Aspirante optimiste > 20 ani (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor lasati-o mai usor cu smotrul, ca azi e Boboteaza


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

multumesc de primire!


anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Salut fetele!
Abia acum am reusit sa ma asez la calculator sa povestesc cu voi.
PENTRU BUBULEANA
In legatura cu sindromul meu:s-a pus acest diagnostic dupa 11 luni de monitorizare ecografica a ovulatiei din z10-z22,z23;am mers la eco din 2 in 2 zile;am folosit in paralel teste de ovulatie si am facut tratament cu clostybegit in mai 2006 ,dar nu s-a obtinut mare lucru,iar in octombrie 2006 am facut stimulare cu duphaston z14-z28 apoi dupa ce mi-a trecut ciclul mi s-a facut in z12 5000 UI de pregnyl, dar vai foliculul nu s-a spart sub pregnyl ,ci s-a transformat intr-un chist urias de 6 cm diametru.Norocul meu a fost ca medicul a trebuit sa plece din tzara si nu m-a operat,iar eu am ramas 2 sapt acasa fara nici un fel de efort, ca sa constat ca dupa 2 sapt nu s-a spart de la sine , ci a involuat (spre norocul meu).Iar dupa aceste aventuri mi s-a pus diagnosticul de sindr ovarelor de portelan.(nu a acelasi lucru cu PCOS).Iar singurul tratament este punctia foliculului in z14.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

laura ioana . eu n-am smotruit, doar am facut mancare si-am spalat vasele. stiu ca-i boboteaza. aseara am facut curat si-am spalat, ca pana luni nu mai fac nimic...doar chefuim doar eu si cu sotul
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
sunt doar in trecere si am vrut sa va salut
Eu nu am net acasa si imi este tare greu , mai ales ca trebuie sa vin la ofice de fiecare data cand vreau sa intru in wek.
Sa aveti un wek placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ACHE,bun venit pe sa dea Dumnezeu sa fii si sa fugi repede la odisee.
CLAU,dar ce harnicutza esti dragutza.si eu abia ma apuc de treaba
OLIVIA,tin pumnii sa nu mai vina uratzii aia vreo 9 luni.
KRISS, multumim de noul capitol
WINTWER,
DIDI,sa iti dea bunul Dumnezeu multa putere si sa fie totuil bine.
ptr toate gagicile mii si sa vina bebele cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Dani, , sa te-auda DD, si sa mergem toate la Odisee. Luna asta e ziua mea si ar fi cel mai frumos cadou

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

corivio: multumesc si eu in februarie voi incepe monitorizarea ecografica a ovulatiei si atunci voi vedea ce si cum dar se pare ca la mine nu e aceeasi problema pt ca la eco s-a vazut corpul galben, foliculul spart de mai multe ori.
Iti tin pumnii sa se intample minunea la viitoarea punctie

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

winter, didi: asa e! numaram impreuna! poate se lasa cu bebici Desi la mine nu ar mai fi prea mult de numarat pt ca luna trecuta mi-a venit la 24 zile si acum 2 luni la 27 zile, iar maine as fi deja Z23...om vedea...

kriss: draguta, eu nu mai zic "poate luna asta sau cea viitoare" ...as fi foarte fericita sa fie "macar anul asta" caci nu stiu daca as mai suporta inca un an si sa nu se intample nimic

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bubuleana, sigur va fi bebe anul asta!

CLAU

Mergi la inceput