAPRAZNIC...Voi cu cine votati?

Votez NAPRAZNIC...Voi cu cine votati? | Autor: mBuca

Link direct la acest mesaj

va invit sa postati aici din experienta voastra de NAPRAZNIC.
La mine avea un efect tare bun dar eu nu-l mai gasesc aici sub forma de ceai...ma mutumesc cu niste pastilute pe care mi le-a trimis mamicutza mea din Romania.
Dintre toate naturistele pe care le-am incercat: BU, Vitex, Napraznic...eu votez cu acesta din urma.
VOI CU CINE VOTATI?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mBuca spune:

Deocamdata vorbesc singura dar sa va spun ce ni s-a intamplat (mie si sotului) de la BU pastilute.
Ne-a aprut cate un hemoroid. La inceput a luat doar el..fiind foarte reticent (cum sunt toti barbatii) la astfel de leacuri l-am facut sa ia aceste pastilute. Tinctura nu o suporta. Dupa aceasta patanie le-a intrerupt. El nu are probleme dar am zis sa-i dau oricum. Am inceput sa iau si eu...am patit acelasi lucru.Eu nu am avut in viata mea hemoroizi...si incepuse sa-mi curga sange din nas asa din senin, ceea ce nu mi se intampla foarte des.
Cl: BU vasodilatator prea puternic cel putin pentru noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mBuca spune:

despre Vitex am mai postat la cpitolul deschis in acest sens
Pe scurt;
- fluctuare CM de 28 zile fix la 29,27,31
- TB nu mai creste mai sus de 36.8 ; 36.9
- cand luam doua "in one shot" ma durea capul de nu stiam ce se intampla...pe urma am revenit la 1 pastiluta si nu am mai avut dureri de cap
- spottingul de la ovulatie (eu il aveam in fc luna) s-a diminuat prima luna, a disparut luna 2 si a reaparut luna 3
- prima luna nu am mai avut dureri de sani, a doua au aparut durerile din nou asa ca o tensiune care m-a tinut pana la ciclu, a 3-a luna nu am mai avut dureri de sani
- aaaaaaaa si inca ceva mie imi crestea TB prin ziua 14..in lunile de vitex s-a mutat spre ziua 16-18
si cred ca astea ar cam fi.
si mai cred ca ma las de vitex




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mBuca spune:

si acum sa va zic si de napraznic
ce m-a impresionat este ca sangele menstrual era rosu curat si subtire si nici burtica nu ma mai durea asa rau...cand beam ceiutul.
..eu am asa un feeling ca imi facea bine.

Fetelor eu atat am avut de zis. Luna asta mai iau napraznic pastile
dar cred ca m-as apuca de stimulari...la cate analize am facut nimeni nu mi-a zis ca as avea probleme...daca au fost teste incerte le-am repetat sau am facut proceduri in continuare pt a inlatura orice indoiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Te rog sa continui sa postezi la subiectul "naturiste si homeopate", am copiat mesajele aici.

Oana_B
vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput